שיקום העור ואנטי אייג'ינג: השיטות – והיתרונות

העור שלנו מושפע מתהליך ההזדקנות באופן ניכר. עם גיל, ההשפעות החיצוניות על העור מצטברות ועל כן עולה הצורך לטיפול מקיף בו. תחום הרפואה האסתטית מסייע בתיקון פגמי העור השונים ומאפשר למטופלים לקבל מראה חיוני ורענן ללא כל צורך בניתוח. מהם הגורמים אשר מביאים לפגיעה בעור, אילו טיפולים יסייעו בשיקומו וכיצד ניתן לבחור את הטיפול המתאים? מומחה עם התשובות לשאלות נפוצות
כתבה פרסומית כתבת חסות
עבור אנשים רבים בגילאים שונים, גברים ונשים כאחד, הרצון להרגיש ולהיראות רעננים, זוהרים ומושכים הוא דבר טבעי ומובן, שאין בו כל רע או פסול.


העור שלנו מורכב מפיגמנטים, רכיבים אלסטיים, שומן תת עורי ורקמות שריר. הוא מהווה את שכבת ההגנה הראשונה והמרכזית מפני חדירתם של מִפְגעים ביולוגיים, כימיים ומכניים לגופנו. הגנה זו מותירה אחריה עקבות בדמותן של אי אחדויות, צלקות ואף עלולה להוביל להזדקנות מוקדמת של העור. גורמים כמו תנאי אקלים שונים, לרבות חום וקור, קרינת שמש או לחות, משפיעים באופן ניכר על מצב העור ועלולים לגרום לפגמים ולהזדקנות מוקדמת. כמו כן, שינוי בנפח הגוף כתוצאה מהשמנה, ירידה במשקל, או הריון, עלול גם הוא להוביל לפגיעה בגמישות העור ולהיווצרות סימני מתיחה. ככל שחולף הזמן, ההשפעות החיצוניות על העור מצטברות וכתוצאה מכך עולה הצורך בטיפול מקיף בעור - בדגש על בעיות פרטניות.


תהליך הזדקנות העור משתנה מאדם לאדם, ומאפיינים שונים כמו גנטיקה או תזונה, מביאים לכך שעורו של כל אדם מגיב באופן שונה להשפעות הסביבה עליו. יחד עם זאת, הסברה הרווחת היא כי תהליך ההזדקנות של תאי העור מתחיל לרוב לאחר גיל 35. מהן בעיות העור הקיימות? 

את הבעיות ניתן לחלק לארבע קבוצות עיקריות:

שינוי במרקם העור

אובדן אלסטיות או עובי של העור המשולב לרוב עם היווצרות של קמטים וקפלים. שינוי זה נוצר בשל חוסר יכולתו של העור לעמוד בפני כוח המשיכה. אובדן נפח של העור ותת-העור

כולל מצבים בהם מתפתחת הבלטה של עצמות באזורים שונים בגוף כמו רקות, לסתות או אף, או "היעלמות" של נפח בלחיים ובשפתיים. במקרים אלה הפנים נראים "חדות" או "עייפות" יותר.אובדן הגוון הטבעי של העור

מקרים בהם העור הופך בהיר יותר ואוגר פיגמנטים בנקודות מסוימות או שמתפתח בו מצבור של שטחי נימים באזור מסוים.


שׂיעור יתר

לרוב מדובר בבעיה סובייקטיבית, אך ישנם מקרים שקשורים להפרעה הורמונלית – מה שמצריך בירור רפואי, ובמקרה הצורך התחלת טיפול תרופתי רלוונטי.מהם טיפולי אנטי אייג'ינג לשיקום העור?

טיפולים אסתטיים בכלל וטיפולי הצערה (אנטי אייג'ינג) בפרט, הם לרוב טיפולים משולבים, לא-פולשניים, אשר נועדו לתיקון נזקי העור השונים ומסייעים להתגבר על סימני הגיל. טיפולים אלה, בהשוואה לפעולות הכירורגיות השונות הם זולים יותר והודות לכך שהם מבוססים על סגולות טבעיות של העור הם מאוד בטיחותיים ואינם מלווים בזמני החלמה ארוכים.


טיפולי ההצערה  מיועדים למי שרוצה להאט את תהליך ההזדקנות, להרגיש בריא, יפה ומלא אנרגיה. באמצעות גישה טיפולית משולבת, נבנית תוכנית טיפול אישית במטרה לשמר ואף לשפר את מצב העור. 


