להוריד את השנים: הכול על ניתוח הרמת עפעפיים לגברים

יותר ויותר גברים פונים בשנים האחרונות לניתוחים קוסמטיים, על מנת להשיג מראה צעיר יותר לפנים. מה ההבדל בין ניתוח הרמת עפעפיים לגברים לעומת נשים ואילו עוד טיפולים לא ניתוחיים ניתן לעבור? מדריך

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 25/02/2016

בשנים האחרונות ליותר ויותר גברים חשוב המראה החיצוני שלהם. הם מודעים יותר לטרנדים האופנתיים ולאסתטיקה הגברית, וחלקם אף מתחילים ב"פרק ב'" בחיים הזוגיים שלהם, מה שמעלה עוד יותר את חשיבות המראה שלהם. גם הפתיחות המגדרית הביאה לסטנדרטים חדשים אצל גברים, וגבר מטופח כבר אינו נחשב "נשי" כבעבר, אלא דווקא כמי שמשקיע בעצמו.


עובדות אלו מביאות יותר ויותר גברים לפנות לייעוץ ולטיפולים אסתטיים, החל מסידור גבות והסרת שיער בלייזר ועד לטיפולים רפואיים וניתוחיים אצל מנתחים פלסטיים, שמטרתם שיפור מראה העור והקמטים. מניסיוני עולה כי עיקר הפניות נעשות בשני תחומים :עידון קמטי ההבעה במצח ובין הגבות והרמת עפעפיים (הרמה של העליונים ומתיחת התחתונים).כיצד נוצרים קמטי ההבעה?

שרירי ההבעה מייצרים את קמטי ההבעה (הנקראים לעתים גם קמטי הרצינות) במצח ובין הגבות. אצל נשים הם נתפסים כקמטי דאגה או כאלו הנגרמים בשל גיל מבוגר, ועל כן הן מעוניינות בהחלקה מלאה שלהן. מנגד, אצל גברים אותם קמטי הבעה נחשבים לכאלו היוצרים מראה "גברי", אך כאשר הם מוגזמים הם עלולים לגרום למראה זועף וכעוס - מה שמוביל גברים רבים לעדן אותם בטיפולים קוסמטיים.


חשוב להבין כי הטיפול בקמטי ההבעה חייב להתאים למראה הגברי וכי לא ניתן להחליקם לחלוטין. טיפול מוגזם בקמטים אלו או החלקתם המלאה מחייב שילוב חומר מילוי באזורים שבהם קיימת סכנה לנזק בלתי הפיך (כגון הזרקת חומרי מילוי בין הגבות). מה גם שהם יגרמו למראה נשי, שאינו רצוי.


ניתוח הרמת עפעפיים לגברים. הטיפול חייב להיות עדין ביותר


מתי מומלץ לפנות להרמת עפעפיים?

הניתוחים הנפוצים בגברים הם הרמת עפעפיים עליונים והסרת השקיות מתחת לעפעפיים התחתונים. ניתוחים אלו, כשהם נעשים ביד מיומנת, מביאים לתוצאות יפות מאוד, מבלי לייצר עיוות של גיל המטופל, וכן שומרים על הרמוניה בפנים.כיצד מתבצע ניתוח להרמת עפעפיים עליונים?

ניתוח עפעפיים עליונים משפר את מראה העפעף הנפול, שאצל גברים עלול לגרום למראה עצוב או כועס. הסרת עודפי העור והשומנים מתבצעת דרך חתך בקפל הטבעי בעפעף העליון, ולאחר תקופת החלמה קצרה הצלקת אינה מורגשת.


קבוצה נוספת של גברים להם מתאים ניתוח מסוג זה אלו גברים שירדו באופן הדרגתי במשקל, לאחר עיסוק בספורט או דיאטה. בעקבות הפחתת מסת השומן בגוף ניכרים שינויים משמעותיים גם בפנים, ועודפי העור בעפעפיים העליונים והתחתונים מודגשים יותר. ניתוח הרמת העפעפיים והסרת השקיות משווה מראה אחיד יותר לפנים.אילו טיפולים לא ניתוחיים ניתן להציע לאוכלוסייה הגברית?

מזותרפיה: גברים רבים מבלים במשך שנים ארוכות בשמש, לעתים בשל דרישות העבודה בה הם עוסקים. גם היעדר המודעות לשימוש במסנני קרינה ובצורך בשימוש בחומרים מזינים לעור יוצרים הזדקנות מהירה יותר של עור הפנים, הבאה לידי ביטוי באובדן החיוניות ובקמטוטים על כל פני העור החשוף. בתהליך המזוטרפיה מוחדרת לחות אל מתחת לעור בהזרקה פשוטה ולא כואבת, והיא מעניקה חיות מחודשת לעור הפנים, וכמובן שהיא אינה שמורה לנשים בלבד.


