האם אבוקדו עשוי למנוע את התפתחותה של מחלת הסוכרת?

אבוקדו הוא לא רק עוד תוספת טעימה ואקזוטית לדיאטה: הפרי הירקרק מכיל מולקולת שומן שעשויות להפחית את הסיכוי לתנגודת לאינסולין – מצב מקדים המתפתח שנים לפני התפרצותה של מחלת הסוכרת. מיוחד ליום המודעות למחלה: הכירו את הרכיב הטבעי שעשוי למנוע סוכרת סוג 2
כתבה פרסומית כתבת חסותמחקר חדש שבוצע באוניברסיטת גואלף שבקנדה, מצא כי רכיב באבוקדו הצליח לעכב ואף למנוע התפתחות של תופעות מקדימות לסוכרת סוג 2 בעכברים. ממצאי המחקר פורסמו בכתב העת Molecular Nutrition and Food Research.

מהי סוכרת סוג 2?
סוכרת סוג 2 היא מחלה מטבולית המתאפיינת ברמות סוכר גבוהות בדם הנובעות מפעילות לקויה של הורמון האינסולין או מחסור בו. אם היא אינה מטופלת, המחלה הנפוצה עלולה להוביל להתפתחות של מגוון בעיות בריאותיות, בהן מחלות לב, מחלת כליות, נזק עצבי ואפילו שבץ.

שנים לפני התפרצות המחלה ואבחונה מתפתחת לרוב תנגודת לאינסולין – מצב בו הורמון האינסולין המופרש מתאי הלבלב תקין, כמו גם כמותו, אך פעילותו באיברי המטרה לקויה. באופן מפתיע, כאשר קיימת תנגודת לאינסולין רמות הסוכר בדם יהיו תקינות, זאת בשל הפרשה מוגברת של ההורמון.


אישה מתלוצצת ומחזיקה אבוקדו על עינייה
זהו מרכיב הפלא שעשוי למנוע תנגודת לאינסולין
אבוקתין בי (avocatin B ) הוא מולקולת שומן המצויה באבוקדו. במהלך המחקר, החוקרים הזינו את העכברים בדיאטה עתירת שומן במשך שמונה שבועות, כדי לקדם השמנת יתר ועמידות לאינסולין. לאחר מכן, הוסיפו החוקרים את הרכיב אבוקתין בי לתזונתם של חלק מהעכברים לתקופה של חמישה שבועות. בסיום המחקר, בקרב קבוצת עכברים שהוזנה באמצעות דיאטה ששילבה גם את מולקולת השומן הקיימת באבוקדו, נצפתה האטה בקצב העלייה במשקל וברגישות לאינסולין.


האם אבוקתין בי בטוח לשימוש גם בבני אדם?
במחקר נוסף שבוצע, בחנו החוקרים את השפעתו של תחליף אבוקתין בי בשילוב עם דיאטה מערבית במהלך כחודשים. בסופו של הניסוי הקליני לא תועדו תופעות לוואי שליליות בקרב הנבדקים הקשורות בבריאות הכבד, השרירים או הכליות. 


מה הלאה?
צוות החוקרים החל לשקוד על ביצוע של ניסויים קליניים כדי להעריך את יעילותו של אבוקתין בי בבני אדם. עם זאת, עבור אוהבי האבוקדו ברחבי העולם לא מדובר בחדשות משמחות: החוקרים משערים כי אכילת אבוקדו בלבד לא תספק כמות נדרשת של אבוקתין בי שתסייע במניעת עמידות לאינסולין. פורומים סוכרת

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רמות גלוקוז שרית 29/12/2019 19:30
  • שלום ד"ר אני בת 23 בבדיקת דם שלי לפני 3 חודשים הגלוקוז היה 124 היום עשיתי בדיקה חוזרת ויצא 130 למרות שמאוד שמרתי ולא אכלתי מתוקים אלא קמח מלא ופחממות מלאות.. הבדיקה A1C יצא 5.4 מה הערכים אומרים? אני שוקלת 45 ירדתי במשקל כנראה בגלל הסוכר(ללא סיבה אחרת נראת לעין) קבעתי תור לדיאטנית שמתמחה בסוכר האם יש עוד משהו שניתן לעשות בינתיים עד שיגיע התור?

  • + הוסף תגובה
אמריל יחד עם גלוקופג' ילנה 12/01/2020 13:51
  • שלום. אבא שלי חולה סוכרת. הוא מקבל תרופת גלוקופז'850 מג. פעם ביום. עכשיו הוסיפו לו אמריל 1 מג.פעם ביום. איך נכון לקחת את התרופות? ביחד בבוקר עם ארוחה או להפריד אותם. ואם כן מה בבוקר ומה בערב או צהריים. תודה.

  • + הוסף תגובה
טיפול טבעי בסוכרת אסתר 09/01/2020 11:50
INSULIN Ab נגה 02/01/2020 11:47
  • קיבלתי תוצאה של הבדיקה עם ערך 10.4 מה המשמעות של התוצאה? אשמח לתשובה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!