שאלה - אימפוטנציה פסיכולוגית

השאלה:
יש לי בעיה לקיים יחסי מין בעקבות אימפוטנציה. הבעיה שלי לדעתי היא פסיכולוגית, מכיוון שהייתה לי חברה והייתי רגיל אליה והצלחתי לשכב איתה, אך כאשר אני נמצא עם בנות אחרות וכאשר אנחנו מגיעים למצב של חדירה, הקשיחות יורדת. מה אפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה? אם יש איזושהי תרופה לזה?תשובה:
אימפוטנציה- אין אונות - הינה מצב של בעיה בהגעה לזקפה.
אימפוטנציה מחולקת לאימפוטנציה מסיבה פסיכולוגית ואימפוטנציה מסיבה אורגנית (בעיה עצבית או בעיה בכלי הדם).
העובדה שבעברך כן הגעת לזקפה וקיימת יחסי מין מלאים עם חברתך מעידה על כך שככל הנראה לא קיימת בעיה אורגנית. בנוסף, בעיה אורגנית אצל בחור צעיר ובריא המובילה לאימפוטנציה היא מאוד נדירה.

קיימים טיפולים רבים, תרופתיים וניתוחים, המטפלים בבעיה אורגנית המובילה לאימפוטנציה, אולם לגבי אימפוטנציה פסיכולוגית, לא קיימת תרופה.

אנסה להסביר מעט לגבי אימפוטנציה פסיכולוגית:
תהליך הזקפה הינו תהליך אוטונומי, בלתי נשלט, כך שאדם לא יכול להחליט כרצונו מתי להיות בזקפה ומתי להפסיק להיות בזקפה. התהליך האוטונומי, מצד שני, כן נשלט ברמה זו או אחרת על ידי מערכת העצבים המרכזית האחראית לרגשות, תחושות, חרדות ופחדים. כך שמצבים של חרדה עלולים להוביל להפסקת תהליך הזקפה, וזוהי האימפוטנציה הפסיכולוגית.
מאוד טיפוסית היא היעלמות הזקפה מייד טרם החדירה, כמו שאתה מתאר בשאלתך, אך גם אי - הופעת הזקפה בזמן המשחק המקדים הינה חלק מהתסמונת.

ראשית, עליך להירגע ולא לפחד, שהרי למעשה אין כל בעיה אורגנית אמיתית במערכת האחראית על היווצרות הזקפה, ועם היעלמות החרדה הבעיה תיעלם כלא הייתה.
שנית, כאמור, אין תרופה לאימפוטנציה פסיכולוגית, וגם תרופות המשפרות זקפה כגון ויאגרה לא תסייענה משום שהן עובדות על כלי הדם בפין, שבמקרה של אימפוטנציה פסיכולוגית הם תקינים לחלוטין.

הדרך להתמודד עם אימפוטנציה פסיכולוגית היא להירגע ולא להיות חרד לגבי הביצועים (יש האומרים שלשתות מעט אלכוהול טרם קיום יחסי המין מוריד את החרדה).חשוב לזכור שישנן דרכים רבות לספק אישה במיטה גם ללא חדירה, וכך החרדה מאיכות ה "ביצועים" יורדת.
כמו שתיארת לגבי חברתך הקודמת, פתיחות והתרגלות מאוד מסייעים להפחתת החרדה. אם מדובר בבת זוג קבועה ובמערכת יחסים פתוחה וחברית, שיחה על הנושא ושיתוף תעלים את הבעיה לחלוטין.

בהצלחה.
ד"ר אמיר בר-שי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!