שאלה - כאב בצלעות

השאלה:
אני בת 58. זה חצי שנה אני סובלת מכאבים בצלעות בצד שמאל, ובעקבות כך מקוצר נשימה. עשיתי צילום ריאות והוא היה תקין, ועשיתי בדיקת מיפוי עצמות והתוצאה היתה "הודגמו מוקדי קליטה מוגברת בצלעות 6 מימן באיזור אקסלר, 7,8 משמאל מלפנים. לא הודגמה קליטת חומר


תשובה:


לפי התיאור שלך, בבדיקה של הכירורג נמצאה רגישות על פני הצלעות משמאל, ככל הנראה באותו אזור שבו הודגמה במיפוי העצמות קליטה פתולוגית. לפיכך נראה סביר שהכאבים שמהם את סובלת קשורים לממצאים הללו, שפוענחו במיפוי כשברים. בדרך כלל שברים נראים גם בצילום. אני לא יודעת אם בוצע צילום חזה רגיל או צילום מכוון לצלעות, על מנת לאשר שאכן מדובר בשברים ולא בדבר אחר.

ישנן סיבות אפשריות אחרות לכאבים בבית החזה, אך אין לי מספיק מידע על הכאב שלך על מנת להעריך אם הוא נובע מסיבה אחרת. אם אין סיפור של חבלה באזור ואין סימנים של דלדול עצם (אוסטאופניה, אוסטאופורוזיס), קצת מפתיע שלאשה בגילך יהיו שברים ללא סיבה ברורה בצלעות. הייתי פונה לרופא פנימאי שירכז את הבירור בצורה טובה. יתכן שצריך לבצע צילום ממוקד לצלעות, אולי הדמיה אחרת של בית החזה, ובדיקות דם כלליותף על מנת לוודא שאין גורם אחר שמתפספס בממצאים הפתולוגיים במיפוי.

אם אכן מדובר בכאב שנובע משברים בצלעות, זהו כאב מציק מאד שיכול להימשך כמה שבועות, ואכן אין מה לעשות פרט לכדורים נגד כאבים וסבלנות עד שהכאב יעבור עם הזמן.

ד"ר קרן מאיר-שפריר - אינפומד
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!