בוטוקס וחומרי מילוי: טיפול נכון המשלב בוטוקס וחומרי מילוי מאפשר מתן עידון לקמטים. בוטוקס יעיל מאוד לקמטים בין הגבות ולקמטים במצח. אחד המקומות הנפוצים ביותר להזרקת בוטוקס הוא בצידי העיניים, במטרה לצמצמם את עומק "קמטי הצחוק", שהינם עמוקים יותר אצל גברים. במקרה שבו יש רצון לטפל בקמטים האופקיים במצח חשוב לבצע הערכה מסודרת לפני ההזרקה, שכן לגברים עם גבות נמוכות הדבר מומלץ פחות. שימוש מושכל בבוטוקס יכול אף להרים מעט את הגבות, וניתן להוסיף אפקט על ידי שילוב בטיפול בחומרי מילוי בקצוות הגבה. בנוסף, חומרי המילוי יכולים לסייע החזיר את הנפח הטבעי לאזור הגבות והלחיים וכן לטפל בקמטים בצידי האף, היורדים לכיוון הפה.


פורומים, בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הזרקות מדלן 13/12/2019 15:48
 • מעוניינת לעשות הזרקות בוטוקס על לשים לב בבחירת רופא יש כל כך הרבה הצעות, מפחדת ליפול

 • + הוסף תגובה
בוטוליניום ד"ר מוני פרידמן 14/12/2019 08:37
 • בארץ נמכרים 2 סוגי בוטוליניום הבוטוקס והדיספורט(בקרוב יגיע חומר נוסף). שניהם נחשבים לתרופה ולכן רק לרופאים מותר להזריק. האזורים המקובלים הם בין הגבות ,צדי עיניים והמצח. המחיר הוא בין 500-700 לאזור . לפעמים יש מבצעים. יש לקחת בחשבון שזול מדי לא הגיוני והסיבה או שהחומר הוברח ממדינה אחרת כאשר הרבה פעמים הוא לא מאושר לשימוש בבני אדם או מהול יתר על המידה ואז התוצאות עלולות להחזיק מעט זמן. שני החומרים כמעט זהים בפעילות ומשך הזמן שהם משפיעים והעדפה על פי ניסיון הרופא. הבוטוליניום מגיע בצורת אבקה והרופא מוהל אותו ב2.5 סמ"ק של מי מלח בדרך כלל. הטיפול מבוצע על ידי רופאים או רופאי שניים. לכן את צריכה לפנות למרפאה מסודרת, שבו הייעוץ הטיפול יבוצע על ידי רופא. נהוג להזמין את המטופל לביקורת וחיזוקים לאחר שבוע שבועיים. לקוסמטיקאיות אסור להזריק למרות שידוע שיש שמזריקות או מביאות "רופא" ממדינה אחרת מדי פעם להזרקות. זה לא חוקי וזה חוסר אחריות של שני הצדדים.

 • + הוסף תגובה
רופא שיניים מדלן 14/12/2019 20:29
 • ראיתי איפשהו שאסרו על רופאי שיניים להזריק תודה

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר מוני פרידמן 15/12/2019 15:54
 • זה נושא שנתון לפרשנות. אין החלטה לא לפה ולא לשם. נכון להיום מותר לרופאי שיניים להזריק בוטוליניום.

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים עם חוטים מדלן 13/12/2019 16:01
 • מתיחת פנים עם חוטים לא מיועדת לעור שמן ומה בקשר לעור שהוא קומבי?

 • + הוסף תגובה
חוטים ד"ר מוני פרידמן 14/12/2019 08:40
 • יש שינוי בהזרקת חוטים גם לבעלי עור עבה יותר וגם לכאלה עם עור עדין. בשני המקרים יהיה שינוי כלשהו. ככל שהעור יותר דק השינוי יהיה יותר מורגש וגם התוצאות יחזיקו יותר זמן. צריך לזכור שהחוטים לא באים במקום החומצה אלה כתוספת. כמו כן יש מגוון רחב ביותר של חוטים למטרות שונות וחשוב לפנות לרופא מיומן בהזרקת חוטים.

 • + הוסף תגובה
הזרקת 7 מדרגים שונים שכולל 2 רדיוס ו5rrs olgs 11/12/2019 22:10
 • דוקטור יקר אתמול הלכנו לרופא מתחזה מסתבר.עידן קליין קורא לעצמו.היה ברחוב הברזל 11.בידיע שזה רופא לצלקות.בעלי הסכים חפיסות פנים.בהנחה כביחול.לא הרופא ולא החברה לא קיימים מיסתבר.בעלי נפוח מצד ימין לא פרופורציונלית.כואב לו כל הפנים.יש לציין שפנים שלו עם צלקות של אקנה ותמונה הצעירות.ניסע ליברוח מאיתנו ברגע דרשנו חותמת וקבלת מס עם מיספר של רופא.עצרנו אותו בעזרת רופא אמיתי שמשמיים בא אותו רגע ובדק שלא קיים רופא כזה.הזעקנו מישטרה.ועכשיו אני מאוד מדוכעת שזו אני ששלחתי אותו.הוא בדיכאון.כי נוצר לו קשיחות באיזורים שונים בפנים.מבקשת בהבנה שלך.

 • + הוסף תגובה
נפיחות לאחר הזרקה ד"ר מוני פרידמן 12/12/2019 07:09
 • היי האם ראיתם שהוזרק אכן רדיאס? רדיאס משווק על ידי חברה רצינית והוא יקר יחסית. קשה לי להאמין שרופא מתחזה יכול לקנות את החומר. בכל מקרה אם זה אכן רדיאס אני מציע לעסות את האזור בינתיים. ממליץ שתפנו ליעוץ אצל ד"ר צחי שלקוביץ שהוא רופא עור שמתמצא בסיבוכים של הזרקות.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!