בין פילינג רפואי לבין פילינג ביתי

בין פילינג רפואי לבין פילינג ביתי
כתבה פרסומית כתבת חסות


הרצון לשמור על עור פנים צעיר ורענן גורם למוח האנושי לפתח ולשפר את סוגי הטיפול השונים בעור הפנים. אחת השיטות המתקדמות לטיפול בעור הפנים הוא פילינג פנים. טיפול אשר ניתן לבצע הן בבית והן אצל הקוסמטיקאית או אצל רופא עור.

שיטת הפילינג כטיפול לקילוף העור מוכר כבר משנות השישים, אז חשפה התקשורת הכתובה טיפולי פילינג פנים שנערכו במקומות שונים. כתבות אלו, גרמו לרופאים שונים להתמחות בתחום ולהמציא את מה שלימים נקרא פילינג כימי. עם הזמן, במיוחד בשנים האחרונות, הכירו חברות הקוסמטיקה השונות, בדרישה של נשים רבות לעבור טיפולי פילינג בלי לבקר אצל רופאים. על כן הן יצרו את הפילינג הביתי.

פילינג פנים הוא למעשה טיפול שמסיר את השכבות של התאים בעור, ומאפשר התחדשות של תאי עור חדשים. תאי העור החדשים מונעים היווצרות של קמטים, יובש של העור ומנקה את העור מכתמים וחריצים. כמו כן, הם מאפשרים למוצרי איפור פנים להתקבע טוב יותר על העור ולהעניק להם מראה רענן.

עור הפנים משתנה עם הזמן, כתוצאה מזיקנה, נזקי השמש, חריצי הגיל, צלקות ופצעים. עם זאת יש לומר שפילינג לא עוזר בכל מקרה. למשל, הוא איננו עוזר במקרים של קמטי הבעה, צלקות אקנה, או התרופפות של העור. במקרים אלו יש לפנות אל ניתוח מתיחת פנים, הזרקת בוטוקס ושילובים של פילינג כימי וביולוגי יחד.

שיטת הפילינג עובדת בשתי דרכים. פילינג מכני, שפשוף העור על ידי מכשיר חשמלי שמסיר שכבות של עור ומחליק אותן. פילינג מכני נעשה תחת הרדמה במרפאה. פילינג אחר הוא פילינג המסה, שמתבצע באמצעות המסת חומר נוזלי או משחה אשר מסירים את השכבה העליונה של העור.

ההבדל בין פילינג ביתי לבין פילינג רפואי טמון בעומק שלו, שכן בעוד פילינג ביתי הינו שטחי יותר, אזי שטיפול פילינג רפואי נחשב לטיפול פילינג עמוק. הוא חודר אל השכבות העמוקות של העור, מה שלעיתים דורש טיפול תחת הרדמה ואף אשפוז. הבדל נוסף נמצא בסוג החומר בו משתמשים. 

בעוד שטיפול פילינג רפואי הוא כימי, שכן נעשה שימוש בחומצות כימיות שונות, אזי שטיפול פילינג ביתי, יכול להיות כימי בריכוזים נמוכים, אך יכול להיות גם מבוסס על צמחים, חלב וירקות. מוצרים המזינים את העור, מוסיפים לו לחות, מעודדים את החלפת התאים בו ומרככים אותו.

שיטות טיפולי פילינג אומנם אינן נחשבות מסוכנות, אך יש לקחת בחשבון שטיפול פילינג רפואי יכול לגרום נזק לאנשים כהיי עור שטיפולי פילינג לא מתאימים להם. עלול אף להיווצר זיהום במידה והטיפול נעשה בצורה לא מקצועית, וצלקות קשות בעור. לעומת זאת פילינג ביתי אסור למי שסובלת מעור רגיש, נשים בהיריון, נשים מניקות, ומי שסובלת מהתפרצות נימי הדם.

ההחלטה איזה טיפול פילינג לעבור, האם יהיה זה פילינג רפואי עמוק אצל רופא עור או פילינג ביתי, צריכה להתקבל על פי מצב העור, סוג העור, וכמובן התוצאה אליהם שואפים להגיע בסופו של הטיפול.


פורומים יבלות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שלפוחיות בעור מתרבות במהירות לילי 12/10/2020 22:13
  • בערב שבת האחרון הופיעו בצואר נקודות מגרדות שנראו כעקיצות. בהתחלה גרדתי ובהדרגה העקיצות נראה כמו גושים שנראו כפצעים זה צורב מבפנים וכואב ... ככה יום וחצי ופתאום אני רואה שזה נהיה כמו שלפוחיות קטנות מסביב. אתמול זה הופיע בלחי בפנים ומתפשט לגב. אני מרגישה ורואה שלפוחיות קטנות קטנות וזה צורב מבפנים בעור וגם מגרד. ואני מתאפקת. מה זה יכול להיות?

  • + הוסף תגובה
גירוי בעורף יגאל 12/10/2020 11:29
  • יש לי מדי פעם גירוי בעורף ואין כל תיפרחת. מה יכולה להיות הסיבה?

  • + הוסף תגובה
מולסוקום אפרת 06/10/2020 23:17
  • הבן שלי בן 6, חצי שנה עם מולסקום גדול בפנים. היבלת נהפכה לאדומה וממש נראית כפצע. הרופא המליץ לתת ורומאל. אני חוששת שישאר צלקת האם התרופה בטוחה לשימוש בפנים? תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!