בין פילינג רפואי לבין פילינג ביתי

בין פילינג רפואי לבין פילינג ביתי

כתבה פרסומית כתבת חסות

הרצון לשמור על עור פנים צעיר ורענן גורם למוח האנושי לפתח ולשפר את סוגי הטיפול השונים בעור הפנים. אחת השיטות המתקדמות לטיפול בעור הפנים הוא פילינג פנים. טיפול אשר ניתן לבצע הן בבית והן אצל הקוסמטיקאית או אצל רופא עור.

שיטת הפילינג כטיפול לקילוף העור מוכר כבר משנות השישים, אז חשפה התקשורת הכתובה טיפולי פילינג פנים שנערכו במקומות שונים. כתבות אלו, גרמו לרופאים שונים להתמחות בתחום ולהמציא את מה שלימים נקרא פילינג כימי. עם הזמן, במיוחד בשנים האחרונות, הכירו חברות הקוסמטיקה השונות, בדרישה של נשים רבות לעבור טיפולי פילינג בלי לבקר אצל רופאים. על כן הן יצרו את הפילינג הביתי.

פילינג פנים הוא למעשה טיפול שמסיר את השכבות של התאים בעור, ומאפשר התחדשות של תאי עור חדשים. תאי העור החדשים מונעים היווצרות של קמטים, יובש של העור ומנקה את העור מכתמים וחריצים. כמו כן, הם מאפשרים למוצרי איפור פנים להתקבע טוב יותר על העור ולהעניק להם מראה רענן.

עור הפנים משתנה עם הזמן, כתוצאה מזיקנה, נזקי השמש, חריצי הגיל, צלקות ופצעים. עם זאת יש לומר שפילינג לא עוזר בכל מקרה. למשל, הוא איננו עוזר במקרים של קמטי הבעה, צלקות אקנה, או התרופפות של העור. במקרים אלו יש לפנות אל ניתוח מתיחת פנים, הזרקת בוטוקס ושילובים של פילינג כימי וביולוגי יחד.

שיטת הפילינג עובדת בשתי דרכים. פילינג מכני, שפשוף העור על ידי מכשיר חשמלי שמסיר שכבות של עור ומחליק אותן. פילינג מכני נעשה תחת הרדמה במרפאה. פילינג אחר הוא פילינג המסה, שמתבצע באמצעות המסת חומר נוזלי או משחה אשר מסירים את השכבה העליונה של העור.

ההבדל בין פילינג ביתי לבין פילינג רפואי טמון בעומק שלו, שכן בעוד פילינג ביתי הינו שטחי יותר, אזי שטיפול פילינג רפואי נחשב לטיפול פילינג עמוק. הוא חודר אל השכבות העמוקות של העור, מה שלעיתים דורש טיפול תחת הרדמה ואף אשפוז. הבדל נוסף נמצא בסוג החומר בו משתמשים. 

בעוד שטיפול פילינג רפואי הוא כימי, שכן נעשה שימוש בחומצות כימיות שונות, אזי שטיפול פילינג ביתי, יכול להיות כימי בריכוזים נמוכים, אך יכול להיות גם מבוסס על צמחים, חלב וירקות. מוצרים המזינים את העור, מוסיפים לו לחות, מעודדים את החלפת התאים בו ומרככים אותו.

שיטות טיפולי פילינג אומנם אינן נחשבות מסוכנות, אך יש לקחת בחשבון שטיפול פילינג רפואי יכול לגרום נזק לאנשים כהיי עור שטיפולי פילינג לא מתאימים להם. עלול אף להיווצר זיהום במידה והטיפול נעשה בצורה לא מקצועית, וצלקות קשות בעור. לעומת זאת פילינג ביתי אסור למי שסובלת מעור רגיש, נשים בהיריון, נשים מניקות, ומי שסובלת מהתפרצות נימי הדם.

ההחלטה איזה טיפול פילינג לעבור, האם יהיה זה פילינג רפואי עמוק אצל רופא עור או פילינג ביתי, צריכה להתקבל על פי מצב העור, סוג העור, וכמובן התוצאה אליהם שואפים להגיע בסופו של הטיפול.


פורומים, סרטני עור שאינם מלנומה NMSC קרצינומת תאי בסיס (BCC) וקרצינומת תאי קשקש (SCC)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טיפול מונע שי 07/10/2019 09:41
  • אני סובל מנגעים רבים BCC. האם אפשר לקבל טיפול מניעתי, להפעלת מערכת החיסון כדי להימנע מעוד נגע ועוד נגע ועוד נגע?

  • + הוסף תגובה
בחינת שומות לבנת 12/09/2019 09:32
  • האם יש דרך לבחון שומות בכל הגוף שאינה תלויה בעיניו של הרופא? יש לי המון, מפוזרות מאוד. האם קיימת עזרה ע"י מכשיר כלשהו?

  • + הוסף תגובה
שערה בשומה חנה 21/08/2019 10:57
  • בשומה שנתבקשתי לעקוב אחריה הופיעה שערה. האם זהו סימן ממאיר? צורתה לא השתנתה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!