דלג לתוכן
פרופ' דן אדרקה

פרופ' דן אדרקה

הקים את היחידה לגידולי דרכי העיכול בבית חולים שיבא בשנת 2003 | יועץ ביחידה לרגולציה של התא במכון ויצמן וחבר בקבוצה האירופאית לקביעת ההנחיות בינלאומיות

מרפאות

 • קליניקה פרטית, יעקב מרידור 15, תל אביב - יפו
google map

אודות פרופ' דן אדרקה

פרופ' אדרקה הקים את היחידה לגידולי דרכי העיכול בבית חולים שיבא בשנת 2003, בה עובד כיום. במקביל פרופ' אדרקה יועץ ביחידה לרגולציה של התא במכון ויצמן וחבר בקבוצה האירופאית לקביעת ההנחיות בינלאומיות לטיפול בגידולי המעי הגס.


פרופ' אדרקה יועץ כיום לחברות תרופות ויוזם מחקרים בינלאומיים עם צרופי תרופות ביולוגיות ואימונולוגיות חדשניות לקידום הטיפול בגידולי המעי הגס והרקטום, הקיבה וגידולי הלבלב. במסגרת זו פרופ' אדרקה שוקד על הבנה עמוקה של הביולוגיה והאימונולוגיה של  גידולי דרכי העיכול וכן על הביולוגיה המולקולרית, תוך ניסיון לקדם את טיפול מותאם אישית באמצעות שיתוף פעולה עם מובילים בעולם בתחום זה באירופה ובארה״ב.


במסגרת זו פרופ' אדרקה יוזם כיום מספר מחקרים שמטרתם מניעת הישנות גידולי המעי הגס, מניעת הישנות גרורות כבדיות ומציאת שילוב תרופתי יעיל יותר לטיפול בגידולי הלבלב.

בנוסף, פרופ' אדרקה שם דגש על ההוראה והפצת הידע והנסיון אותו הוא רוכש כל יום הן עם חברי הרופאים במכון האונקולוגי והן במסגרת הרצאות אליהן הוא מוזמן באירופה, ארה״ב ודרום אמריקה.

את לימודי הרפואה השלים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, ולאחר מכן שירת בצה״ל במסגרת העתודה האקדמאית בתפקיד של רופא קרבי, ובהמשך במסגרת היחידה למחקר ופיתוח של חיל הרפואה. 

בתום השרות, פרופ' אדרקה התמחה ברפואה פנימית במרכז רפואי בלינסון, ובשנת 1984 עבר לבית חולים איכילוב כסגן מנהל מחלקה פנימית. 

במקביל, עסק במחקר בסיסי במכון ויצמן, במסגרתו היה שותף לפטנט אשר הביא לפיתוח תרופה לטיפול בדלקת פרקים, בשם אמברל, אשר עשתה תפנית דרמטית בטיפול במחלה זו וזוכה להימנות כיום בין 10 התרופות הנמכרות בעולם. 

בשנת 1987 המשיך במחקר בניו-יורק, במרכז הרפואי NYU. לאחר שחזר ארצה, המשיך במחקר במכון ויצמן במקביל לעבודתו ברפואה פנימית בבית חולים איכילוב. 

בשנת 1993 התמחה באונקולוגיה במכון האונקולוגי באיכילוב בשל רצונו למצוא מזור למחלה שהטיפול בה היה אז בחיתוליו: סרטן. 

בשנת 1998 קיבל את האחריות על המחלקה האונקולוגית בבית חולים איכילוב ואילו בשנת 2003 עבר למרכז רפואי שיבא, בו הקים את היחידה לגידול העיכול אשר מהווה כיום יחידה מובילה בארץ בתחומה.

לאורך כל הדרך, פרופ' אדרקה הקפיד וממשיך להקפיד לשים דגש לא רק על המקצועיות המדעית אלא גם על המטופל, על עידודו, על הצורך להפיח תקווה ולהאחז בכל אחוז של סיכוי כדי לרפא אותו, גם כאשר הסיכוי נראה שאינו נוטה לטובתו על פי תוצאות העבר. 

פרופ' אדרקה ממשיך לדגול בכך שיש לחפש תמיד פתרון חדשני, מקורי, יצירתי, שונה מהפתרונות שלא הצליחו בעבר, כי זו הדרך להגיע לתוצאות שונות וטובות יותר. 

תפקידים נוכחיים וקודמים של פרופ' ארדקה:

סגן מנהל מחלקה פנימית - בי״ח איכילוב, 1984-1987; 1989-1993

יחידה לגידולי העיכול - בי״ח שיבא, 2003 -עד היום

ראש הקבוצה הישראלית לגידולי דרכי העיכול, 2008-2014

הקבוצה האירופאית לקביעת הנחיות לטיפול בגידולי דרכי העיכול, 2010- עד היום

יועץ מדעי במכון ויצמן למדע, 2015- עד היום

יועץ מדעי ורפואי לחברות תרופות, 2014 - עד היום

יועץ לרפואה מולקולרית מותאמת אישית - חברת אונקוטסט - טבע, 2017 - עד היום


 • שירות ניתן בשפות: English Flagאנגלית Hebrew Flagעברית

על פרופ' דן אדרקה - שומעים ורואים Infomed

;

עובד עם

שייכות לאיגודים

 • האיגוד האונקולוגי הישראלי
 • ASCO
 • ESMO

ניסיון אקדמאי

 • פרופ' אדרקה הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב
 • שירת בצה"ל במסגרת העתודה האקדמאית, תפקיד קרבי ובהמשך במחקר ופיתוח של חיל הרפואה, 1976-1979
 • התמחות ברפואה פנימית - בי״ח בלינסון, 1979-1984
 • מחקר במסגרת מכון ויצמן למדע, 1983-1995
 • מרכז רפואי NYU - ניו יורק, מחקר מדעי, 1987-1989
 • התמחות באונקולוגיה ואחראי על המחלקה האונקולוגית בבית חולים איכילוב, 1993-2003

פרסים

 • פרס הרופא המצטיין - בית החולים שיבא 2017
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו