//

להוריד את השנים: הכול על ניתוח הרמת עפעפיים לגברים

יותר ויותר גברים פונים בשנים האחרונות לניתוחים קוסמטיים, על מנת להשיג מראה צעיר יותר לפנים. מה ההבדל בין ניתוח הרמת עפעפיים לגברים לעומת נשים ואילו עוד טיפולים לא ניתוחיים ניתן לעבור? מדריך
כתבה פרסומית כתבת חסות


בשנים האחרונות ליותר ויותר גברים חשוב המראה החיצוני שלהם. הם מודעים יותר לטרנדים האופנתיים ולאסתטיקה הגברית, וחלקם אף מתחילים ב"פרק ב'" בחיים הזוגיים שלהם, מה שמעלה עוד יותר את חשיבות המראה שלהם. גם הפתיחות המגדרית הביאה לסטנדרטים חדשים אצל גברים, וגבר מטופח כבר אינו נחשב "נשי" כבעבר, אלא דווקא כמי שמשקיע בעצמו.


עובדות אלו מביאות יותר ויותר גברים לפנות לייעוץ ולטיפולים אסתטיים, החל מסידור גבות והסרת שיער בלייזר ועד לטיפולים רפואיים וניתוחיים אצל מנתחים פלסטיים, שמטרתם שיפור מראה העור והקמטים. מניסיוני עולה כי עיקר הפניות נעשות בשני תחומים :עידון קמטי ההבעה במצח ובין הגבות והרמת עפעפיים (הרמה של העליונים ומתיחת התחתונים).כיצד נוצרים קמטי ההבעה?

שרירי ההבעה מייצרים את קמטי ההבעה (הנקראים לעתים גם קמטי הרצינות) במצח ובין הגבות. אצל נשים הם נתפסים כקמטי דאגה או כאלו הנגרמים בשל גיל מבוגר, ועל כן הן מעוניינות בהחלקה מלאה שלהן. מנגד, אצל גברים אותם קמטי הבעה נחשבים לכאלו היוצרים מראה "גברי", אך כאשר הם מוגזמים הם עלולים לגרום למראה זועף וכעוס - מה שמוביל גברים רבים לעדן אותם בטיפולים קוסמטיים.


חשוב להבין כי הטיפול בקמטי ההבעה חייב להתאים למראה הגברי וכי לא ניתן להחליקם לחלוטין. טיפול מוגזם בקמטים אלו או החלקתם המלאה מחייב שילוב חומר מילוי באזורים שבהם קיימת סכנה לנזק בלתי הפיך (כגון הזרקת חומרי מילוי בין הגבות). מה גם שהם יגרמו למראה נשי, שאינו רצוי.


ניתוח הרמת עפעפיים לגברים. הטיפול חייב להיות עדין ביותר


מתי מומלץ לפנות להרמת עפעפיים?

הניתוחים הנפוצים בגברים הם הרמת עפעפיים עליונים והסרת השקיות מתחת לעפעפיים התחתונים. ניתוחים אלו, כשהם נעשים ביד מיומנת, מביאים לתוצאות יפות מאוד, מבלי לייצר עיוות של גיל המטופל, וכן שומרים על הרמוניה בפנים.כיצד מתבצע ניתוח להרמת עפעפיים עליונים?

ניתוח עפעפיים עליונים משפר את מראה העפעף הנפול, שאצל גברים עלול לגרום למראה עצוב או כועס. הסרת עודפי העור והשומנים מתבצעת דרך חתך בקפל הטבעי בעפעף העליון, ולאחר תקופת החלמה קצרה הצלקת אינה מורגשת.


קבוצה נוספת של גברים להם מתאים ניתוח מסוג זה אלו גברים שירדו באופן הדרגתי במשקל, לאחר עיסוק בספורט או דיאטה. בעקבות הפחתת מסת השומן בגוף ניכרים שינויים משמעותיים גם בפנים, ועודפי העור בעפעפיים העליונים והתחתונים מודגשים יותר. ניתוח הרמת העפעפיים והסרת השקיות משווה מראה אחיד יותר לפנים.אילו טיפולים לא ניתוחיים ניתן להציע לאוכלוסייה הגברית?

מזותרפיה: גברים רבים מבלים במשך שנים ארוכות בשמש, לעתים בשל דרישות העבודה בה הם עוסקים. גם היעדר המודעות לשימוש במסנני קרינה ובצורך בשימוש בחומרים מזינים לעור יוצרים הזדקנות מהירה יותר של עור הפנים, הבאה לידי ביטוי באובדן החיוניות ובקמטוטים על כל פני העור החשוף. בתהליך המזוטרפיה מוחדרת לחות אל מתחת לעור בהזרקה פשוטה ולא כואבת, והיא מעניקה חיות מחודשת לעור הפנים, וכמובן שהיא אינה שמורה לנשים בלבד.


