תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה של השנה': שלב ההכרעה

שלב ההגשות לתחרות השנתית של פורום Reboot הסתיים והליך השיפוט מתחיל. מהן סוגי היוזמות שהוגשו ומדוע אתגר השיפוט מורכב כל כך? פרופ' בליצר, היו"ר המדעי של התחרות: "תהליך הבחירה הנו מורכב בגלל האיכות הגבוהה והמגוון של ההצעות שאנו מקבלים"
כתבה פרסומית כתבת חסותהסתיים שלב ההגשות לתחרות 'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2018'. התחרות מספקת, מידי שנה, הזדמנות לממש רעיונות שיסייעו לחולים ישפרו את התהליכים או השירות, יתרמו לחוויית המטופל ועוד. היוזמות הזוכות מקבלות "חבילת התנעה" מהפורום המסייעת בהוצאה לפועל של פרויקטים, בפיתוח והרחבת יוזמות ותוכניות קיימות. חבילה זו כוללת סיוע כספי וליווי מקצועי, היכרות וייעוץ של בכירים ממערכת הבריאות, האקדמיה והתעשייה, מנטורינג של מומחים מובילים, חשיפה מקצועית בכנס השנתי של הפורום, וחשיפה תקשורתית וציבורית. חברי הפורום, קהילה רחבה של מעל ל-800 איש, שותפים בבחירת היוזמות הזוכות. 


האתגר של צוותי הדירוג והשיפוט מורכב במיוחד השנה. לתחרות הוגשו 188 רעיונות, תוכניות, פרויקטים, ויוזמות בריאותיות שונות הטומנות בחובן רעיונות והצעות שיפור וייעול. ההצעות שנאספו, חולשות על מגוון תחומים בסקטור הבריאות הישראלי והועלו על ידי מגוון רחב של אנשים, לרבות רופאים, אחיות ואנשי מקצוע השייכים לתחום, יזמים, ראשי ארגונים שונים ואף אנשים מן השורה. 


מתוך כל ההצעות שהוגשו, עלו לשלב הסינון והדירוג 139 יוזמות. "תהליך הבחירה הנו מורכב בגלל האיכות הגבוהה והמגוון של ההצעות שאנו מקבלים מדי שנה", מסביר פרופ' רן בליצר, יו"ר החברה הישראלית לאיכות ברפואה והיו"ר המדעי של פורום Reboot והתחרות. "החברה הישראלית לאיכות ברפואה ומובילי דיעה מהאקו-סיסטם כולו מתגייסים לדרג ולתת ציונים כדי לסייע במיקוד הבחירה. ההצעות הזוכות מהוות פוטנציאל לפריצת דרך ממשית עבור המטופלים והמטפלים כאחד, והחשיפה לה הם זוכים בפורום ריבוט מאד מסייעת לאותם זוכים להטמיע את הרעיונות והפתרונות שלהם לרוחב מערכת הבריאות כולה."
החשיפה אותה מקבלים הזוכים בפורום ריבוט מסייעת להם להטמיע את הפתרונות שלהם במערכת הבריאות כולה הליך השיפוט מתחיל: אז מה היה לנו שם? 

היוזמות לתחרות הוגשו בשלושה מסלולים, המספקים הזדמנות שווה לקהלים שונים הפועלים בתחום הבריאות ותחומים משיקים: מסלול למגזר הציבורי, מסלול למגזר הפרטי ומסלול למגזר השלישי.


במסלול מערכת הבריאות הציבורית, המיועד לגופים, מוסדות וארגונים במערכת הציבורית, הוגשו 37 יוזמות של מרכזים רפואיים, קופות חולים, איגודים מקצועיים, צוותים רפואיים, ועובדי מערכת הבריאות כולל משרדי ממשלה וגופים ציבוריים אחרים. חלקן יצירתיות מאוד. בין היוזמות: טכנולוגיה חדשנית וייחודית בתחום הלוגיסטיקה והרוקחות המאפשרת לרוקח להתפנות מביצוע פעילויות לוגיסטיות עתירות זמן ולהשקיע את זמנו בייעוץ למטופלים בזמן שרובוט יפעל לאיתור התרופה במחסן בית המרקחת והבאתה לדלפק. יוזמה מבטיחה אחרת מציעה מנגנון מערכתי לאבחון והערכת זעזוע מוח בספורטאים, שיסייע באיסוף מידע להיקף הפגיעות, אפיון פגיעות עם פוטנציאל לנזק ארוך טווח, המלצות למניעה ופיתוח יישומון אלגוריתמי לצוותי האימון והטיפול מרגע הפגיעה עד להחלמה. יוזמה נוספת היא תוכנה אשר מתכללת את מרכיבי הטיפול/ ניטור בחולה ומתריעה לרופאים המטפלים בבתי החולים על חריגה בערכי מעבדה, מדדים קליניים ובטיפול התרופתי של החולה.


