9 מאכלים שמנים, ובכל זאת בריאים

למרות שהמפתח לכל דיאטה מוצלחת הוא צמצום של כמות השומן הנצרכת, קיימים שומנים מסוימים אשר תורמים לבריאות הכללית: אספנו עבורכם 9 דוגמאות למזונות המכילים שומן, אך מומלצים לשילוב בתפריט
כתבה פרסומית כתבת חסות
1. דגים

דגים המכילים שומן טבעי, כמו סלומון, מקרל, הרינג וסרדינים הם מקור מצוין לחומצות שומן אומגה שלוש. חומצות שומן אלה נחשבות לשומנים "טובים" השומרים על בריאות הלב. בנוסף, חומצות שומן אלה עשויות לתרום לתפקוד המוח, בייחוד בקרב אנשים מבוגרים. איגוד הלב האמריקאי ממליץ על אכילה של שתי מנות של דגים המכילים שומן טבעי לפחות פעמיים בשבוע. תוכלו לנסות לצלות לאפות או לבשל את הדגים ולהרכיב לעצמכם מנות טעימות ומגוונות. 
2. אבוקדו 

אבוקדו תורם גם הוא לבריאות הלב והוא עשוי לסייע למיתון תסמיני אוסטיאוארתריטיס, בשל השומנים הבריאים המצויים בו. זאת ועוד, אבוקדו מהווה מרכיב בריאותי גם כשמשולב עם מזונות אחרים והוא מסייע לגוף בספיגת המרכיבים המזינים מהם. ערכו הקלורי של חצי אבוקדו בגודל ממוצע הוא 115-160 קלוריות. 
3. גרעינים

חופן של גרעיני דלעת, גרעיני חמניות או שומשום  מכיל  שומנים "טובים" שיכולים להוריד את רמות הכולסטרול. באופן כללי, שומנים שמגיעים מהצומח בריאים יותר מאלה שמקורם במוצרים מן החי. שומנים "רעים" נמצאים במזונות כמו מנות בשר שמן מוצרי חלב בעלי אחוז שומן גבוה, ומזונות מעובדים.
4. אגוזים

מאגוזי לוז ועד לפקאנים, כל סוגי האגוזים תורמים לבריאות הלב. הכוכב העיקרי הוא אגוז המלך המספק ללב שומנים בריאים. למרות זאת, חשוב שלא להגזים: הקפידו לצרוך מנה המכילה גרם אחד של אגוזים ביום: מנה זו יכולה לכלול 14 אגוזי מלך, 23 שקדים, 28 בוטנים, 18 אגוזי קשיו, או 19 פקאנים.
5. שמן זית

בין אם לתיבול של סלט או לבישול, נסו להשתמש בשמן זית. שמן זית מכיל אחוז גבוה של שומנים טובים. למרות זאת, זכרו כי גם בכל הנוגע לשמן הזית חשוב לשים לב לכמויות: תוכלו להשתמש בשמן הבריא בתרסיס ולא בבקבוק.
6. ביצים

ביצים הן מקור מצוין ולא יקר לחלבונים. ביצה קשה גדולה אחת מכילה כ-5.3 גרם של שומן, שרובו הוא שומן בריא. בנוסף, חלק מהביצים מועשרות בחומצות שומן מסוג אומגה שלוש. 7. זרעי פשתן

כחלק מדיאטה בריאה, שומנים טובים יכולים לתרום לעור שלכם ולשוות לו מראה צעיר ורענן. בנוסף, שומנים בריאים מכילים סיבים שמסייעים בהקלה על דלקת. כפית של זרעי פשתן בכל יום, בסלט או ביוגורט יכולה לתרום לכמות השומנים הבריאים הנצרכת. 
8. פולים

בין אם שעועית, פולי סויה או פול, הוספת סוגי פולים שונים לתפריט היומי יכולה לתרום לבריאות הפיזית והמנטלית. פולים מכילים כמות גדולה יחסית של חומצת שומן אומגה 3 שיכולה לתרום למצב הרוח. 9. מזונות מועשרים באומגה 3

קיימים מזונות שונים המועשרים באומגה 3 והופכים אף בריאים יותר. תוכלו למצוא חלב, ביצים, חטיפי בריאות ואפילו לחם המועשרים בחומצת השומן הבריאה. בדקו את רשימת המרכיבים על האריזה כדי לוודא אילו מוצרים מכילים כמות גדולה יותר של אומגה 3. 

פורומים דיאטה ללא דיאטה

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שתיית קפה מיה 03/02/2019 09:38
  • נאי שותה הרבה מאוד כוסות קפה ביום. כמה לדעתך צריך לשתות, והאם זה יכול להזיק? אני שותה עם 1% אחוז חלב.מה במקום זה אני יכולה לשתות שתיה קרה אם זה לא קפה, כי אני שותה גם קפה קר בדרך כלל?

תזונה אלה 03/01/2019 09:35
  • האם אפשר לאכול 4 פעמים בשבוע, סרדינים או טונה? בת 55

בשר --- 04/01/2019 16:24
  • מה כמות הבשר הדרושה לי, בת 56, אני אוכלת פעמיים בשבוע בשר?

גלולת אליפס ורדה גובראן 09/10/2018 03:25
  • איפה ניתן להשיג את הגלולה הזאת ומה המחיר


הצטרפו לאינדקס הרופאים!