שבוע 12 להיריון

האנרגיות חוזרות אליך, כבר אפשר לספר שאת בהיריון והעובר הגיע לסיום שלב התפתחות האברים ומערכות הגוף. ומה עוד צפוי? לפניך כתבה על השבוע ה-12 להיריון

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 17/02/2019


האם

השליש הראשון להיריון עומד להסתיים. את צפויה להתחיל להרגיש שיפור כללי: בשבועות הקרובים הבחילות צפויות להיעלם, האנרגיות עשויות לשוב אליך ואולי אף החשק המיני. אגב, אין כל מגבלה לקיים יחסים בשלב זה של ההיריון, למעט מקרים בהם יש כאב, דימום או תופעות חריגות כלשהן, אז יש לגשת לרופא. העלייה במשקל בדרך כלל תנוע בין 0.5 קילו ל-2.5 קילו.העובר

האיברים ומערכות הגוף של עובר הגיעו לסיום שלב התפתחותם: החל מניצני השיניים ועד ציפורני הבהונות. העובר צפוי לנוע יותר ברחם, אך גודלו הוא כ-7 סנטימטרים בלבד ועדיין לא תרגישי בו. העובר ממשיך לגדול ולהתחזק עד תום ההיריון ובתום השבוע הזה, הסיכוי להפלה קטן באופן משמעותי, וזה השלב שבו כבר אפשר לספר על ההיריון. מה שעדיין לא תוכלי לדעת ולספר זה את מין העובר. למרות התפתחות איברי המין, עדיין קשה לזהות אותם בבדיקת אולטרסאונד.
עם סיומו של השליש הראשון להריון, את צפויה להרגיש שיפור כללי
בדיקות מומלצות

בדיקת סקר שליש ראשון – שכלול תוצאות של שתי הבדיקות לגבי רמת הסיכון של העובר לתסמונת דאון. הבדיקה משלבת בדיקות דם של האם, הבוחנת רמות של שני חלבונים, ובדיקת אולטרסאונד, לבדיקת שקיפות עורפית – עובי שכבת הנוזל בעורף העובר. יש לבצע את הבדיקה בין השבוע ה-11 ועד השבוע ה-13 + 6 ימים. 

בדיקת סיסי שלייה – בדיקה שנועדה לאבחן מחלות גנטיות בעובר. יש לבצע את הבדיקה רק במקרים בהם הרופא ממליץ על כך.טיפים

אם בשלב מסוים בהיריון את תוהה בעניין סימני המתיחה שעלולים להישאר על החזה, הירכיים, הבטן והישבן, דעי שלרוב הם נוטים להיחלש לאחר הלידה. לצד זה, שימוש בקרמים ייעודיים ושמנים למיניהם, לא צפוי למזער את סימני המתיחה, שכן הדבר תלוי בגמישות הטבעית של העור שלך.


לשבוע ההריון הבאפורומים, אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רמת THS נמוכה בשבוע 10 להריון אדווה 04/12/2019 09:52
  • שלום רב, אני נמצאת בארה'ב לצורך לימודים ובטרימסטר ראשון להריון. בדקו לי בבדיקת דם את פעילות בלוטת התריס וגילו ערכים כדלהלן: T3= 19 T4=17.4 THS=0.15 הערכים מעט מבלבלים כי נדמה שאין עקביות, T4 גבוה מהנורמה ואילו T3 נמוך, והTHS נמוך. האם ערכים אלו בעייתיים? מה עליי לעשות? הגינקולוג לא בטוח מה לעשות ומפנה אותי לרופאים מומחים נוספים. אשמח לעזרה!! תודה

  • + הוסף תגובה
רירית עבה דניי 03/12/2019 06:17
  • בוקר טוב ד"ר מה זה אומר רירית עבה..? הייתי בתחילת השבוע אצל רופא נשים מאחר והיה לי איחור ובדיקה חיובית אמר שיש לי רירית עבה .. זה מצביע על הריון? כי הוא לא ראה אמר אולי זה מאוד התחלתי..

  • + הוסף תגובה
סקירה מכוונת- עצמות ירך מודאגת 27/11/2019 07:55
  • היי, בסקירה שלישית בשבוע 32 הבדיקה נמצאה תקינה פרט לאורך עצמות ירך שנמצא תואם לשבוע 30. בסקירה מכוונת שנעשתה אתמול (שבוע 36+4) עצמות הירך נמצאו תואמות לשבוע 34+1. לדברי הרופא תקין ונשללה גמדות או ננסות. אשמח לשמוע דעתך ובנוסף האם הממצא מרמז על גובה הילד בעתיד, על עניין של פרופורציות בגוף או שאין לזה כל משמעות. תודה רבה!

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!