טיפול חדשני בדליות ברגליים באמצעות קיטור של אדי מים חמים

Hyperheated Steam Ablation הינו הליך זעיר פולשני שאינו מצריך הוצאת וריד הספנה ולכן נחשב קל יותר, קצר ואינו מותיר שטפי דם, כתמי פיגמנטציה וצלקות ומאפשר חזרה מהירה לפעילות רגילה . הפרוצדורה נערכה ביום חמישי האחרון
כתבה פרסומית כתבת חסות


 Hyperheated Steam Ablation הינו הליך זעיר פולשני ואינו מצריך הוצאת וריד הספנה ולכן נחשב קל יותר, קצר ואינו מותיר שטפי דם, כתמי פיגמנטציה וצלקות ומאפשר חזרה מהירה לפעילות רגילה. הטיפול בוורידים ובדליות ברגליים בטכנולוגיית  Hyperheated Steam Ablation
המוכרת גם בשם Steam Vein Sclerosis -  svs, פותח בצרפת ומזה כ- 3 שנים נחשב במדינות אירופה, לטיפול המוביל, היעיל והקל יותר עבור המטופל.

עד היום טיפול בורידים מורחבים בוצע באמצעות ניתוח "סטריפינג" במהלכו הוצא וריד הספנה הגדול מהרגל. ניתוח מסוג זה בוצע בהרדמה מלאה וההחלמה ממנו היתה ממושכת וכרוכה בכאבים, בצלקות וכתמי פיגמנטציה.
בנוסף, היתרון הצפוי של השיטה החדשה בהשוואה לשיטות קודמות באמצעות לייזר או גלי רדיו, טמון ביכולת לטפל גם בענפים המפותלים של הוריד הראשי (בעיה שכיום דורשת הזרקות קצף או הוצאת דליות בשיטה כירורגית עדינה) , ללא נקבים בווריד המטופל, ולכן קטנה שכיחות שטפי דם ופקקת ורידית שטחית לאחר הפעולה (הופעת גושים רגישים מתחת לעור).

בהשוואה להטרשת (הזרקות) קצף, יתרון הטיפול בקיטור הוא בהיעדר תגובה אלרגית היות שמזריקים רק מים, היעדר פיגמנטציה חומה שיכולה להופיע אצל כ- 10% מהמטופלים בהזרקת קצף והפחתת שכיחות של פקקת ורידית שטחית ואירועים מוחיים נדירים, שדווחו בטיפול בקצף.


דר' אלכסנדר קנטרובסקי, מומחה בכירורגיית כלי דם שהתמחה בשיטה ניתוחית זו בחו"ל ומבצע את הטיפול ב"עתידים מדיקל סנטר", מסביר כי "הטיפול באמצעות קיטור דומה בבסיסו לטיפול בלייזר ובגלי רדיו (כולם שייכים לטכנולוגיית Endothermal Ablation). וגם במסגרת טיפול זה האדים החמים מחממים את דפנות הורידים, הורסים את שכבת האנדותל, מכווצים את שכבת הקולגן וחוסמים את הורידים החולים, ביעילות גבוהה עם פחות תופעות לוואי.

דר' קנטרובסקי מסכם את יתרונות ההליך הטיפולי בקיטור:

    הטיפול נחשב להרבה יותר עדין, קל ומהיר בהשוואה לטיפולים הקודמים.

    יכולת לטפל גם בורידים מפותלים (חסרון של לייזר וגלי רדיו).

    בהשוואה לשאר הטיפולים, יש פחות תופעות לוואי כגון: שטפי דם, צלקות או כתמי פיגמנטציה.

    הטיפול מבוצע רק באמצעות אלחוש מקומי וכבר למחרת, יכול המטופל לשוב לעבודה ולפעילות רגילה.

    מכיוון שהטכנולוגיה הרפואית מבוססת רק על אדי מים, היא נחשבת באירופה לטכנולוגיה רפואית ירוקה.


