שבוע 11 להיריון

למה החניכיים שלך מדממות יותר, האם כבר ניתן לקבוע את מין העובר שלך ואיזה בדיקות חשוב שתעשי בשלב זה? לפניך כתבה על השבוע ה-11 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסותהאם

נפח הדם שלך גדל למכביר החל משבוע זה, ובהתאם גם הלב שלך עובד יותר. מערכות הגוף מתחילות לעבוד ביחד כדי ליצר תנאי גידול מתאימים לעובר שלך. לטוב או לרע, הורמוני ההיריון מראים את ההשפעות שלהם וייתכן שתבחיני בצמיחה מהירה יותר של ציפורני הידיים ושל בהונות הרגליים, כמו גם של שיערך. גם בעורך ייתכן ותבחיני בשינויים: שמנוניות יתר, התפתחות של אקנה, ואולי אף פיגמנטציה בעור הפנים או בפטמות.העובר

עוד שבוע של צמיחה משמעותית עובר על העובר שלך. כבר ניתן להבחין בציפורניו, האוזניים שלו גדלות, מערכת הבליעה שלו התפתחה והוא בולע מי שפיר, מה שעוזר לריאות שלו להתפתח. בביקור אצל הרופא, באמצעות סטטוסקופ ניתן לשמוע את דופק העובר בשלב זה. איברי המין שלו גם ממשיכים להתפתח. אמנם עדיין לא ניתן לקבוע את מינו של העובר, אך עוד כשבועיים, באמצעות בדיקת אולטרסאונד, תוכלי לדעת אם יש לך בת או בן. 

עדיין לא ניתן לקבוע את מינו של העובר, אך עוד כשבועיים תוכלי לדעת אם יש לך בת או בןבדיקות מומלצות

בדיקת סקר שליש ראשון –חשוב לבצע בדיקה זו בין השבוע ה-11 ועד השבוע ה-13 + 6 ימים. הבדיקה משלבת בדיקות דם של האם, הבוחנת רמות של שני חלבונים, ובדיקת אולטרסאונד, לבדיקת שקיפות עורפית – עובי שכבת הנוזל בעורף העובר. שכלול תוצאות שתי הבדיקות מביא לדיוק של 85% לגבי רמת הסיכון של העובר לתסמונת דאון.

בדיקת סיסי שלייה - במקרים מסוימים יציע הרופא בין השבוע ה-10 ל-13 לעשות גם בדיקת סיסי שלייה, לצורך אבחון מחלות גנטיות בעובר. טיפים

חשוב לשמור על בריאות הפה בהיריון. מומלץ לבקר אצל רופא השיניים לפחות פעם אחת במהלך ההיריון ולוודא שאת צורכת מספיק סידן, השומר על שיניים חזקות. ייתכן והחניכיים שלך ידממו יותר בגלל גדילת נפח הדם, ולכן מומלץ להשתמש במברשת שיניים רכה מאוד ולהקפיד להשתמש בחוט דנטלי בכל יום.


לשבוע ההריון הבא

פורומים אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חתימת אולטרסאונד מיכאל 02/12/2020 09:55
  • שלום האם בדוח אולטרסאונד אמורה להיות חתימה של הרופא המטפל?ואם אין זה אומר שהדוח אולטרסאונד אינו תקין? תודה על ההעזרה.

  • + הוסף תגובה
צוואר מקוצר? מאירה 16/11/2020 22:10
  • ני בשבוע 27+2 . בשבוע שעבר אורך הצוואר שלי היה 20-26- בצורת משפך דינמי. הפנו למיון ושם ראו שהוא 28-29 מ"מ. השבוע בדקו שוב והיה 28-29. הרופאה אמרה להמשיך את החיי ואין כל מקום לדאגה. מה אתם אומרים?)אני נוסעת לעבודה כל יום כמעט שעה כל צד..

  • + הוסף תגובה
דופק לא סדיר בעובר אמא 12/11/2020 09:52
  • שלום עשיתי היום בדיקת אולטרסאונד ראשונה .הרופא אמר שהעובר מתאים לשבוע 6 +1. נצפה דופק, אך אחרי כמה דקות שהרופא בהה במסך אמר שהדופק לא סדיר. ביקש שאבוא לבדיקה נוספת בשבוע הבא. מה זה אומר? האם יש סיבה לדאגה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!