להתכונן ללידה

להתכונן ללידה
כתבה פרסומית כתבת חסות


בעבר, כאשר אישה נכנסה להיריון הראשון שלה, כל המידע שעמד לרשותה בא או מהמשפחה, קרי הסבתות המאושרות אשר ידעו לספר כל פרט מההיריונות שהן חוו, או מצוות הרופאים המקומי, אשר ידע להכין אותה בהתאם לניסיון עבר שהם רכשו. אם את ההיריון היא עברה כך, אזי שלחדר הלידה עצמו היא נכנסה ללא שום הכנה מוקדמת, למעט מאיסוף סיפורים ואגדות משפחתיות.

כיום המצב הוא כמובן שונה בתכלית. כל אישה שנכנסת להיריון הראשון שלה יכולה להשתמש במאגרי מידע אינסופיים שנמצאים באינטרנט, לקרוא מאמרים של מומחים, לשוחח עם נשים שחוו היריונות בעבר או לקבל את כל המידע הדרוש לה בקופת החולים בה היא מבוטחת. אם את ההיריון היא עוברת עם כל המידע הזה, אזי שלחדר הלידה היא נכנסת עם הרבה יותר מידע ומוכנות - זאת בזכות קורסי הכנה ללידה.

בעשורים האחרונים ישנה פריחה של קורסי הכנה ללידה. קורסים אלו מעניקים לנשים מידע רב על תהליך הלידה מזוויות שונות. בטרם נפרט על תוכן קורסי הלידה, חייבים לסייג ולומר - אף לידה איננה דומה ללידה אחרת. כל לידה שונה הן בחוויה שלה והן בתהליך שעוברת היולדת. כל אישה חווה את הלידה בצורה שונה, בגלל סיבות רפואיות, אישיות, נפשיות, משפחתיות ואחרות. אומנם רוב הנשים עוברות לידה טבעית, אך עדיין תהליך הלידה יכול להיות שונה, ובוודאי החוויה שבתהליך תהיה שונה. קורס הכנה ללידה לא תמיד יכין את הנשים לניואנסים הקטנים שנמצאים בהבדלים שבין לידה טבעית אחת לאחרת. אך עם זאת, קורסי הלידה מכינים את האישה (ובחלקם גם את הגבר) לקראת היום המאושר של חייה, מהרגע בו הוא מתחיל עם צירי לידה ועד הרגע בו הוא נגמר כאשר היא אוחזת את התינוק בידייה.

קורס הכנה ללידה מתבצע בין השבועות ה-28 ל-35. מטרת הקורס היא להכין את האישה ליום הלידה. על מנת שתגיע אליו מוכנה נפשית ופיזית ותדע כיצד להתנהל בצורה נכונה מכל זווית אפשרית של הלידה. למשל, הקורס מכיר לאישה את הצד הטכני של הלידה, באמצעות היכרות עם ציוד חדר לידה ואת חדר לידה עצמו. כמו כן הוא מכיר לה את הצד הארגוני של הלידה באמצעות תכנון והכנת תיק לידה, ותכנון הסידורים שלפני הלידה (מסלול נסיעה, טלפונים, הכנת הדירה לקראת שובה הבית ועוד). כמובן שבמהלך הקורס האישה תתוודע ללידה עצמה, באמצעות היכרות של סוגי נשימות, תנוחות, סוגי עיסויים והיכרות מעמיקה עם סוגי לידות שונות.

קורס הכנה ללידה מכין את האישה, החל מהפרטים הקטנים של הלידה, כיצד עליה לנשום, לשכב, ועד לתרגילים הפיזיים שיעזרו לה בעת השכיבה במיטת חדר הלידה. קורס הלידה אף מכין את האישה מבחינה נפשית להיריון, מבחינת אופי המחשבות שעליה לחשוב בעת שהיא חשה את כאבי הצירים. רוב הקורסים משלבים לימודי תיאורטיים לצד לימודים מעשיים. בחלק מן הקורסים מוזמן גם הגבר להשתתף, על מנת להכיר את מה שאישתו עומדת לעבור ולדעת כיצד לתמוך בה בשעות אלו. קורס הכנה ללידה מאפשר לאישה גם להכיר נשים אחרות אשר נמצאות במצב דומה לשלה, לקבל מהן עצות ולשתף אותן במה שעובר עליה.

כיום, מתבצעים קורסי הכנה ללידה הן במכונים פרטיים והן בקופות חולים שונות. נשים המבקשות לעבור קורסים אלו צריכות לברר היכן ומתי מתבצע קורס ההכנה שהן רוצות לעבור, על מנת שיוכלו להירשם אליו בזמן.


פורומים היסטרוסקופיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שארית שלייה אביה 26/10/2020 15:32
  • שלום שבועים אחרי הלידה יצאה לי שארית שלייה מהנרתיק, השארית נשלחה לפתולגיה ואכן מדובר בשארית. כעת הלכתי לבדיקה אצל רופא נשים שאמר שהרחם נראה נקי. האם צריך לעשות היסטרוסקופיה בכל זאת?

  • + הוסף תגובה
כאבי מחזור אחרי היסטרו׳ ניתוחית ספיר 24/10/2020 11:41
  • היי חלפו שלושה שבועות מאז עברתי היסטרו׳ ניתוחית במסגרה הוציאו לי ככל הניראה שאריות שילייה מהרחם... מאז יש לי כאבי בטן/ כאילו כאבי מחור לסירוגין בלי מחזור (אני על הנקה מלאה ולכן עוד לא קיבלתי מחזור מאז הלידה שהייתה ב 24/7) האם הכאבים תקינים?

  • + הוסף תגובה
דימומים לאחר היסטרוסקופיה לאה 12/10/2020 00:42
  • עברתי שתי הפלות רצופות בשבוע 7 להריון נשלחתי על ידי הרופא לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית ולא ראו שום דבר אבל כבר 3 חודשים יש לי מחזור רגיל ולאחריו עוד כמה ימים של דימום קל מאוד בצבע מוזר כמו כן ראיתי במחזור כמה חתיכות קטנות,לא יודעת של מה, האם זה תקין ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!