במסלול המגזר העסקי, כלומר יזמים, חברות פרטיות וסטארט-אפים המפתחים מוצרים, שירותים וטכנולוגיות חדשות, הוגשו 70 יוזמות. בין היוזמות שהוגשו השנה ניתן למצוא מספר חידושים מבטיחים, כמו למשל מערכת לניהול חדר מיון אופטימלי בזמן אמת, העוזרת למקסם את המשאבים של חדר מיון ולמזער את זמני ההמתנה. יוזמה אחרת מציעה פתרון ייחודי מסוגו לבחינת מצבם ההתפתחותי והרגשי של ילדים דרך ניתוח פסיכולוגי של ציוריהם הנעשים על מסך מגע, חידוש נוסף, הוא אפליקציה עבור רופאים, המאפשרת שיתוף ומתן מענה לשאלות העולות מהשטח ע"י מומחים מתחומם. כמו כן, דיוני צוות סביב מקרה ויצירת רשת חברתית קולגיאלית ומאגר מידע חכם מבוסס בינה מלאכותית - המהווה כלי זמין ומיידי תומך החלטה עבור הרופא. 
קראו עוד: השינוי של עולם הבריאות: יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2018
במסלול המגזר השלישי, המיועד לא-נשים פרטיים, עמותות וארגונים ללא מטרות רווח, כגון: עמותות חולים, מוסדות אקדמיים וחינוכיים וכדומה, הוגשו 32 יוזמות, ביניהן: הקמת פורטל שיהווה קשר בין חולים (לדוגמא חולי סרטן) לבין עמותות שונות שעשויות לסייע להם. יוזמה אחרת, מציעה הקמת מרכז לשיקום הנותן  מענה לחיי הזקן בעולם המודרני ומסייע לשימור עצמאותו בקהילה, יוזמה מעניינת נוספת, מציעה לסייע באיתור מוקדם והנעה לפעולה לנשים שנמצאות בסיכון ללקות בדיכאון לאחר לידה או פוסט טראומה.


אייל בן-יעקב, ראש תחום מדעי החיים בחברת הייעוץ ארנסט ויונג ישראל, המתנדב בצוות הדירוג ובחבר השופטים, מסביר כי: "המשימה העומדת בפני יזמים כיום בישראל הינה משימה מורכבת, שגיוס משאבים כספיים הינו רק חלק ממנה. היכרות עם הגורמים המתאימים במערכת הבריאות והבנת התהליכים המורכבים בהוצאה לפועל של יוזמות, חשובות לא פחות, ולעיתים יותר. אנו מנסים לספק את הזדמנות בהשלמת הפער הזה ליוזמות אשר להתרשמותנו יש את היכולת להביא בשורה לתחום בריאות הציבור בישראל".


פורום Reboot הוקם בשנת 2014 כיוזמה לתועלת הציבור, הפועלת למען קידום מערכת בריאות בת-קיימא בישראל באמצעות זיהוי אתגרים והטמעת פתרונות שיביאו לשינוי. הפורום מורכב מקהילה התנדבותית של מומחים ובכירים, בהם אנשי מפתח ומובילי דעה במערכות הבריאות, האקדמיה והתעשייה בישראל. בפורום תומכים גם התעשייה והסקטור העסקי וכן גופים וארגונים רבים, ביניהם: החברה הישראלית לאיכות ברפואה, המכון הישראלי לחדשנות, מכון גרטנר, האגודה לזכויות החולה, חברת הייעוץ EY, חברת הביופארמה AbbVie , פורום "אושיה", חברת בארי כץ, עיתון גלובס, פורטל הבריאות infomed  וגופים נוספים.בעוד כשבועיים יסתיים הליך הסינון והדירוג. היוזמות שיעלו לשלב חצי הגמר בתחרות 'יוזמת הבריאות המובילה של 2018", יפורסמו באתר הפורום: www.reboot.org.il ויישלחו לכלל חברי הפורום לבחירת היוזמות שיעלו לשלב הגמר. היוזמות הזוכות בתחרות ייחשפו בכנס 'קיימות בבריאות 2018'פורומים ביטוחי בריאות וסיעוד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ביטוח סיעודי דליה ב 26/03/2020 17:21
 • בת 72 יש לי 2 ביטוחים של מנורה דרך קופ"ח לאומית ופרטי של פניקס האם יש כאן כפילות. האם אוכל בעתיד להנות משניהם יחד?

