דו"ח: שיעור ההפלות היזומות בישראל ממשיך לרדת

מדו"ח שמפרסם משרד הבריאות עולה כי מספר ההפלות היזומות בישראל ירד ב-5% בשנה האחרונה. הסיבה העיקרית להפלות: יחסים אסורים
כתבה פרסומית כתבת חסות


מדו"ח שפרסם משרד הבריאות עולה כי מספר ההפלות היזומות בישראל ירד ב-5% בשנה האחרונה. הסיבה העיקרית להפלות: יחסים אסורים


מספר ההפלות היזומות בישראל ממשיך לרדת: דו"ח של משרד הבריאות שפורסם אתמול (ב') מעלה כי בשנה האחרונה ירד מספר ההפלות היזומות בישראל ב-5%. בנוסף, על פי הדו"ח חלה ירידה של 18% במספר ההפלות היזומות מאז שנת 2000 וב-25% משנת 1990. סך הכול נרשמו בשנת 2013 20,857 פניות של נשים לוועדות להפסקת הריון, כאשר 98% מהן אושרו. 


על פי הדו"ח, המתבסס על נתוני פעילות הוועדות להפסקת הריון, הפועלות במוסדות הרפואה השונים מרבית הנשים פונות לרפואה הפרטית לביצוע הפסקת ההריון. בשנת 2013 כמחצית (48%) מהפסקות ההריון נעשו בבתי חולים או מרפאות פרטיות, 29% בבתי חולים ממשלתיים, 18% בבתי חולים של שירותי בריאות כללית ו-5% בבתי חולים ציבוריים בירושלים.

שיעור ההפלות לכל אלף לידות חי ברחבי העולם:


ומה הסיבות שבגינן אישרו הועדות להפסקת הריון את ביצוע ההפלה? מחצית (51%) מהפסקות ההריון בשנת 2013 נעשו בהתאם לסעיף 2 בחוק, לפיו האישה מצהירה כי "ההריון נובע מיחסים אסורים לפי החוק הפלילי, מגילוי עריות או שהוא מחוץ לנישואין", 19% בהתאם לסעיף 4 בחוק שקובע כי "המשך ההריון עלול לסכן את חיי האישה או לגרום לה נזק גופני או נפשי", 20% בהתאם לסעיף 3 בחוק הקובע כי "העובר עלול להיות בעל מום גופני או נפשי" ו-10% בהתאם לסעיף 1 בחוק הקובע כי "האישה היא למטה מגיל הנישואין המינימלי (17) או שמלאו לה 40 שנה". 


ישראל, מתברר, היא אחת המדינות בהן מתבצע המספר הנמוך ביותר של הפסקות הריון לכל אלף לידות, ורק בקרואטיה מתבצע מספר נמוך יותר. הממוצע במדינות ה-EU עמד ב-2012 על 216.3 לכל אלף לידות חי, ואילו בישראל הוא עומד על 117.4.

פורומים גניקולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דימום מהרחם שירה 06/04/2020 17:43
  • שלום, לפני מספר ימים כאשר התקלחתי גיליתי שיש הפרשות מוגברות של חומר סיכה מבפנים והיה מעט דם סמיך. ניקיתי את עצמי ולא דיממתי. יום לאחר מכן שוב הופיע מעט דם וההפרשות מבפנים ליד הרחם. ביום השני להופעת הדם, לאחר אימון ביתי חוויתי הרגשת עילפון ונימולות בגפיים למשך כ- 30 דק. בנוסף חוויתי כאבים קלים מאוד בבטן התחתונה (כמו כאבי מחזור), בחילה, ומעט סחרחורות. חשוב לי לציין כמה פרטים: חוויתי הפלה בכדורים לפני כשנה. עד לפני שבועיים עישנתי מריחואנה על בסיס יומי, והפסקתי. המחזור החודשי (דימום וסת) נגמר לפני כשבוע וקצת. אני ובן הזוג קיימנו יחסי מין לא מוגנים בשבוע לאחר המחזור. האם המצב מחייב פנייה דחופה לרופא לבדיקה? ניסיתי לקבל מענה דרך תור טלפוני לגניקולוג במכבי שטען שאחכה עד שמצב הקורונה בארץ יעבור. אני מפחדת שזה משהו רציני. אשמח לייעוץ.

  • + הוסף תגובה
גלולות היאלי 06/04/2020 17:32
  • היי , אני נוטלת גלולות מחודש יולי באופן סדיר , שחכתי השבוע לקחת גלולה במועד שאני תמיד לוקחת ולקחתי אותה יום אחרי ולאחר מכאן בשעה הרגילה את הגלולה השניה , התחלתי לדמם אתמול ממש כמחזור רגיל , לא קיימתי יחסי מין 3 ימים , האם זה תופעה שהיא שגרתית עקב פיספוס הגלולה?? אני קצת בלחץ , מה צריך לעשות? להתחיל חפיסה חדשה?

  • + הוסף תגובה
גולה מעיין 06/04/2020 10:37
  • הי, יש לי גולה קטנה בצד של איבר המין לא בשפתיים לא סובלת מגרד או כאב . איני יודעת אם קשור אך עשיתי פאפ לפני חודשיים שיצא תקין . מה זה יכול להיות ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!