דלג לתוכן

מרפאות

 • גבעת ישעיהו 169, מיקוד 99825, גבעת ישעיהו
google map

אודות פרופ' דורית אמיר

פרופ' לתרפיה במוסיקה, חברה באיגוד הישראלי לתרפיה באמצעות הבעה ויצירה ובאיגוד האמריקאי לתרפיה במוסיקה. הקמתי בשנת 1982 את המגמה לתרפיה במוסיקה באוני' בר אילן ועומדת בראשה. אני בעלת וותק של יותר משלושים שנה בטיפול במוסיקה עם ילדים ומבוגרים. מתמחה בטיפול פרטני, זוגי וקבוצתי, ואוהבת לעבוד עם קבוצות נשים למפגש עם האני היצירתי, הרחבת המודעות והעצמה אישית. הקליניקה שלי נמצאת בביתי אשר בהרי ירושלים, במקום שקט המוקף טבע. בקליניקה יש מגוון רב של כלי נגינה ומוסיקה להשמעה. בשנת 1999 יצא ספרי: להיפגש עם הצלילים – תרפיה במוסיקה בהוצאת אוני' בר אילן, ובשנת 2005 יצא ספר שערכתי יחד עם אמירה אור: בשפה אחרת – תרפיה באמנויות – סיפורי טיפול בהוצאת מודן.
 • שירות ניתן בשפות: Hebrew Flagעברית
 • שלושה כוכבים דירוג כללי
 • שירות שירות
 • שעון זמן המתנה
 • מזוודה מקצועיות

שייכות לאיגודים

  לימדתי דורות של מטפלים במוסיקה ואני נותנת הדרכה לאנשי מקצוע (מדריך מוסמך מטעם יה"ת). נתתי הרצאות רבות בתחומים שונים בארץ ובחו"ל וערכתי ימי עיון בנושאים כגון הדרכה בתרפיה במוסיקה; מוסיקה בהקשר השואה ועוד. עבדתי עם ילדים בגילאים שונים עם מגוון בעיות פיזיות (עוורון, חרשות, שיתוק מוחין) התפתחותיות (PDD – אוטיזם, אספרגר) ונפשיות-רגשיות; עם מבוגרים במשבר, מבוגרים שעברו טראומה בחייהם, נשים חולות סרטן וניצולות שואה. עבדתי עם קבוצות נשים להעצמה אישית כשהכלי הטיפולי המרכזי היה שירי ארץ ישראל. כיום נותנת הדרכות לתרפיסטים במוסיקה ועובדת בעיקר עם נשים הרוצות לממש את הפוטנציאל היצירתי שלהן ולשפר את איכות חייהן.

ניסיון אקדמאי

  התואר הראשון שלי הוא בקרימינולוגיה וחינוך מיוחד מאוני' בר אילן. את התואר השני והשלישי קיבלתי מאוני' ניו יורק ((NYU בתרפיה במוסיקה.
  לאורך השנים השתלמתי בקורסים, הרצאות ובסדנאות בנושאים רבים הקשורים לעבודה הטיפולית כגון תרפית הגשטאלט, סמינר על יונג, דמיון מודרך למוסיקה (שלב 1), תרפיה במוסיקה רב תרבותית, תרפיה בקול, אלתור בתרפיה במוסיקה ועוד ועוד. המחקרים שלי כוללים הומור בתרפיה במוסיקה, מומנטים משמעותיים בתרפיה במוסיקה, התערבויות מוסיקליות ומילוליות בתרפיה במוסיקה, ועוד.
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו
}