 • + הוסף תגובה
ביטוח סיעוד קובי גרינברגר 28/03/2020 22:01
 • היי דליה, אין כפל ביטוח בסיעוד תוכלי ליהנות משניהם ביחד. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח-הבית שלך http://kobig.bizmakebiz.co.il

 • + הוסף תגובה
סיעודי מול אובדן כושר עבודה אידוזר 26/05/2020 09:21
 • שלום, אני בן 44 ועכשיו בפנסיה שלי יש כיסוי לאובדן כושר עבודה אז נשאלת השאלה האם אני חייב גם ביטוח סיעודי? כי מרגיש לי שאפשר לוותר על הסיעודי ולחזור אליו נאמר עוד 10 שנים כשזה יהיה רלוונטי יותר. אשמח למענה ככל שניתן במסגרת המידע הזה

 • + הוסף תגובה
ביטוח סיעודי מול אובדן כושר עבודה קובי 26/05/2020 15:34
 • שלום איזידור, מדובר בשני מוצרים שנותנים פתרונות למקרי ביטוח שונים. בנוסף, ביטוח אובדן כושר עבודה מסתיים בגיל 67. בביטוח סיעודי אתה מבוטח לכל החיים. לכן חשוב מאד להצטרף לביטוח סיעודי בכל גיל, היות ומצב סיעודי יכול לקרות גם מתאונה. בנוסף, אף אחד לא מבטיח לך שתוכל להצטרף לביטוח סיעודי בעוד 10 שנים. נכון להיום אתה יכול להצטרף רק לביטוח סיעודי קבוצתי של קופת חולים, היות וחברות הביטוח הפסיקו לשווק את המוצר הזה באופן פרטי בסוף שנה שעברה. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח - הבית שלך

 • + הוסף תגובה
בהמשך לתשובתך אידוזר 26/05/2020 15:41
 • תודה. אהל לסיעודי של קופת החולים עדיין סביר שאוכל להצטרף גם עוד 10 שנים, לא? נדמה לי שזה סיכון מחושב להסתפק בינתיים באובדן כושר עבודה

 • + הוסף תגובה
האם סוכנות ביטוח "לפידים" מוכרת? אמינה? אורית 24/04/2018 16:02
 • האם סוכנות ביטוח "לפידים" מוכרת? אמינה? קיבלתי הצעה לביטוח, כרגע אני בחברה אחרת

 • + הוסף תגובה
המלצה על סוכנות לביטוח לפידים אורית חיון 11/06/2018 15:17
ביטוחים אמירן יקיר 08/08/2019 12:04
 • עשו לי השבוע בדיקה בתיק של כל המשפחה עזרו לי מאד עבדתי מול בחור בשם דוד ואורי מאד מקצועיים ונחמדים. ממליץ למי שיש לו בעיות בביטוחים

 • + הוסף תגובה
סוכן לפידים דביר 20/12/2019 12:56
 • שלום אורית. אני מנהל תיקי לקוחות בסוכנות לפידים. שמח לראות שאת מבררת על החברה שלנו. אם מעוניינת בשירות שלנו ולקבל את הביטוח בעל התנאים הכי טובים והמחיר הכי משתלם עבורך אנא השאירי הודעה עם שם והמילה "ביטוח" ואני אחזור אלייך. דביר - 0587788562 המשך יום נפלא!

 • + הוסף תגובה
לא אמינה כינוי 27/04/2020 20:28
 • לצערי נכוותי קשה עם שלוש חברות ביטוח שהסוכנות לפידים ביטחה אותי אצלן. וזה עוד לפני צורך בתביעה. התנהלות חובבנית, בקשות חוזרות ונשנות שלי לבצע דברים פשוטים נענו כל הזמן ב ''ידוע, בטיפול''. בסוף נאלצתי ליצור קשר עם החברות בעצמי ולהתנהל מולן כך שאני עוקפת את סוכנות הביטוח.

 • + הוסף תגובה
מצב של טרום סכרת וחובת גילוי במסגרת הצהרת בריאות דב 29/03/2020 08:39
 • יש בהצהרת בריאות האם אובחן סוכרת. אם יש למישהו מצב שנקרא "טרום סכרת". האם צריך לענות כן או לא? השאלה היא גם לגבי ביטוח חיים וגם לגבי ביטוח בריאות. תודה

 • + הוסף תגובה
חובת גילוי בהצהרת בריאות קובי גרינברגר 01/04/2020 20:53
 • היי דב, אתה צריך לענות רק על השאלות שאתה נשאל עליהם בהצהרת הבריאות. במידה ויש טרום סכרת ממליץ לענות ולזרוק את הכדור לחברת הביטוח. לא אמורה להיות השלכה או השפעה על זה בביטוח בריאות או חיים. ברוב המקרים ניתן להתקבל בתנאים רגילים. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח-הבית שלך http://kobig.bizmakebiz.co.il

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!