דלג לתוכן

ירידה בליבידו

מאת: מערכת אינפומד
תאריך פרסום: 19/11/2009
1 דקות קריאה

שאלה:

אני בן 70. יש לי ירידה דרסטית בליבידו ובשנתיים האחרונות אין לי כבר רצון לקיים יחסי מין. שנים שאני לוקח את התרופות Cadex ו- Diovan ללחץ דם ואת התרופה Simvacor לשומנים בדם. האם תרופות אלו משפיעות על הליבידו? אם לא - מה ניתן לעשות כדי לשפר את הליבידו?

תשובה:

ירידה בליבידו יכולה להיגרם כתוצאה ממגוון סיבות, כולל שינויים הורמונליים, פגיעה ממחלות מערכתיות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, פגיעה הנובעת מתרופות וכן שינויים פסיכולוגיים, כמו ירידה במשיכה. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לפנות לרופא משפחה או לאורולוג או למומחה בטיפול מיני שודאי יציע בדיקות דם ובדיקות אחרות, יעבור אתך על רשימת התרופות וידבר אתך על חיי הזוגיות וחיי המין שלך. תרופות כמו ויאגרה או סיאליס אינן מגבירות את הליבידו, אלא מסייעות רק כאשר יש ליבידו אבל הזקפה אינה מוצלחת. בברכה ד"ר איציק לוי רופא בכיר המרפאה לסיקור, מניעה וטיפול במחלות המועברות במגע מיני מומחה בפנימית, מחלות זיהומיות ומחלות המועברות במגע מיני
רופאים בתחום
פרופ' איאן גרלנק
פרופ' איאן גרלנק גסטרואנטרולוגיה
פרופ' יעקב שכטר
פרופ' יעקב שכטר אונקולוגיה
פרופ' משה קוטלר
פרופ' משה קוטלר פסיכיאטריה
הצטרפו לניוזלטר השבועי של אינפומד
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו