דלג לתוכן

אודות ד"ר אורית ב. נהרין

מומחית בהנחית קבוצות, בטיפול בתנועה ובפסיכודרמה. נסיון עשיר ורב שנים בהדרכת הורים כיועצת חינוכית טיפולית במשך כ- 15 שנה. מנחה מחוזית בנושא מניעת סמים ואלכוהול ומומחית לחינוך מיני. כיועצת חינוכית עסקתי וחקרתי את נושא - הילד הדחוי מבחינה חברתית ומצאתי דרך מקורית ויעילה לשיפור מעמדו החברתי, על זה פורסמו מאמרים רציניים בארה"ב שזכו אף לפרס על הייחודיות שלהם. החיפוש התמידי למציאת הדרך היעילה ביותר והקצרה ביותר לטיפול בבעיות של בדידות חברתית, חרדות, דיכאון, מצבי משבר, גרושין, פרידות, כשלונות ובעיות רגשיות שונות כמו דימוי עצמי נמוך וקשיי תקשורת בין אישית הובילו אותי ללמוד פסיכותרפיה דרך הגשטאלט, אחר כך דרך הפסיכודרמה ובמקביל גם טיפול בתנועה ומחול. החיפוש לא תם והוביל לחקירת הפסיכודרמה והבדידות החברתית במיוחד בת ימינו מה שהביא לכתיבת הדוקטורט בנושא של השפעת הפסיכודרמה על תחושת הבדידות החברתית. הממצאים הראו שינוי מובהק בתחושת הבדידות אצל הסטודנטים שעברו קורס מקוצר של שלושה חודשים במפגשים שבועיים של שעה וחצי למפגש. מזה 19 שנה הנני עוסקת בטיפול פסיכותרפויטי באמצעות פסיכודרמה, טיפול בתנועה והנחיית קבוצות הן בקבוצות והן באופן פרטני. בשבע השנים האחרונות הנני משלבת את הטיפול הפסיכותרפויטי שהפך לטיפול רגשי ממוקד גופ-נפש והנשען הן על הפסיכולוגיה ההומניסטית ואקזיסטנציאליסטית מן המערב והן על הפילוסופיה - פסיכולוגיה בודהיסטית המתמודדת עם בעית מקור הסבל האנושי. לסיכום, אין כמו נסיון, סקרנות, לימודים והתמדה כדי למנף יכולות טיפוליות לטובת המטופל ובהתאמה ספציפית אליו. ובנוסף לכל, והכי חשוב, אהבת המקצוע והחזון להביא מה שיותר אנשים לתחושת אושר ושייכות ומסוגלות אישית עם משמעות לחיים. היום, הפסיכולוגיה החיובית. תפסה מושב מרכזי בדרכי הטיפולית בנוסף למיומנויות שהוזכרו למעלה ואני מוצאת את עצמי בת מזל בכל פעם שמטופל מגלה את האור שבתוכו. חוויה זו גרמה לי לקרוא למרכז הטיפולי שלי - "מרכז אורייה לטיפול רגשי לאושר אפשרי". במרכז שלי ניתן לקבל טיפולים פרטניים, זוגיים, משפחתיים וקבוצתיים לכל הגילאים. כמו כן ניתן לקבל טיפול אינטנסיבי וממוקד, אימון אישי טיפול מרחוק באמצעות טלפון או סקייפ, אחרי שלושה מפגשי פנים אל פנים.
 • שירות ניתן בשפות: Hebrew Flagעברית

ניסיון אקדמאי

  תואר ראשון - במדעי ההתנהגות באוניברסיטת ירושלים
  תואר שני - ביעוץ חינוכי טיפולי באוניברסיטת חיפה
  תואר שני - נוסף במדעי החינוך הפילוסופי באוניברסיטת בס - אנגליה
  תואר שלישי - בפסיכולוגיה באוניברסיטת אקסטקה במקסיקו.
  תעודת מנחה קבוצות - מכון מורג
  תעודת מטפלת פסיכודרמטיסטית - האיגוד הישראלי לפסיכודרמה
  תעודת מטפלת בתנועה ומחול - אוניברסיטת חיפה
  רשיון טיפולי ממשרד הבריאות
  רשיון ליעוץ חינוכי ממשרד החינוך
  רשיון מדריכת יועצים טיפוליים ממשרד החינוך.

  במקביל לעבודתי הקלינית רבת השנים, הנני מרצה ומלמדת פסיכודרמה וטיפול בתנועה במכללת עמק יזרעאל. לימדתי בעבר במכללת אורנים, מכללת שאנן, מכללת גורדון ואוניברסיטת חיפה.

  כל מי שחפץ חיים ורוצה לחסוך מעצמו זמן של סבל מיותר ולחבור לאושר אפשרי, מוזמן ליצור עמי קשר לטלפון - 0502790468 או לאימייל:
  oritbn@gmail.com
  ובקרוב גם יהיה אתר בו תוכלו ללמוד יותר על החומרים בהם אני עוסקת, מלמדת ומטפלת.
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו