שבוע 12 להיריון

האנרגיות חוזרות אליך, כבר אפשר לספר שאת בהיריון והעובר הגיע לסיום שלב התפתחות האברים ומערכות הגוף. ומה עוד צפוי? לפניך כתבה על השבוע ה-12 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסותהאם

השליש הראשון להיריון עומד להסתיים. את צפויה להתחיל להרגיש שיפור כללי: בשבועות הקרובים הבחילות צפויות להיעלם, האנרגיות עשויות לשוב אליך ואולי אף החשק המיני. אגב, אין כל מגבלה לקיים יחסים בשלב זה של ההיריון, למעט מקרים בהם יש כאב, דימום או תופעות חריגות כלשהן, אז יש לגשת לרופא. העלייה במשקל בדרך כלל תנוע בין 0.5 קילו ל-2.5 קילו.העובר

האיברים ומערכות הגוף של עובר הגיעו לסיום שלב התפתחותם: החל מניצני השיניים ועד ציפורני הבהונות. העובר צפוי לנוע יותר ברחם, אך גודלו הוא כ-7 סנטימטרים בלבד ועדיין לא תרגישי בו. העובר ממשיך לגדול ולהתחזק עד תום ההיריון ובתום השבוע הזה, הסיכוי להפלה קטן באופן משמעותי, וזה השלב שבו כבר אפשר לספר על ההיריון. מה שעדיין לא תוכלי לדעת ולספר זה את מין העובר. למרות התפתחות איברי המין, עדיין קשה לזהות אותם בבדיקת אולטרסאונד.
עם סיומו של השליש הראשון להריון, את צפויה להרגיש שיפור כללי
בדיקות מומלצות

בדיקת סקר שליש ראשון – שכלול תוצאות של שתי הבדיקות לגבי רמת הסיכון של העובר לתסמונת דאון. הבדיקה משלבת בדיקות דם של האם, הבוחנת רמות של שני חלבונים, ובדיקת אולטרסאונד, לבדיקת שקיפות עורפית – עובי שכבת הנוזל בעורף העובר. יש לבצע את הבדיקה בין השבוע ה-11 ועד השבוע ה-13 + 6 ימים. 

בדיקת סיסי שלייה – בדיקה שנועדה לאבחן מחלות גנטיות בעובר. יש לבצע את הבדיקה רק במקרים בהם הרופא ממליץ על כך.טיפים

אם בשלב מסוים בהיריון את תוהה בעניין סימני המתיחה שעלולים להישאר על החזה, הירכיים, הבטן והישבן, דעי שלרוב הם נוטים להיחלש לאחר הלידה. לצד זה, שימוש בקרמים ייעודיים ושמנים למיניהם, לא צפוי למזער את סימני המתיחה, שכן הדבר תלוי בגמישות הטבעית של העור שלך.


לשבוע ההריון הבאפורומים אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דחוף! תשובה לא ברורה, אשמח לחוות דעת אסתר 15/09/2020 19:30
  • שלום ד"ר, עברתי גרידה (אחרי הפלה עובר ללא דופק שבוע 8) לפני 11 שבועות (29.06) הגיע מחזור לאחר 4 שבועות בדיוק (27.07) שבוע לאחר מכן ביצעתי היסטרוסקופיה אבחנתית בשל חשד לשארית והכל היה תקין. (03.08) כעת יש לי איחור בווסת של יותר משלושה שבועות, (היום ה- 49) בטא בדם לפני שבוע נמוך מ 2 באולטרסאונד (13.09) רירית עבה 24 ממ, נצפה ברחם תוכן שאינו מובן.... (אציין שאני נוטלת כמוסות ארמה בוסט-אצות יפניות במשך כחודש וחצי). (יש מדי פעם הפרשות לבנות צמיגיות) הייתי אצל רופא והוא לא ידע לאבחן... אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית. תודה!

  • + הוסף תגובה
שבוע 37 +4 שני 09/09/2020 00:28
  • אני בשבוע 37+4 הריון שני , היופ הלכתי לבדיקה אחרי שכל הלילה הייתי כאובה במוניטור כן ראו ציריפ שבדקו אותי הרופאה אמרה שהצוואר קדמי ורך מחוק 40 אחוז אין פתיחה , אשמח לדעת מה זה אומר ? והאם זה אומר שהלידה קרבה?

  • + הוסף תגובה
בדיקת בטא א 03/09/2020 16:36
  • שלום אנחנו בתהליכי ivf , בבדיקת בטא ראשונה לאחר 12 יום מההחזרה התקבלו ערכים של 12.5, בבדיקה שניה לאחר יומיים הערכים היו 3.3. מה המשמעות והאם יש מה להמשיך לעקוב ? תודה .

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!