איך מנצחים פטרת ציפורניים?

היא מציקה, לא אסתטית, ובעיקר מביכה. הטיפול בה לא תמיד מצליח אבל אסור להתייאש! קודם כל ניתן למנוע פטרת ציפורניים ויש גם דרך יעילה להתמודד.
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 23/11/2020


היא מציקה, לא אסתטית, ובעיקר מביכה. הטיפול בה לא תמיד מצליח אבל אסור להתייאש! קודם כל ניתן למנוע פטרת ציפורניים ויש גם דרך יעילה להתמודד.

פטרת ציפורניים, כשמה כן היא, נגרמת על ידי פטריות, המועברות אלינו דרך משטחים מזוהמים או מים עומדים שדרכנו בהם ללא נעליים (כמו בריכות, מקלחות משותפות, ג'קוזי ועוד). ברוב היום אנו נועלים נעליים סגורות,
וכאשר איזור הרגליים הופך להיות חם ומזיע זו בעצם חממה טובה לפטריות על מנת להתפתח.

כיצד מזהים הידבקות בפטרת ציפורניים?

הפטרת גורמת לציפורן להיות עבה ומתחתיה מזהים חומר לבן, חום או שחור. הפטרת תופסת לרוב את הרגליים, עוברת לבהונות ולאחר מכן לשאר האצבעות.

האם יש אפשרות להימנע מהידבקות?

רצוי להימנע מללכת יחפים במקומות ציבוריים, לא להתקלח במקלחות משותפות שניקיונן מוטל בספק, להקפיד על נעילת נעליים או כפכפים כדי להימנע מכל מגע בין הרגליים למשטח המזוהם.

מהו השלב שבו מומלץ לקבל טיפול בפטרת הציפורניים?

הטיפול בפטרת ציפורניים חייב להתחיל מהרגע שבו זיהינו כי נדבקנו. הפטרייה לא תיעלם מעצמה, אלא להיפך. במידה ולא נטפל בה, היא גדלה ודוחפת את הציפורן החוצה. במקביל הציפורן מתעוותת והמקום הופך לאדום. כל זאת מלווה בכאבים איומים ובמקרים מסוימים אף בתהליך דלקתי, שיכול להדביק את שאר האצבעות ברגליים.
בנוסף, חלק מתופעות הלוואי הלא נעימות של פטרת ציפורניים כוללות ריח רע שלא עובר גם על ידי מקלחת. לכן ככל שמטפלים בפטרת ציפורניים, בהקדם ניתן לראות תוצאות טובות יותר.

האם הטיפול התרופתי יעיל?

פטרת ציפורניים יכולה להיגרם לעתים בעקבות סוגים שונים של פטריות וחלקם בו זמנית. כאשר לוקחים כדורים שונים, ייתכן והטיפול לא יועיל בכלל או שיועיל, אך כאשר עם הפסקת הכדורים, תפוג גם השפעתם. טיפול על ידי משחות לא יעיל מאחר והמשחה אינה חודרת את הציפורן ולא מסוגלת להגיע לפטריה שמתחת.

כיצד הכי טוב לטפל בפטרת ציפורניים?

הטיפול הטוב ביותר כיום בפטרת ציפורניים הוא באמצעות מכשיר לייזר. הוא מאפשר חדירה מבעד לציפורן ומאפשר חיסול הפטרייה בקלות. מדובר בטיפול ללא כאבים, כאשר נותרת רק תחושה קלה של חום באזור הפטרת. טיפול לייזר בפטרת ציפורניים בדרך כלל אורך בין 4-5 מפגשים הנערכים בתדירות של אחת לשבוע. את תוצאות הטיפול רואים כשישים יום לאחר הטיפול, הציפורן גדלה והחלק שתחתיו הייתה ממוקמת הפטרייה עובר.
אחוזי ההצלחה בטיפול גבוהים מאוד ועומדים על 87%.


הכתבה בחסות ד"ר יאיר גילוני, אסתטיקה רפואית. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יאיר גילוני השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים אקנה – פצעי בגרות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רט אויט וקרם דואק מיכל 04/12/2020 13:02
 • שלום, קיבלתי מרופא העור 2 משחות לטיפול באקנה- רט אויט וקרם דואק. אחת אמורה להיות לשימוש ביום ואחת בלילה, אבל לא כתוב לי איזו משחה ליום ואיזו ללילה. אשמח לסיוע, תודה.

 • + הוסף תגובה
יובש בפנים חושן 04/12/2020 12:22
 • התחלתי להשתמש לפני שבוע בסדרה לטיפול בפצעונים של אקניל . סבון שמייבש את הפנים , קרם לחות שמטפל בפצעונים עם קרם הגנה וג'ל ממוקד לטיפול בהם . מאז שהתחלתי להשתמש בסדרה הזו הפנים שלי מתחילות להתקלף ... הוא כן עוזר לפצעונים שלי ממש אבל עם זאת הפנים שלי נראות נורא בגלל הקילופים ואני לא יודעת מה לעשות

 • + הוסף תגובה
דואק ליאל 03/12/2020 15:39
 • שלום, הרוקח אמר לשים את המשחה (דואק) על כל הפנים. כמו שהתגלה שלא כך נכון לעשות והפנים שלי אדומות. הפסקתי למרוח את המשחה אבל האם משהו יכול להוריד את האדימות בפנים? אני ניראת כאילו נשרפתי. מה עלי לעשות? האם תישאר לי צלקת?! מה יקרה?

 • + הוסף תגובה
דואק ד"ר שמואל יורב 03/12/2020 16:51
 • בהסתייגות שלא ראיתי מצב הפנים אין באפשרותי לדעת.יש למרוח בקרם לחות על בסיס מים ולהיזהר משמש כדי שלא תהייה פגמטציה

 • + הוסף תגובה
דואק ליאל 03/12/2020 18:42
 • היי, זו שוב אני זו שבגלל רוקח מרחה דואק על כל הפנים זו שהפנים שלה אדומות. האם יש סבון פנים שאתה ממליץ לשטיפת הפנים? יש לי בבית תרחיץ פנים של dove לעור רגיש שמכיל 25 אחוז קרם לחות ו 100 אחוז אל סבון אל דמע. ושאלה נוספת-מתי אראה שיפור?

 • + הוסף תגובה
דואק ד"ר שמואל יורב 03/12/2020 19:02
 • לא הייתי ממליץ על סבון רקקרם לחות מתי שיפור ??? גשי לרופא העור שלך לביקורת אחרי שבועיים

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!