בוטוקס וחומרי מילוי: טיפול נכון המשלב בוטוקס וחומרי מילוי מאפשר מתן עידון לקמטים. בוטוקס יעיל מאוד לקמטים בין הגבות ולקמטים במצח. אחד המקומות הנפוצים ביותר להזרקת בוטוקס הוא בצידי העיניים, במטרה לצמצמם את עומק "קמטי הצחוק", שהינם עמוקים יותר אצל גברים. במקרה שבו יש רצון לטפל בקמטים האופקיים במצח חשוב לבצע הערכה מסודרת לפני ההזרקה, שכן לגברים עם גבות נמוכות הדבר מומלץ פחות. שימוש מושכל בבוטוקס יכול אף להרים מעט את הגבות, וניתן להוסיף אפקט על ידי שילוב בטיפול בחומרי מילוי בקצוות הגבה. בנוסף, חומרי המילוי יכולים לסייע החזיר את הנפח הטבעי לאזור הגבות והלחיים וכן לטפל בקמטים בצידי האף, היורדים לכיוון הפה.


פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טיפולים אסתטיים, טיפול ביולוגי והשתלות ד 08/08/2020 01:14
 • שלום רב, אני שוקלת להתחיל טיפול אסתטי- בוטוקס וחומצה היאלורונית. אני חולה בדלקת מפרקים, מושתלת מפרקי ירך ומקבלת תרופה ביולוגית (אורנציה). האם יש סיכון מוגבר לסיבוכים או זיהומים בעקבות טיפול בוטוקס/חומצה, על הרקע הבריאותי שלי?

 • + הוסף תגובה
שפתיים אורנה 05/08/2020 01:50
 • היי דר שוב אני. לפני כשנה עשיתי מיליו שפתיים בחומצה עד כאן הכל טוב . לפני כחודשיים נשכתי את השפה התחתונה ונוצרה לי בליטה מבפנים , לתומי חשבתי שזוהי שלפוחית ולקחתי מחט ופוצצתי אותה . יצא לי משם נוזל שקוף סמיך ככה זה משיך כמעט חמש פעמים, גוש שיורד רק אם אני מפוצצת במחט ומנקזת.אני מרגישה התרוקנות בשפה יכול להיות שזוהי החומצה שהוצאתי?

 • + הוסף תגובה
שפתיים ד"ר מוני פרידמן 05/08/2020 07:40
 • היי אורנה זה מאוד מוזר ,קשה לי להאמין שזאת החומצה אבל יתכן ויש לך זיהום כלשהו בעקבות הנשיכה ןמאחר והוא מתנקז אז אין את שאר התסמינים( חום ואודם וכאבים). אני ממליץ שתגשי לרופא עור לבדיקה ואבחון. תנסי לברר מה שם החומר שהוזרק .

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 05/08/2020 17:05
 • הי. החומר שהוזרק לי סטילאג' לארג , ורואפא עור יש לי עוד שלושה חודשים, לדעתך הרוםא שהזריק לי יוכל לדעת מה הסיבה?

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר מוני פרידמן 05/08/2020 17:56
 • אני משתמש בו הרבה ומעולם לא שמעתי על משהו דומה . אשאל בחברה . אני מציע שתגשי בינתים לרופא שהזריק לך לבדיקה

 • + הוסף תגובה
תודות אורנה 05/08/2020 23:17
 • תודה רבה . דר תמיד אדיב ועונה תשובות מפורטות ישר כוח

 • + הוסף תגובה
קמטי נזולאביאל אורנה 03/08/2020 17:04
 • היי דר. עשיתי לפני כחמש שנים הזרקת חומצה הילוארונית בקמטי הנזוליאביאל,עברו שנים צד אחד נספגה החומצה וצד שני האזור יותר מלא וזה מציק לי. האם יש אפשרות להמיס את הצד המלא היום לאחר חמש שנים? אני לא רוצה להשוות בין הצדדים? תודה רבה ולמלא צד אחר שוב בחומצה

 • + הוסף תגובה
מילוי ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 18:24
 • אין צורך בהמסה. אין בעיה למלא יותר בצד אחד על חומצה קיימת .

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 03/08/2020 22:02
 • לא הסברתי את עצמי נכון. הכוונה היא שצד אחד החומצה נספגה וירד המילוי ובצד השני עדיין מלא וזה לא שווה ומכוער. השאלה שלי האם ניתן אחרי שנים להמיס את הצד המלא? איני מעוניינת למלא שוב חומצה

 • + הוסף תגובה
המשך המסה ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 22:56
 • אפשר לנסות להמיס. מוזר שזה נשאר כל כך הרבה זמן אבל אם זאת חומצה זה יתמוסס

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 04/08/2020 13:18

הצטרפו לאינדקס הרופאים!