הקפאת שומן: הכל על השיטה החדשה בתחום עיצוב הגוף

קיצור קיבה או שאיבת שומן? ייתכן שדווקא הקפאת שומן היא הפתרון עבורכם. השיטה החדשה בעולם הצרת ההיקפים אינה פולשנית או כואבת אך כרוכה בהתמדה. כיצד היא מתבצעת וכמה טיפולים נדרשים? כל מה שצריך לדעת

כתבה פרסומית כתבת חסות
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 31/08/2016


עד היום, כדי להיפטר ממצבורי השומן התת עורי, היה צורך בניתוח או בטיפול פולשני. אך שיטה חדשנית בעולם הצרת ההיקפים, המבוססת על טכנולוגית המסת שומן בקור וניקוז לימפטי, נחשבת לאפקטיבית ופחות חודרנית. שיטה זו, המכונה הקפאת שומן, מבוססת על תהליך ביולוגי טבעי, לא פולשני, ללא הרדמה, כאבים או תופעות לוואי. נשמע אידאלי? על אף היתרונות הרבים בשיטה, חשוב לדעת שלא מדובר ב"זבנג וגמרנו", אלא בטיפול ארוך טווח, כחלק ממגוון הטיפולים הדרושים להעלמת צלוליט. 


קראו עוד: לדיאטה הקליקו כאן: 4 אפליקציות חדשות שיעזרו לכם לרזותמהי הקפאת שומן?

הטיפול להמסת השומן בקור התגלה על ידי רופאים מהרווארד, אשר גילו שתאי השומן רגישים יותר לקור מאשר תאים אחרים בגוף, ולכן נהרסים בתהליך ההקפאה. שיטת הטיפול המבוססת על טכנולוגיית קריוליפוליזיס (המסת שומן בהקפאה) נמצאה במחקרים רבים כפתרון יעיל בתחום פירוק השומן התת-עורי, וכיום השיטה מיושמת על אלפי מטופלים בעולם. מהו שומן תת עורי?  

90% מכלל השומן בגוף הוא שומן תת עורי, והיתרה הוא שומן תוך בטני. כאשר מדברים על דיאטות והורדה באחוזי השומן, מתכוונים בעיקר לשומן התת עורי - שכבת השומן שנמצאת מתחת לעור ונראית לעין, להבדיל מהשומן הבטני שעוטף את האיברים הפנימיים. השומן התת עורי אמנם גורם לנו להראות שמנים, אך הוא גם חשוב מאוד, ומשמש כשכבת בידוד המגנה על הגוף מפני חום וקור ומעניקה אנרגיה בעת מאמץ. 


תאי השומן רגישים יותר לקור מאשר תאים אחרים בגוףכיצד מתבצעת הקפאת שומן?

בתחילת הטיפול מניחים על העור רטייה הספוגה בג׳ל מיוחד המונע פגיעת קור בעור. לאחר מכן, מניחים על העור מכשיר היוצר וואקום ומעביר קור לחלק הפנימי בעור לתוך תאי השומן, מבלי לפגוע בתאים אחרים בגוף. הקור מקפיא את תאי השומן וגורם לבידודם, ובכך גורם למותם. במהלך הטיפול, האורך כשעה לכל אזור, הקירור ההדרגתי של שכבת השומן שנמצא מתחת לעור מפרק את תאי השומן בתהליך טבעי, ללא פגיעה ברקמות, בעצבים, בכלי דם או בשרירים, שכן השומנים עוברים תהליך הקפאה בטמפרטורות חמות יותר מאשר בתאים אחרים.


קראו עוד: בלון הרזיה בקיבה: כל מה שאתם חייבים לדעת


הטיפול בהקפאת שומן בקור פוגע בתאי השומן וגורם לפירוקם. לאחר ההקפאה בקור, תאי השומן נהרסים ומתים. במהלך  8-12 שבועות לאחר הטיפול, חשוב לסלק את התאים המתים שהצטברו מתחת לעור (על ידי ניקוז לימפטי) ובכך לעצב את האזור בצורה אסתטית. לאחר הטיפול, עובי השכבה השומנית מצטמצם בצורה משמעותית, ויחד עם הניקוז הלימפטי מביאים לשיפור בקווי המתאר של הגוף, והאזור שטופל נראה חטוב.  כמה טיפולים נדרשים?

