איך שומרים על מערכת הבריאות? ציטוטים מכנס קיימות בבריאות

מהי שאיפתם של נציגי מערכת הבריאות הישראלית, נציגי ציבור, מקבלי החלטות ואנשי אקדמיה ותעשייה, בנוגע לקידום בריאות בת-קיימא בישראל, אילו צעדים ישפרו את תהליכי הטיפול ויקדמו בריאות טובה יותר?
כתבה פרסומית כתבת חסותשנת פעילות נוספת של פורום Reboot הגיעה לסיומה בכנס "קיימות בבריאות 2018". מאות חברי פורום ואורחים השתתפו בכנס שחיבר, בין מומחים ובכירים ממערכת הבריאות, מקבלי החלטות, אנשי אקדמיה ותעשייה, ונציגי ציבור. מאז שנת 2014, מהווה המפגש השנתי של הפורום במה להרצאות ולשיתוף רעיונות חדשנים הנוגעים לקהילת הבריאות בישראל. 


המושב הראשון של הכנס עסק בקיימות מערכת הבריאות בישראל והתרכז בנקודות מבט אישיות של בכירים ונציגי ציבור על מערכת הבריאות. 


המושב השני של הכנס הוקדש לעידוד חדשנות ויזמות ישראלית. בחלק זה הוצגו היוזמות הזוכות ב'תחרות יוזמת הבריאות המובילה של השנה' שעורך הפורום מידי שנה בשיתוף עיתון גלובס, המספקת הזדמנות ליזמים וסטרטאפים, עובדי מערכת הבריאות הציבורית וכן החולים או העמותות המייצגות אותן, להוציא לפועל מגוון רעיונות שיסייעו לחולים וישפרו את מערכת הבריאות.
המושב הראשון של הכנס עסק בקיימות מערכת הבריאות. המושב השני הוקדש לעידוד חדשנות ויזמות ישראלית בתחום הבריאות
במקום הראשון בתחרות "יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2018" זכתה היוזמה של חברת SensPD, בהובלת רפאל רמברנד. היוזמה פועלת לפיתוח שיטה לזיהוי מוקדם של כשלים בתפקוד התפיסה החושית, שעשויים להעיד על הפרעות על רצף האוטיזם. למקום השני בתחרות הגיע, מיזם חיבו"ק (חיבור בריאות וקהילה), בהובלתו של גיא תבורי, מנכ"ל "עמותת רוב וורובל". יוזמה זו מציעה פתרונות לשיפור איכות חייהם של חולים המרותקים לביתם, במטרה להקל עליהם ועל בני משפחתם, את ההתמודדות עם שגרת המחלה. היוזמה שהגיעה למקום השלישי בתחרות, הייתה זו של מור סבאן, אחות חדר מיון במרכז הרפואי רמב"ם, איילה בן ארי, מהנדסת משירותי בריאות כללית, וחוה ברניב, אחות בשירותי בריאות כללית. מטרת היוזמה היא סיוע בניהול העומס, הבקרה והליך קבלת ההחלטות בחדרי המיון, באמצעות אלגוריתם המחשב בזמן אמת את רמת הדחיפות והמיקום בתור בחדר המיון על בסיס פרמטרים קליניים-חווייתיים. קראו עוד:  כנס קיימות בבריאות 2018: "הצורך לשינוי ושיפור נמצא כאן ועכשיו" מהו האתגר החשוב ביותר העומד בפני מערכת הבריאות?

חלק מאורחי הכנס, בחרו להעביר מסר אישי במסגרת Reboot Park, פלטפורמת השיחות הפתוחה של הכנס. המסרים ניתנו תחת כותרות שונות, כמו לדוגמה, 'יש לי בקשה אחת ממקבלי ההחלטות בתחום הבריאות', 'האתגר החשוב ביותר בו יש להתמקד, 'והמסר לעובדי הבריאות'; אז מה היה להם לומר?

"שאיפתי היא קיום תכנית רב שנתית למערכת הבריאות בישראל" אמר יו"ר פורום Reboot , דר' יצחק ברלוביץ'.

שאר האורחים בכנס העבירו מסרים אישיים, העוסקים בהחזרת הכוח למטופלים והצבתם במרכז התהליך הרפואי, ביצירת מערכת בריאות המאפשרת זמן מספיק לפגישות בין המטופל לרופא, בהתמודדות נבונה עם ההזדקנות הצפויה של האוכלוסייה, בהשגת בריאות טובה, ובמניעת מחלות רבות ככל שניתן. מבין המסרים שהופנו לעובדי מערכת הבריאות עלו שאיפות, כמו שמיעה לקולו של המטופל, שמירה על החמלה ועל האנושיות, הצבת החולה במרכז והנחלת עבודת צוות בארגוני הבריאות השונים. פורומים חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חיסון אנטי טטנוס אחרי פרדניזון יעל 25/05/2020 23:56
  • שלום, אני בת 37. קיבלתי קורס פרדניזון שנמשך חודש ושבוע(40 מ"ג וכל שבוע ירידה של 10 מ"ג) לאסתמה. כעבור חודש וחצי עברתי חיסון אנטי טטנוס כי נחתכתי. חלף מאז זמן והכל בסדר עם החתך. השאלה היא: האם חודש ואחרי אחרי סיום קורס פרדניזון חיסון האנטי טטנוס יכיל באופן מלא ל 10 או ל 5 שנים הקרובות, או שיעילותו נפגעה? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
חיסון לקורונה ריטה 18/05/2020 23:40
  • שלום, מהתקשורת אני מבינה שמנסים לפתח חיסון על בסיס נוגדנים מפלסמה של אנשים שחלו בקורונה והחלימו. ככל הידוע לי קיימים למחלות ויראליות כמו חצבת חזרת ואדמת חיסונים על בסיס הוירוס עצמו כשהוא חי מוחלש. שאלותי: א. מדוע לא מנסים להמציא חיסון לקורונה על בסיס וירוס חי מוחלש ו-ב. מה ההבדל מבחינת התמודדות מערכת החיסון בין שתי השיטות?

  • + הוסף תגובה
חיסון לשלבקת חוגרת רעות 18/05/2020 08:24
  • לאחר שמישהו חלה בשלבקת חוגרת,מתי מותר לו לקבל חיסון למחלה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!