שילובן של שיטות שיקום עור שונות מאפשר להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולשמרן לתקופה ארוכה. בקרב הפונים לטיפול יש בעיה אחת לפחות מאלה שצוינו לעיל. 

שילוב של מספר שיטות לשיקום העור מאפשר להשיג תוצאה אידאלית הנשמרת לאורך זמן איזה שיטות לשיקום העור קיימות ולמי הן מתאימות?

קיימות מגוון טכנולוגיות של טיפולים פיזיקליים אשר מאושרות על-ידי משרד הבריאות הישראלי, ה-FDA וה-CE. באמצעות טיפולים אלה ניתן לספק מענה לבעיות מגוונות, לרבות טיפול בהזדקנות העור, בפיגמנטציה, בוורידי עכביש, מתיחה ושיפור גמישות העור, טיפול בצלקות אקנה, פציעות וניתוחים; טיפול בפסי מתיחה (סטריה) אחרי לידה והשמנה.הטכנולוגיות פיזיקליות מועילות ביותר הן:

טכנולוגיות עיקריות למתיחת העור
טיפול באמצעות גלי רדיו (RF), טיפול בלייזר (Clearlift, 4D lifting), טיפול בפלזמה (RF Pixel + אולטרה סאונד), פוטותרפיה NIR.


טכנולוגיות עיקריות להסרת פיגמנטציה
טיפול בלייזר, פוטותרפיה.


טיפול בפסי מתיחה
טיפול בפלזמה  (RF Pixel + אולטרה סאונד).

הצערה וחידוש של העור 
טיפול פילינג עמוק באמצעות טכנולוגיית  Micro peel. 


הסרת קעקועים
טיפול בלייזר.


טיפול באקנה
פוטותרפיה, טיפול בפלזמה (RF Pixel + אולטרה סאונד).


הסרת שיער ללא כאב 
טכנולוגיית (SHR ( Super Hair Removal.


טיפול בצלקות
טיפול בפלזמה (RF Pixel + אולטרה סאונד).טיפול בוורידי "עכביש" ברגליים 
טיפול בלייזר.ניתן לשלב בין  שיטות טיפול שונות לפי צורך. כל השיטות שהוזכרו, מביאות לשיפור באלסטיות של העור בעזרת ייצור של סיבי קולגן חדשים והן תורמות למיצוק העור וליצירת מראה עור צעיר ורענן יותר.


כמו כן, כחלק מאפקט השיקום המקיף, ניתן להשתמש גם בתכשירים מבוססי רעלן בוטוליניום ובמגוון רחב של חומרים למילוי העור, כמו לדוגמה חומצה היאלורונית. כיום בשוק ישנו מבחר רב של תכשירים אלו והחלטה על שימוש בסוג זו או אחר מתקבלת לפי בעיה ספציפית של פציינט/ית


לאחרונה נכנס לשימוש גם טיפול באמצעות תכשירים הורמונליים ביו-זהים (BIOIDENTICAL). מדובר בטיפול הצערה רב-עוצמה אשר נועד לשפר את הפעילות הכוללת של מערכות הגוף, את חילוף החומרים, והתפקוד המיני במהלך תקופת גיל המעבר בגברים ובנשים. תכשירים הורמונליים BIOIDENTICAL עשויים ממקור טבעי ולא סינטטי.  אחד מהיתרונות הגדולים של טיפול הורמונלי חלופי זה הוא הפחתה דרמטית של תופעות לוואי. התאמת הטיפול מתבצעת על סמך הערכה קלינית ומעבדתית.


לצורך הצלחת הטיפולים האסתטיים, חשוב לפנות לרופא בעל הכשרה מתאימה התואמת לסטנדרטים הרפואיים. ההחלטה על סוג הטיפול (כולל שימוש בטכנולוגיה פיזיקלית מסוימת וביצוע הזרקות) מתבצעת לאחר שיחה עם המטופל וכל עוד אין התוויות-נגד.יש להדגיש כי כל ההליכים הרפואיים / שיקומיים / אסתטיים אשר מתבצעים במרכז הרפואי שלנו מבוצעים בידי רופאים בעלי הכשרה מתאימה, בהתאם לסטנדרטים הרפואיים. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר מיכאל רום - מרכז רפואי RMS השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >

הצטרפו לאינדקס הרופאים!