שבוע 12 להיריון

האנרגיות חוזרות אליך, כבר אפשר לספר שאת בהיריון והעובר הגיע לסיום שלב התפתחות האברים ומערכות הגוף. ומה עוד צפוי? לפניך כתבה על השבוע ה-12 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסותהאם

השליש הראשון להיריון עומד להסתיים. את צפויה להתחיל להרגיש שיפור כללי: בשבועות הקרובים הבחילות צפויות להיעלם, האנרגיות עשויות לשוב אליך ואולי אף החשק המיני. אגב, אין כל מגבלה לקיים יחסים בשלב זה של ההיריון, למעט מקרים בהם יש כאב, דימום או תופעות חריגות כלשהן, אז יש לגשת לרופא. העלייה במשקל בדרך כלל תנוע בין 0.5 קילו ל-2.5 קילו.העובר

האיברים ומערכות הגוף של עובר הגיעו לסיום שלב התפתחותם: החל מניצני השיניים ועד ציפורני הבהונות. העובר צפוי לנוע יותר ברחם, אך גודלו הוא כ-7 סנטימטרים בלבד ועדיין לא תרגישי בו. העובר ממשיך לגדול ולהתחזק עד תום ההיריון ובתום השבוע הזה, הסיכוי להפלה קטן באופן משמעותי, וזה השלב שבו כבר אפשר לספר על ההיריון. מה שעדיין לא תוכלי לדעת ולספר זה את מין העובר. למרות התפתחות איברי המין, עדיין קשה לזהות אותם בבדיקת אולטרסאונד.
עם סיומו של השליש הראשון להריון, את צפויה להרגיש שיפור כללי
בדיקות מומלצות

בדיקת סקר שליש ראשון – שכלול תוצאות של שתי הבדיקות לגבי רמת הסיכון של העובר לתסמונת דאון. הבדיקה משלבת בדיקות דם של האם, הבוחנת רמות של שני חלבונים, ובדיקת אולטרסאונד, לבדיקת שקיפות עורפית – עובי שכבת הנוזל בעורף העובר. יש לבצע את הבדיקה בין השבוע ה-11 ועד השבוע ה-13 + 6 ימים. 

בדיקת סיסי שלייה – בדיקה שנועדה לאבחן מחלות גנטיות בעובר. יש לבצע את הבדיקה רק במקרים בהם הרופא ממליץ על כך.טיפים

אם בשלב מסוים בהיריון את תוהה בעניין סימני המתיחה שעלולים להישאר על החזה, הירכיים, הבטן והישבן, דעי שלרוב הם נוטים להיחלש לאחר הלידה. לצד זה, שימוש בקרמים ייעודיים ושמנים למיניהם, לא צפוי למזער את סימני המתיחה, שכן הדבר תלוי בגמישות הטבעית של העור שלך.


לשבוע ההריון הבאפורומים אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בדיקת דופק הריונית 09/03/2020 11:43
  • היי ד"ר רציתי לדעת האם בשלב שבו אני נמצאת אפשר לראות דופק. מחזור אחרון 28.1.20 אתמול עשיתי בדיקת בטא יצא 12878 לפי חישוב נמצאת בשבוע 5+5. האם ניתן לראות דופק ?

  • + הוסף תגובה
בדיקה ויגינלית לולה 08/03/2020 20:07
  • שבוע 31 הייתי אצל הרופא לבדיקה. הוא בדק אותי ויגינלית ובמקום לשים על המכשיר שמחדירים לנרתיק קונדום הוא שם כפפה מניילון ( לא גומי) . האם יש סכנות כלשהן???

  • + הוסף תגובה
שק הריון ללא עובר אנונימית 05/03/2020 11:31
  • שלום תאריך וסת אחרון היה 1.1.20 בדיקת הריון נעשתה ב.2.2.20 ויצאה חיובית היתי בבדיקת אולטרסאונד והרופאה אמרה שיש שק הריון ריק ללא עובר ושאחזור בעוד שבוע ושיתכן שהביוץ היה מאוחר מה הסיכוי שיתפתח עובר *

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!