לדבריו, "ורידים מורחבים (דליות) ברגליים נובעים מאי ספיקת מסתמים בורידים שטחיים ומגשרים. כתוצאה מכך אין החזר יעיל של הדם כלפי מעלה והצטברות כמות גדולה של הדם בורידים גורמת ללחץ על דפנותיהם ולהתרחבותם.
בנוסף לפן האסתטי, ורידים מורחבים גורמים לכאבים, לתחושת צריבה ולפגיעה בתפקוד, אשר מחמירים עם הגיל ועם עודף משקל.
ורידים מורחבים ברגליים הינם בדרך כלל בעיה תורשתית ושכיחים יותר בקרב נשים. סיבות נוספות להופעתם: טיפול בהורמוני מין נשיים (גלולות), שינויים הורמונאליים אצל נשים ועבודה הכרוכה בעמידה ממושכת.
הטיפול  בורידים ברגליים, מבוצע לאחר אבחון אי ספיקה ורידית באמצעות בדיקת דופלקס, שנערכת ע"י מנתח כלי דם".


הטכנולוגיה הרפואית לביצוע טיפולים בקיטור אושרה ע"י ה- CE  האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי ובישראל היא מיוצגת ע"י א.מ.י טכנולוגיות.

בישראל, הניתוח מבוצע באופן פרטי ועלותו כ- 15,000 ₪ , בעלי ביטוח בריאות פרטי זכאים להחזר על פי סוג הביטוח.

לצפיה בסרטון אודות הניתוח החדשני לטיפול בורידים ברגליים לחץ כאן >

פורומים גריאטריה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
amylase מעט גבוה י 21/09/2020 15:29
  • שלום, אמי בת 90 וסבלה לפני שנים רבות מדלקות אקוטיות בלבלב. כעת תוצאת בדיקת amylase בדם הייתה 128 כשהנורמה היא עד 100. האם יש לכך משמעות? היא סובלת מירידה בתיאבון. היא אמורה להתחיל כעת זריקת פרוליה ואני חוששת מההשפעה האפשרית על הלבלב. תודה.

  • + הוסף תגובה
יעוץ בגלישה ד"ר רון בן יצחק 26/09/2020 17:16
  • שלום רב לצערי, לא אוכל לתת ייעוץ בגלישה בשל חוסר נתונים: על מנת לתת מענה מקצועי נדרש לעבור על ההסטוריה הרפואית, לעבור על הטיפול התרופתי הנוכחי, לסקור אשפוזים ותוצאות של בדיקות דם ודימות, וכמובן בדיקה גופנית. מציע לתאם בקור קליני לצורך מתן חוו"ד מקצועית בהצלחה ושנה טובה ד"ר בן יצחק

  • + הוסף תגובה
מתן אוילק לקשישים פנינה 23/09/2020 07:48
  • כיצד יש לתת לקשיש אוילק . נקי מהבקבוק לכוסית מדידה . או יש למהול בכוס קפה/ תה//מים ? ואם כן יש למהול מה הסיבה ?

  • + הוסף תגובה
מתן תרופה נגד עצירות ד"ר רון בן יצחק 23/09/2020 11:51
פרוליה וחיסון שפעת י 15/09/2020 23:05
  • שלום, האם אפשר לקבל זריקת פרוליה (ראשונה) וחיסון שפעת בו זמנית או שרצוי להפריד ביניהם בגלל תופעות לוואי אפשריות? תודה.

  • + הוסף תגובה
שלוב זריקות ד"ר רון בן יצחק 16/09/2020 10:07
  • שלום רב אין לי ידע בנושא ולא מצאתי המלצה בספרות המקצועית המתייחסת לשלוב. מנסיוני הקליני, לא מומלץ לבצע גם וגם. מציע לבצע את הזריקות (שאינן דחופות) באינטרוואל זמן של שבועיים לפחות בין מועדי ההזרקה בברכת שנה טובה ד"ר בן יצחק רון

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!