בניגוד לדעה הרווחת ולדרכי הטיפול הנהוגים ברוב המכונים, תהליך הקפאת שומן אפקטיבי חורג מעבר לטיפול נקודתי ומבוסס על טכנולוגיה ארוכת טווח. לכן, מי שמציע לכם הצלחה לאחר טיפול אחד למעשה מטעה אתכם. לאחר הטיפול (במשך חודשיים עד שלושה חודשים) חשוב לעזור לגוף להיפטר מהתאים המתים שמתחת לעור בצורה מהירה ויעילה על ידי ניקוז לימפטי, המסייע למראה מעוצב, מוצק ומחוטב באזור המטופל לטווח ארוך. בנוסף, בעזרת טיפולי חבישות בתחבושות מיוחדות, הספוגות במינרלים שהותאמו באופן אישי לאופי הבעיה ונספגים בגוף, מתבצע ניקוז רעלים בעזרתו ניתן לפסל את הגוף ולהשיב לו את צורתו המקורית.  למה ניתן לצפות לאחר הטיפול?

השיטה החדשה מאפשרת המסת מצבורי שומן והצרת היקפים בבטן, במותניים, בירכיים, בגב העליון ובזרועות, וכך תאי השומן שקוררו והורחקו מהגוף אינם נוצרים מחדש. לאחר 90 יום ניתן לצפות להפחתה של עד 4.5 ס"מ בהיקף האזור המטופל, ללא ניתוח, ללא כאבים וללא תופעות לוואי.מכון Helga מעניק פתרונות אסתטיים מתקדמים לבעיות עור. המכון פועל על פי שיטת Helga, אשר פותחה על ידי הלגה רקנאטיפורומים, קיצור קיבה - כרורגיה בריאטרית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דלף לאחר שרוול גלעד 08/12/2019 09:03
 • קראתי והבנתי שדלף זה סיבוך חמור והחלמה ארוכה. האם לאחר ההחלמה נשאר נזק בלתי הפיך בגלל הדלף?

 • + הוסף תגובה
ניתוח מיני מעקף קיבה עקב סכרת, לחץ דם גבוה ושומנים בדפ בדילמה 03/12/2019 10:04
 • שלום רב, ה-BMI שלי הינו 23.5 לאחר ירידה במשקל של כ- 20 קג. אולם, הסכרת עדיין לא מאוזנת ויש גם לחץ דם גבוה ושומנים בדם (בנוסף לתת פעילות של בלוטת התריס). האם כדאי לבצע ניתוח מיני מעקף קיבה לצורך טיפול בסכרת ועוד? מה יהיה מצב הסכרת ושאר הבעיות הרפואחות אחרי הניתוח? מה הקריטריונים אם ברצוני לבצע דרך הקופה/בהשתתפות עצמית - לקוחה של כללית מושלם.

 • + הוסף תגובה
ניתוח מיני מעקף ד"ר פבל שמולבסקי 03/12/2019 17:31
 • שלום לצערי עם BMI 23.5 אין שום אפשרות לניתוח בריאטרי, גם לא לצורך טיפול בסוכרת

 • + הוסף תגובה
ניתוח מיני מעקף דוד 20/11/2019 18:08
 • עברתי ניתוח מיני מעקף. האם ניתן לבטל את הניתוח ולחזור למצבי הקודם.

 • + הוסף תגובה
ניתוח מיני מעקף ד"ר פבל שמולבסקי 29/11/2019 11:04
חזרה למצב הטיבעי דוד 29/11/2019 20:24
 • היי דוקטור אני מעוניין לחזור למצב הטיבעי אך אני מבצע ומה הפרוצדורה אשמח לבצע זאת במהרה תודה

 • + הוסף תגובה
חזרה למצב הטבעי ד"ר פבל שמולבסקי 30/11/2019 18:46
 • שלום קודם כול צריך להגיע לביקור במרפאת השמנה בבית חולים מאיר- יומי חמישי בשעה 9 בבוקר עם טופס 17 ונתקדם

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!