שאלה - אני בן 33, עקב תופעות קליניות שהופיעו במהלך שש שנים ותוצאות בדיקות מעבדה שונות, הייתי רוצה לדעת אם הממצאים מצביעים על אפשרות שאני חולה בלופוס או על בעיה אחרת. להלן הממצאים והבעיות שאובחנו אצלי: ANA

השאלה:
אני בן 33, עקב תופעות קליניות שהופיעו במהלך שש שנים ותוצאות בדיקות מעבדה שונות, הייתי רוצה לדעת אם הממצאים מצביעים על אפשרות שאני חולה בלופוס או על בעיה אחרת. להלן הממצאים והבעיות שאובחנו אצלי: ANA חיובי ANTI DNA 20.8 (חיובי מעל 20) ESR נע בין 20


תשובה:


הממצאים הקליניים והמעבדתיים שלך אכן יכולים להצביע על לופוס. לגבי ממצאי המעבדה, תוצאות חיוביות של נוגדנים ל- DNA ו- ANA מצביעות על מחלה אוטואימונית, בעיקר לופוס. רגישות בדיקת ה ANTI DNA גבוהה, כלומר רוב האנשים שבדיקה זו חיובית אצלם מאובחנים כחולי לופוס.

רמת ה- CRP, הערך בבדיקת ה- ESR ורמת ה- CPK אינם גבוהים באופן משמעותי. חסר לי מידע על תסמינים בעור שלא ציינת אם אתה סובל מהם. הם יכולים לכלול תפרחת פרפר ורגישות יתר לשמש. בנוסף, חסר לי מידע על תסמינים הקשורים למפרקים, דלקת מפרקים.

לופוס בהחלט הולך עם קרישיות יתר, נשירת שיער, ובעיות חשיפה לקור.

האבחנה של מחלת הלופוס היא מסובכת. קודם כל יש לשלול כל מחלה אוטואימונית אחרת, ולאחר מכן יש לבצע בדיקות רבות. להלן קישור לאתר בו תוכל לקרוא על הדרך לאבחון המחלה:

http://www.lupus.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=53
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!