דלג לתוכן

אודות ד"ר רוני שטרקשל

גדלתי בגליל התחתון ובעמק הירדן עד גיל 14. אחר כך עברתי לרחובות ולמדתי בתיכון חדש בת"א. שרתתי בנח"ל והייתי חבר קיבוץ האון. התחלתי את לימודי האקדמיים בשנת 1960. גרתי למעלה מארבעים שנה בירושלים. נישאתי בשנת 1970 ויש לי בן ובת, ושלושה נכדים. אני חי בתל-אביב ועובד בתל-אביב ובירושלים. אני גם עוסק הרבה בעבודה בין-תרבותית עם מדינות דלות תקציב, בפיתוח תכניות מניעה וטיפול בנושאים מיניות ורביה. אני חובב קריאה, מוסיקה קלאסית, שיחת רעים, אוכל ויין טוב. באופן רשמי אני פנסיונר של האוניברסיטה העברית אך היקף עבודתי כיום הוא כמשרה וחצי ואני נהנה כמעט מכל רגע.
  • שירות ניתן בשפות: Hebrew Flagעברית
  • שלושה כוכבים דירוג כללי
  • שירות שירות
  • שעון זמן המתנה
  • מזוודה מקצועיות

שייכות לאיגודים

    בעבודתי אני משלב מחקר, פיתוח תכניות, הוראה אקדמית, הדרכת בעלי מקצוע ועבודה טיפולית. באוניברסיטה העברית לימדתי במשך למעלה מעשרים שנה שני קורסים רלבנטיים בתחומי המיניות. (1) הכשרת עובדי חינוך לעבודה בנושאי מיניות. קורס רב תחומי למורים, יועצים חינוכיים, אחיות, עובדים סוציאליים ורופאים שעבדו עם מתבגרים במערכות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות. הקורס היה בן כ-142 שעות והוא כלל גם עבודה חינוכית מודרכת. הקורס נערך במסגרת המחלקה להשתלמות של בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. (2) הכשרת יועצים בתחומי מניעת הריון, תכנון משפחה ומיניות. קורס בין-תחומי לתלמידים מתקדמים בסיעוד, בריאות הציבור, עבודה סוציאלית, יעוץ חינוכי ואחרים. הקורס בן 42 שעות הוראה ו 42 שעות עבודה מודרכת בייעוץ ניתן במסגרת תכנית המוסמך בבריאות הציבור. החל מ 1986 ועד שנת 2002 עבדתי בטיפול במרכז לתפקוד מיני של המרפאה הפסיכיאטרית בבית החולים הדסה עין-כרם. במסגרת זו גם הדרכתי מתמחים בטיפול מיני. בשנת 2005 הייתי אחד משני האנשים הראשונים מחוץ לארצות הברית שהוסמכו כמדריכים מטעם האגודה האמריקאית לחינוך, ייעוץ וטיפול מיני. בבית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר-אילן יש כיום קורס תעודה בן שנתיים בטיפול במיניות. במסגרת קורס זה אני מלמד את הקורס הבסיסי בתפקוד מיני, ליקויי תפקוד, וטיפול מיני. אני גם אחראי על ההכשרה הקלינית במסגרת הקורס.

ניסיון אקדמאי

    את הכשרתי הבסיסית רכשתי בביולוגיה, ביוכימיה ופיסיולוגיה רפואית. יש לי Ph. D. בפיסיולוגיה מן האוניברסיטה העברית (1975). השתלמתי בנושאי חינוך מיני ויעוץ מיני בישראל במסגרת משרד החינוך. בין השאר למדתי הנחיה דינאמית של קבוצות במיניות בהדרכתה של דר' עדה אברהם. ויצאתי ללימודי טיפול משפחתי זוגי ומיני באוניברסיטה של פנסילבניה בפילדלפיה (1983-1985) והסמכתי כמטפל משפחתי מיני וזוגי מטעם המלקה לפסיכיאטריה של אוניברסיטה זו. סיימתי גם לימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית (1998). בשנת 2002-2003 השתלמתי גם באבחון ובטיפול באנשים שעברו עבירות מין על רקע סטיות מינית בשני מכונים מובילים בעולם באטלנטה (ארה"ב) ובטורונטו (קנדה).
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו