שאלה - אדמומיות ורגישות באזור הפרינאום

השאלה:
זה תקופה ארוכה שאני סובלת, בעיקר לאחר קיום יחסי מין, מרגישות עד כדי כאב באזור הפרינאום. האזור הופך לאדמומי מלווה בסוג של יבלת. עברתי בדיקות גינקולוגיות רבות והכל נמצא תקין. השערת הרופאים היא שמדובר בהרפס. עלי לציין שבכל התקף אני סובלת במקביל גם מסוג של פטריה בחלל הפה. טיפול בזובירקס אינו מקל עלי. כמו כן, אינני סובלת מגרד ואין לי שלפוחיות, שכפי שהבנתי מופיעות כשיש הרפס. בעיה זו קיימת לאורך זמן, מדי פעם בעוצמה גבוהה יותר, אך לא נעלמת לי לגמרי.


תשובה:


התיאור של הנגע שלך לא מתאים לסימנים ולפיזור האופייניים להרפס, כמו השלפוחיות האדמומיות, הגרד והכאבים והעקצוצים המלווים את האזור, ואינך מציינת שאת אכן סובלת מהם. כמו כן, הרפס הוא מחלה אשר עוברת מעצמה ולא מצריכה טיפול. הטיפול הניתן על ידי משחות או כדורי זובירקס מקצר את תופעות המחלה ומחליש את הסימפטומים, ולכן הייתי מצפה שהנגע היה עובר מעצמו אילו היה מדובר בהרפס.

כמובן שאין אפשרות לתת אבחנה מדוייקת מבלי לבצע בדיקה גופנית מלאה ולקבל פרטים על ההיסטוריה הרפואית של החולה, ובמקרה זה, גם של הפרטנר ליחסי המין.

אני ממליץ לך לפנות לרופא עור על מנת שיוכל לבצע את הבדיקות המתאימות לוהגיע לאבחנה הנכונה, ואם צריך - להציע את הטיפול הנדרש.

ד"ר גיל טאובר - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!