//

שאלה - כאבי בטן חזקים אצל אישה בהריון

השאלה:
אני בהריון בשבוע ה-22, ומידי פעם אני סובלת מכאבי בטן חזקים במיוחד. אני מתעוררת באמצע הלילה מהכאבים, והכאב הולך ומתחזק עד שממש קשה לי לנשום. כשזה קורה אני לא מסוגלת שייגעו לי בבטן, ואפילו כשהכאבים חלשים אני לא מסוגלת לשכב על הצד, בתנוחה שגורמת למגע מגע בבטן. הכאבים באים בגלים, לפעמים קצרים ולפעמים ממושכים.

בפעם הראשונה הלכתי למיון, ושם בדקו שהעובר בסדר בבדיקת אולטרסאונד. בדיקות דם שעברתי היו תקינות. בפעם השניה שנבדרתי נמצאו בבדיקות דם סימן לדלקת, ונתנו לי מרשם לפאפאברין. הכאבים לא פסקו מאז, ואני ממש מודאגת כי הכאבים ממש חזקים. מה זה יכול להיות?


תשובה:


חסרים לי נתונים על מנת לענות על שאלתך במלואה. האם היה דימום כלשהו מהנרתיק? האם היה לך חום? האם את סובלת מצריבה במתן שתן? או מכאב במותניים?

כאבי בטן בדרך כלל מופיעים בשבועות הראשונים של ההריון כתוצאה מגדילת הרחם והלחץ שהוא מפעיל על האיברים הפנימיים. את נמצאת בשלבים יותר מתקדמים של ההריון, והכאבים שהינך מתארת עזים ויוצאי דופן. יכולות להיות לכך סיבות רבות, ביניהן זיהום, היפרדות שיליה, והפלה. אמליץ לך לפנות לגינקולוג על מנת לבצע אולטרסאונד ולעבור בירור לגבי זיהום אפשרי בנרתיק או בדרכי השתן.

בהצלחה,

ד"ר קרן גלרון - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!