דלג לתוכן

השמנת יתר

Obesity
המומחים של Infomed מסבירים:

הסרטים בהם כיכבו צמד הקומיקאים "השמן והרזה" זכו להצלחה בין לאומית והם נחשבים לקלאסיקה קולנועית. הניגוד בין הארדי השמן לבין לורל הרזה הפך לסמל המסחרי של הזוג והיווה חלק קומי בעלילה. מימדיו הגדולים של הארדי בידרו את הצופים והפכו לחלק בלתי נפרד מהצלחתו כקומיקאי, אבל עבור הסובלים מההפרעה, השמנת יתר אינה משעשעת כלל. השמנת היתר מקשה על ההשתלבות החברתית, ואף עלולה לפגוע בבריאות.

בארה"ב 35% מהנשים ו-31% מהגברים הינם בעלי משקל עודף, וההפרעה שכיחה יותר בקרב מיעוטים. בנוסף לכך, רוב המבוגרים שסובלים מהשמנת יתר סבלו גם מהשמנת יתר בילדות, ובין 60%-80% מהילדים השמנים יתפתחו למבוגרים שמנים.


צילום: Shutterstock

  • סימפטומים

    השמנת יתר היא הפרעת אכילה המוגדרת כעודף משקל של יותר מעשרים אחוז מהמשקל הנורמאלי. רוב האנשים הסובלים מההפרעה מדווחים על צריכת כמויות גדולות של אוכל כאשר הם מרגישים מדוכאים, אך ניתן למצוא דפוס דומה בקרב אנשים שאינם לוקים בהפרעה. 
    בנוסף, רוב האנשים הלוקים בהפרעה סובלים מליקוי בתחושת השובע, הם רגישים לאוכל אשר נמצא בסביבתם ואינם יכולים להימנע מאכילתו. הם אינם רגישים לתחושת הרעב הטבעית, ולעיתים מבלבלים אותה עם הרגשת חרדה.

המומחים שלנו לאבחון ופסיכיאטריה

פסיכיאטריה
ד"ר אלכסנדר למברג מומחה לפסיכיאטריה, עובד במשרד הבריאות ובמכבי שירותי בריאות
קראו עליי עוד
כירורגיה
ד"ר אורי נץ סגן מנהל מחלקה כירורגית א' במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, כירורג בכיר בתחום הכירורגיה הכללית וכירורגיה של המעי הגס והרקטום
קראו עליי עוד
כירורגיה
ד"ר אלדד פובזנר מומחה לכירורגיה כללית ולפרוסקופית
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו לאבחון ופסיכיאטריה>

מאמרים בנושא השמנת יתר

דבש VS סוכר
דבש VS סוכר
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 12/09/2023

מתוק זה טעם החיים, אבל האם באמת עדיף לצרוך דבש על סוכר או שבסופו של יום מדובר במיתוס שגורם לנו לצרוך מתוק עם פחות י... לכתבה המלאה

האם נמצאה תרופה להשמנה?
האם נמצאה תרופה להשמנה?
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 17/02/2021

כשליש מהאנשים שהשתמשו בתרופה חדשה המטפלת בהשמנה הפחיתו למעלה מ-20% ממשקלם. כל הפרטים על המחקר החדש בכתבה לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו