דלג לתוכן

אודות דלית רונן פינדל

עובדת בטיפול במוסיקה משנת 1991. מאז שנת 2000 עובדת בקליניקה פרטית.

עבדתי במשרד החינוך במסגרות שונות: מעון לילדים שסובלים מנכויות התפתחותיות מורכבות, מסגרות לטפול בילדים על הרצף האוטיסטי בגיל הרך, גני ילדים בחינוך המיוחד, מרכז טפולי אליו הופנו משפחות דרך בתי-הספר; ובמחלקה הפסיכיאטרית לטפול בגיל הרך בבי"ח רמב"ם בחיפה.

במהלך שנות עבודתי נתתי הרצאות וסדנאות בנושא טיפול במוסיקה לילדים על הרצף האוטיסטי בתכנית ההכשרה למטפלים בסימינר לוינסקי, בכנסים העוסקים באוטיזם באונ' ת"א, ובמסגרת השתלמויות לאנשי מקצוע במשרד החינוך.

כיום עובדת בקליניקה עם ילדים צעירים הסובלים מלקויות תקשורת, וילדים שמתקשים לתפקד בגלל בעיות על רקע רגשי: הפרעות בווסות הרגשי, חרדה חברתית,קשיים ביצירת קשר, הפרעות אכילה, קשיי הסתגלות למסגרת והפרעות התנהגות.

הטיפולים בגיל הצעיר הם בעיקר דיאדים, כלומר, משותפים לילד ולהורים. תפיסתי היא מערכתית. אני רואה עצמי כחלק מצוות שנמצא עם הילד: מסגרות החינוך, מטפלים אחרים ובני המשפחה הקרובים. אם יש צורך אני בקשר גם עם צוות רפואי: רופאי התפתחות הילד ופסיכיאטרים.

במידה ויש צורך בבניית תכנית טיפול רחבה, אני מלווה את ההורים, שותפה להחלטות ומנהלת את המקרה (case maneging).

הטיפול במוסיקה משלב תפיסות פסיכולוגיות של הגיל הרך עם תהליכי יצירה מוסיקלים. השימוש במוסיקה למשחק ולהבעה מאפשר מפגש עם עולמם הפנימי של ילזים ללא שפה ועם חלקים לא מילוליים באישיות. אני מאמינה שהתערבות בגיל מוקדם (אפילו בשנת החיים הראשונה) היא היעילה ביותר ולעתים אף הקצרה יותר.

 • שירות ניתן בשפות: Hebrew Flagעברית
 • שלושה כוכבים דירוג כללי
 • שירות שירות
 • שעון זמן המתנה
 • מזוודה מקצועיות

שייכות לאיגודים

  עובדת עם ילדים צעירים הסובלים מלקויות תקשורת, וילדים
  שמתקשים לתפקד בגלל בעיות על רקע רגשי: הפרעות בווסות הרגשי, חרדה
  חברתית,קשיים ביצירת קשר, הפרעות אכילה, קשיי הסתגלות למסגרת והפרעות
  התנהגות.

ניסיון אקדמאי

  בעלת תאר ראשון בחינוך מיוחד, בוגרת התכנית לטפול במוסיקה בסמינר דוד ילין, התכנית לטפול דיאדי בתחנת העמקים, תכנית ללימודי המשך למטפלים בהבעה ויצירה בסמינר לוינסקי, בעלת תואר מדריך מטעם האגודה לטפול בהבעה ויצירה.
  רשיון משרד הבריאות מס' 19675.
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו
}