תזונה נכונה: שינויים גדולים, בצעדים קטנים

גם כשכל המידע מצוי בידינו ואנוו מעוניינים לבצע את השינוי המיוחל בחיינו, לא תמיד קל להתנער מהרגלים ישנים. כיצד בכל זאת מצליחים? שינויים בצעדים קטנים - הם הדרך הנכונה
כתבה פרסומית כתבת חסות


גם כשכל המידע על תזונה נכונה, פעילות גופנית ואורח חיים בריא מצוי בידינו ואנחנו מעוניינים לבצע את השינוי המיוחל בחיינו, לא תמיד קל להתנער מהרגלים ישנים. כיצד בכל זאת הופכים להיות בריאים, משילים משקל מיותר ומקפידים על פעילות גופנית סדירה? שינויים בצעדים קטנים - הם הדרך הנכונה


למדתם והחכמתם, קראתם את כל הכתבות ואפילו כמה ספרים על תזונה בריאה, יש בידיכם את כל הכלים, אך אתם עדיין לא מצליחים להביא את עצמכם לעקוב וליישם את ההרגלים הללו? מלווה אתכם תחושת אשמה על כך שאינכם שומרים על תזונה נכונה ולא מקפידים על פעילות גופנית מדי יום? אתם לא מצליחים להגיע למשקל הרצוי שלכם ומרגישים שמשהו פשוט עובד לא נכון מבחינת אורח החיים שלכם? אתם לא לבד.


למה זה לא עובד?


פעמים רבות אנחנו נותנים לעצמנו תירוצים כדי להסביר למה אנחנו לא חיים את אורח החיים שהיינו רוצים לחיות. אנחנו מאשימים את לוח הזמנים העמוס שלנו, את החגים, את החופשה, את החזרה מהחופשה, את המשפחה, את מזג האוויר, וכמובן את המצב הכלכלי, אך בתוך תוכנו אנחנו יודעים שכל התירוצים הללו כשמם כן הם - תירוצים.


מה, אם כן, מפריע לנו לעשות את השינוי המיוחל? התשובה לשאלה זו פשוטה. השינוי הוא הבעיה. בני אדם הם יצורים של הרגלים. להתחיל לעשות משהו חדש ולהכניסו לאורך חיינו מצריך שינוי, ושינוי הוא דבר קשה מאוד. שינוי מצריך התמודדות ויציאה משגרה אליה אנחנו רגילים כל כך. אנחנו מכירים את אורח החיים שלנו, אנחנו יודעים מה עומד לקרות כמעט בכל שעה ביום, וקשה לנו להכניס משהו חדש לחיינו ולשנות אותם בצורה קבועה.


תתחילו בצעדים קטנים


אז מה עושים? מתחילים בצעדים קטנים. קובעים מטרות ברורות אבל כאלה שאינן קיצוניות. גם אימון של כמה דקות ביום יכול להיות התחלה טובה, או הליכת ערב נעימה.


חשוב מאוד שהמטרות שאתם קובעים לעצמכם תהיינה ריאליות ואפשריות ליישום, כדי שתוכלו להשיג אותן, לקבל את החיזוק החיובי ומשם להמשיך הלאה למטרה הבאה בצורה מדורגת. אם קשה לכם להביא את עצמכם לעשות את השינוי הראשוני, עשו לכם רשימת של יתרונות ששינוי זה יביא למול הדברים עליהם תצטרכו לוותר. הרשימה תעזור לכם להתחיל את תהליך השינוי.


הצעדים הקטנים הם שיביאו אתכם אל המטרה. אין צורך להיפטר מכל מוצרי המזון שיש לכם במטבח ולהחליף את כל תכולת המקרר ביום אחד, אך אם תחליטו על כמה שינויים התחלתיים קטנים שאתם מוכנים לעשות, אתם כבר בדרך הנכונה.


קל לנו יותר להתחיל בצורה מדורגת מאשר לעשות מהפיכות גדולות בחיינו. בחרו כהתחלה במטרות שאתם יודעים שתוכלו להשיג, אל תשכחו ליהנות מהדרך ולראות את כל מה שאתם משיגים בזכות השינויים הללו. נסו לכוון למטרות שלא יצריכו מכם תשלום גבוה בחיי היומיום.


הדרך אל השגת המטרות ושינוי באורח החיים היא מסע של ממש שמתחיל בשינוי קטן שגדל ומתפתח כמו כדור שלג. ההחלטה לבצע את השינוי היא קשה אך פעמים רבות תגלו שאחרי שהתחלתם בו, הקושי אינו גדול כפי שנראה היה בהתחלה וההצלחה שתגיע בעקבות השגת היעדים תדחוף אתכם להמשיך הלאה.פורומים תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
זרעי ציה - אסטרוגן פנינה 19/01/2020 14:52
  • שלום מבקשת לדעת האם צריכת זרעי ציה מעלים את רמת האסטרוגן בגוף ? האם שימוש בזרעי ציה מגדיל את הסיכון לסרטן השד וסרטן הרחם

  • + הוסף תגובה
איך האומגה הזאת של RAY AND TERRY? אבג 06/12/2019 16:07
  • https://transcend.me/products/epa-dha-enteric-mega?_pos=4&_sid=9a6f5a6b0&_ss=r מכירים?

  • + הוסף תגובה
נשירת שיער טלי 04/12/2019 18:38
  • שלום, בני בן ה25 מקריח למעלה באיזור הראש(לאט לאט השיער נסוג בקרקפת ) האם יש דרך לעצור את התהליך בעזרת תזונה מתאימה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!