שבוע 36 להיריון

האם את חווה צירי ברקסטון היקס או שאלה צירים המבשרים על לידה? איזה בדיקות כדאי לעבור ומה קורה עם העובר? לפניך כתבה על השבוע ה-36 להיריון

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 04/02/2019האם

זהו, אם הכל ימשיך כראוי, בעוד כחודש את צפויה ללדת. ואם עדיין לא חווית צירי ברקסטון הילס, התמתחויות של הרחם לקראת הלידה, זה כנראה השלב שבו הם יתחילו להופיע. הצירים הללו מדומים ואין זה אומר שאת תיכף ומיד יולדת, כשיגיעו הצירים האמתיים, תדעי לזהות אותם בקלות. הגורמים העיקריים ללידות מוקדמות הם היריון מרובה עוברים ולידה מוקדמת בעבר, אך אם בכל זאת קיים חשש כלשהו שאת חווה צירים אמתיים, פני לרופא שלך, שיכול לערוך בדיקות שיעזרו להבין האם מדובר בצירים אמתיים או מדומים. העובר

המוח מתפתח במהירות בשלב זה והעובר שלך מתאמן עכשיו במצמוץ עיניו. המיקום שלו עשוי לרדת מעט בבטן שלך, זה קורה בעיקר בגלל שינוי התנוחה כשראשו למטה לקראת היציאה מהרחם. מנח זה של העובר אמור להישאר עד סוף ההיריון, שכן במרבית המקרים הראש הוא האיבר הראשון שיוצא במהלך הלידה. במידה והעובר עדיין אינו נמצא במנח זה, ייתכן והרופא ימליץ על המשך טיפול ו/או תכנון לידה הכרוך בהיפוך העובר למנח הנכון, בניתוח קיסרי או בלידת עכוז. 

ברקסטון הילס הם צירים מדומים ואין זה אומר שאת תיכף ומיד יולדת. בדיקות מומלצות

מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.
חיסון נגד שעלת – מחלת השעלת עלולה להיות מסוכנת לתינוק עד גיל חצי שנה. בעזרת חיסון נגד שעלת בשבועות 27-36, תוכלי להבטיח הגנה טובה יותר לתינוק שלך כבר בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה.
בדיקת GBS – במידה ואת נמצאת בקבוצת הסיכון, הרופא ימליץ על בדיקת תרבית או שתן לזיהוי GBS - חיידק הסטרפטוקוק מקבוצה B שנמצא בנרתיק או ברקטום ועלול לגרום לזיהום אצל התינוק בזמן הלידה. נהוג לבצע את הבדיקה בשבועות 35-37 להיריון.
מוניטור ואולטרסאונד – בדיקה הנעשית בהמלצת רופא בלבד, ומטרתה לעקוב אחר מצב העובר ומצב האם.טיפים

מאחר שבשלב זה את יכולה ללדת בכל יום, כדאי מעתה ועד הלידה להתכונן ללידה כאילו היא צפויה לקרות בכל יום. מה זה אומר? להכין תיק לידה לבית החולים, למלא את המקרר באוכל שאפשר להכין מהר, לסיים משימות שהתחלת ועוד.לשבוע ההריון הבא

פורומים, אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רמות בטא ושק חלמון רותם 15/12/2019 13:44
 • היי, עשיתי היום אולטרסאונד בו נצפה שק הריון ללא שק חלמון. רמות בטא 4992. לא ידוע באיזה שבוע אני כי נכנסתי להריון חודשיים אחרי גרידה (לא קיבלתי מחזור] האם ברמות בטא כאלה לא אמורים לראות כבר שק חלמון? או שזה תקין?

 • + הוסף תגובה
רמת בטא ד"ר יוחנן שמעוני 15/12/2019 19:32
 • זה יכול להיות תקין. כדאי לחזור על הבדיקה( בטא יומיים אחרי כדי לראות שערך הבטא הוכפל וגם אולטרה סאונד לאחר 7-10 ימים

 • + הוסף תגובה
זה בסדר לבדוק בטא גם אחרי 3 ימים? רותם 15/12/2019 19:34
 • לא יתאפשר לי לבדוק יומיים אחרי. תודה על המענה

 • + הוסף תגובה
מחיצה ברחם ורירית מעובה דנה 10/12/2019 12:09
 • שלום רב אני יומיים לאחר סיום הביוץ ביום האחרון של הביוץ עברתי אולטרסאונד תלת מימד כדי לבדוק את מבנה הרחם כי בצילום רחם ובהיסטרוסקופיה התגלה חשד למום במבנה. צילום הרחם הראה שמבנה הרחם קשתי בהיסטרוסקופיה עלה משד למחיצה ברחם ואילו באולטרסאונד תלת מימד ודו מימד נראה כי ישנה מחיצה של 12 מ״מ עומק. כמו כן, עובי הרירית הייתה 13 מ״מ. האם יש סיכון בהריונות והאם בעומק כזה צריך לבצע פעולה כירוגית? יש לציין שילדתי לידה תקינה בשבוע 40 במשקל תקין בהריון ספונטני בנוסף בהריון השני עברתי הפלה בערך סביב שבוע 7 (עובר ללא דופק) אך לא נראה קשר בין ההפלה למבנה הרחם. אשמח לדעת אם ביום האחרון, כמעט ברגע האחרון ניתן להיקלט להריון. תודה

 • + הוסף תגובה
מחיצה ברחם ד"ר יוחנן שמעוני 12/12/2019 15:09
 • לא נראה כרגע שיש צורך לעשות משהו בקשר למבנה הרחם . במידה וחס וחלילה יהיו עוד הפלות יש לשקול לטפל במחיצה

 • + הוסף תגובה
והאם בהתאם לממצאים האלה ניתן להכנס להריון? דנה 14/12/2019 20:54
 • (קיימנו יחסים כשעתיים לערך לאחר הבדיקה, האם בהתאם לנתונים חלון ההזדמנויות להריון היה פתוח???

 • + הוסף תגובה
עצירת נשימה דינה 11/12/2019 21:52
 • אני שבוע 16. בביניין שלי עושים צבע היום וכשירדתי במעלית ועד שיצאתי אחוצה עצרתי את הנשימה, זה היה בערך ל50 שניות.. האם זה יכול להזיק לעובר ולמנוע ממנו צריכת חמצן?

 • + הוסף תגובה
עצירת נשימה ד"ר יוחנן שמעוני 12/12/2019 15:14

הצטרפו לאינדקס הרופאים!