שאלה - בטן נפוחה אצל ילדה בת 8

השאלה:
לבתי יש בטן נפוחה מאוד. הילדה בת 8 ובסך הכל היא די רזה בגוף, רק הבטן מאוד מאוד נפוחה וקשה יחסית. היא די אוהבת לאכול, לא ג'אנק פוד, אבל היא אוכלת כמו בן אדם מבוגר ואף יותר. משום מה, היא לא שבעה אפילו שאנחנו נותנים לה לשתות באמצע הארוחה. הייתי רוצה לדעת אם זה יכול להעיד על איזושהי בעיה, כי זה גם די מפריע לה.

האם זה יכול להיות בגלל שהיא נולדה פג, והטבור לא התפתח לה, ולכן יש לה בטן נפוחה? אודה לך על תשובתך ואם עדיף שרופא יבדוק אותה. הילדה לא סובלת מכאבי בטן או שלשולים.


תשובה:


על פי מכתבך נראה כי בתך אוכלת קצת יותר מדי. אומנם לטענתך היא רזה, למעט בטן נפוחה, אך אין פירוש הדבר שנפיחות זו אינה שומן. השמנה אינה חייבת להיות אחידה בכל הגוף. בעיקר אצל ילדים, השמנה עשויה להתרכז דווקא באזור הבטן. אין כל סיבה שילדה בת 8 תאכל יותר מאדם מבוגר, ורצוי כבר בגיל כזה להקנות לילדה אורח חיים בריא הכולל כמויות מזון הגיוניות ופעילות גופנית כלשהי.

חשוב לדעת מה גובהה ומה משקלה של בתך, על מנת לדעת אם אכן מדובר בהשמנה או באמת מנפיחות מסיבה שונה. בכל אופן אני ממליצה לגשת לרופא, שישקול את בתך, ימדוד את גובהה ויוכל לאמוד אם אכן מדובר בהשמנה או בבטן נפוחה מסיבה אחרת.

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

עוד באינפומד
חישוב מדד מסת הגוף
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!