//

איך מנצחים פטרת ציפורניים?

היא מציקה, לא אסתטית, ובעיקר מביכה. הטיפול בה לא תמיד מצליח אבל אסור להתייאש! קודם כל ניתן למנוע פטרת ציפורניים ויש גם דרך יעילה להתמודד.
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 24/04/2019


היא מציקה, לא אסתטית, ובעיקר מביכה. הטיפול בה לא תמיד מצליח אבל אסור להתייאש! קודם כל ניתן למנוע פטרת ציפורניים ויש גם דרך יעילה להתמודד.

פטרת ציפורניים, כשמה כן היא, נגרמת על ידי פטריות, המועברות אלינו דרך משטחים מזוהמים או מים עומדים שדרכנו בהם ללא נעליים (כמו בריכות, מקלחות משותפות, ג'קוזי ועוד). ברוב היום אנו נועלים נעליים סגורות,
וכאשר איזור הרגליים הופך להיות חם ומזיע זו בעצם חממה טובה לפטריות על מנת להתפתח.

כיצד מזהים הידבקות בפטרת ציפורניים?

הפטרת גורמת לציפורן להיות עבה ומתחתיה מזהים חומר לבן, חום או שחור. הפטרת תופסת לרוב את הרגליים, עוברת לבהונות ולאחר מכן לשאר האצבעות.

האם יש אפשרות להימנע מהידבקות?

רצוי להימנע מללכת יחפים במקומות ציבוריים, לא להתקלח במקלחות משותפות שניקיונן מוטל בספק, להקפיד על נעילת נעליים או כפכפים כדי להימנע מכל מגע בין הרגליים למשטח המזוהם.

מהו השלב שבו מומלץ לקבל טיפול בפטרת הציפורניים?

הטיפול בפטרת ציפורניים חייב להתחיל מהרגע שבו זיהינו כי נדבקנו. הפטרייה לא תיעלם מעצמה, אלא להיפך. במידה ולא נטפל בה, היא גדלה ודוחפת את הציפורן החוצה. במקביל הציפורן מתעוותת והמקום הופך לאדום. כל זאת מלווה בכאבים איומים ובמקרים מסוימים אף בתהליך דלקתי, שיכול להדביק את שאר האצבעות ברגליים.
בנוסף, חלק מתופעות הלוואי הלא נעימות של פטרת ציפורניים כוללות ריח רע שלא עובר גם על ידי מקלחת. לכן ככל שמטפלים בפטרת ציפורניים, בהקדם ניתן לראות תוצאות טובות יותר.

האם הטיפול התרופתי יעיל?

פטרת ציפורניים יכולה להיגרם לעתים בעקבות סוגים שונים של פטריות וחלקם בו זמנית. כאשר לוקחים כדורים שונים, ייתכן והטיפול לא יועיל בכלל או שיועיל, אך כאשר עם הפסקת הכדורים, תפוג גם השפעתם. טיפול על ידי משחות לא יעיל מאחר והמשחה אינה חודרת את הציפורן ולא מסוגלת להגיע לפטריה שמתחת.

כיצד הכי טוב לטפל בפטרת ציפורניים?

הטיפול הטוב ביותר כיום בפטרת ציפורניים הוא באמצעות מכשיר לייזר. הוא מאפשר חדירה מבעד לציפורן ומאפשר חיסול הפטרייה בקלות. מדובר בטיפול ללא כאבים, כאשר נותרת רק תחושה קלה של חום באזור הפטרת. טיפול לייזר בפטרת ציפורניים בדרך כלל אורך בין 4-5 מפגשים הנערכים בתדירות של אחת לשבוע. את תוצאות הטיפול רואים כשישים יום לאחר הטיפול, הציפורן גדלה והחלק שתחתיו הייתה ממוקמת הפטרייה עובר.
אחוזי ההצלחה בטיפול גבוהים מאוד ועומדים על 87%.


הכתבה בחסות ד"ר יאיר גילוני, אסתטיקה רפואית. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יאיר גילוני השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים מלנומה והסרת שומות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הקפאת נקודת חן דוב 11/08/2020 21:56
  • שלום, בביקור אצל רופא עור היום הוא בטעות הקפיא לי עם חנקן נקודת חן שהייתה ליד סבוראיק קרטוזיס. לציין שהנקודה שהוקפאה הייתה מועמדת להסרה בעבר אבל הוחלט רק לעקוב אחריה בנתיים. מה אני צריכה לעשות עכשיו? מה משמעות הקפאת נקודת חן עם חנקן? אודה לתשובה בהקדם כי אני מודאגת...

  • + הוסף תגובה
שימוש ב-B cure laser עמרי 08/08/2020 13:20
  • שלום רב, האם למי שסבל בשנות השמונים של המאה הקודמת ממלנומה שהוסרה בהצלחה אך מאז סובל מ-Bcc בכל חלקי גופו, רשאי להשתמש ב-B cure laser לשיכוך כאבי גב תחתון? לתשובתך אודה, עמרי ענבר

  • + הוסף תגובה
שימוש ב B cure laser פרופ' אסתר עזיזי 09/08/2020 09:27
  • שלום רב, למיטב ידיעתי אין מניעה מהטיפול הנ"ל לשיכוך כאבי גב תחתון , כל עוד סיבת הכאבים בגב התחתון אינה קשורה בדרך זו או אחרת במלנומה . בברכה, פרופ' אסתר עזיזי

  • + הוסף תגובה
שימוש ב-B cure laser עמרי 07/08/2020 17:25
  • שלום רב, האם למי שסבל ממלנומה בשנות השמונים וסובל מאז מ-Bcc רבים, מותר להשתמש ב-B cure laser לשיכוך כאבי גב תחתון? בתודה,

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!