דלג לתוכן
פרופ' מיכאל אלדר

פרופ' מיכאל אלדר

מומחה לקרדיולוגיה | הפרעות קצב וקוצבים.
רופא נצפה ביותר

מרפאות

google map

אודות פרופ' מיכאל אלדר

פרופ' אלדר הוא מומחה לקרדיולוגיה, מנהל (בדימוס) של מרכז הלב, ולפני כן מנהל היחידה להפרעות קצב וקוצבים, במרכז הרפואי שיבא, תל השומר. 

היום הוא משמש רופא בכיר ביחידה להפרעות קצב וקוצבים במרכז הלב בשיבא, והקרדיולוג הראשי של קופת חולים מאוחדת. 

תחומי העיסוק של פרופ' מיכאל אלדר:

1. פעימות מוקדמות, דפיקות לב מהירות, SVT , רפרוף פרוזדורים, פרפור פרוזדורים, WPW מחלות לב תורשתיות הגורמות להפרעות קצב (כגון, תסמונת ה QT הארוך, ברוגדה) וכן  מקרי VT. הוא מומחה באבחון של הפרעות הקצב ובטיפול בהן, כגון טיפול בתרופות וטיפול צינתורי בהפרעות הקצב (אבלציה – צריבה). יש לו ניסיון עשיר בצריבה של הפרעות הקצב השונות, כולל פרפור פרוזדורים. 

2. הפרעות בהולכה החשמלית בלב, כגון פעילות לב איטית, הפסקות בדופק, חסמים (בלוקים) בהולכה ועוד. הוא עושה אבחונים וטיפולים במקרים של איבוד הכרה (סינקופה) וסחרחורות, כולל השתלת קוצבי לב שונים, בהתאם לצורך. 

תחומי המחקר של פרופ' מיכאל אלדר:

פרופ' אלדר פרסם מעל 200 מאמרים בתחום הפרעות הקצב והקוצבים, כולל בעיתונים המדעיים הרפואיים המובילים בעולם, והציג את עבודותיו והרצה בכנסים בינלאומיים רבים. הפעילות המחקרית שלו כוללת מחקר קליני ובסיסי במחלה תורשתית הגורמת למוות פתאומי בילדים, שאותה הוא גילה בכפר בדואי בגליל, וכן מחקרים בסוגים נוספים של הפרעות קצב והפרעות הולכה חשמלית בלב. בזכות הפעילות המחקרית וההוראה בבית הספר לרפואה ובמרכז הרפואי שיבא, הוא מונה לפרופסור מן המניין לקרדיולוגיה באוניברסיטת תל אביב. לאחרונה הוא אף היה פרופסור אורח לקרדיולוגיה באוניברסיטת פדובה באיטליה.

  • שירות ניתן בשפות: English Flagאנגלית Hebrew Flagעברית

עובד עם

שייכות לאיגודים

  • האיגוד הקרדיולוגי בישראל
  • האיגוד הקרדיולוגי האמריקאי 
  • האיגוד הקרדיולוגי האירופאי

ניסיון אקדמאי

  • פרופ' אלדר הוא בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. התמחה בקרדיולוגיה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, וכמו כן התמחה בתחום הפרעות קצב והקוצבים במרכז רפואי  מוביל בארה"ב (בי"ח מופיט, אוניברסיטת סן פרנסיסקו). לאחר מכן עבר השתלמויות רבות במרכזים רפואיים באירופה, ארה"ב ולאחרונה באוסטרליה.

פרסים

  • פרס חוקר מצטיין של החברה האמריקאית להפרעות קצב
  • פרס מירובסקי לרופא מומחה להפרעות קצב, האיגוד הקרדיולוגי הישראלי
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו