אישה חשבה שהיא בהריון ו"ילדה" גידול של 5 ק"ג

במשך חודשים תפחה בטנה של אישה בת 42 מרומניה, והיא הייתה בטוחה שהיא בהריון. כחשה "צירים" התברר: בבטנה יש גידול ששוקל 5 ק"ג
כתבה פרסומית כתבת חסות


במשך חודשים תפחה בטנה של אישה בת 42 מרומניה, והיא הייתה בטוחה שהיא בהריון. כחשה "צירים" התברר: בבטנה יש גידול ששוקל 5 ק"ג


מדלנה נגו בת ה-42 מרומניה הייתה בטוחה שהיא בהריון, לאחר שבטנה תפחה לאורך חודשים. כשחשה כאבים עזים בבטנה היא הגיע לראשונה לרופא, וציינה כי היא חושבת שמדובר בצירים ושהיא עומדת ללדת. אך האכזבה הייתה עצומה, כשגילתה שלא היה מדובר בתינוק, אלא בגידול בגודל 5 ק"ג, שגדל בבטנה.


איך זה ייתכן? מתברר שנגו לא נבדקה לאורך כל אותם חודשים בהם חשדה שהיא בהריון. כשחשה כאבים, והייתה בטוחה שהיא כורעת ללדת, פנתה לבית החולים. שם, מספרים הרופאים, החלו מיד בהכנות לניתוח קיסרי. "בשל גילה ומצבה, היינו בטוחים שניתקל בסיבוכים בלידה", סיפר ד"ר דורין סכלדן. "הבטן שלה הייתה גדולה כמו של אישה בחודש התשיעי, ולכן לא הייתה לנו סיבה לחשוד כשאמרה שהיא בהריון".


"לא הייתה לנו סיבה לחשוד שהיא לא בהריון" (אילוסטרציה)


אך לפני שהכניסו את נגו לניתוח, ערכו לה הרופאים בדיקות, בהם גילו להפתעתם כי לא מדובר בהריון כלל, אלא בגידול ענק, במשקל של חמישה ק"ג, שנמצא בבטנה. הרופאים בישרו לנגו את הבשורה הקשה, והכניסו אותה מיד לחדר הניתוח, להסרת הגידול. לאחר הניתוח היא הועברה לטיפול נמרץ, ולדברי הרופאים צפויה לה החלמה מלאה.


ד"ר סכלדן מציין כי מדובר בגידול נדיר ביותר. "לרוב אנחנו לא רואים גידולים בגודל כזה, בטח לא במיקום שבו הוא נמצא", אמר. פורומים כריתת רחם

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
השמנה לאחר כריתת רחם טלי 26/06/2018 22:58
  • שלום לפני 7 חד עברתי ניתוח כריתת רחם בחיתוך בטני בגלל שרירן בגודל 20 סמ. מאז שמנתי 7 קג. התזונה שלי ללא שינוי וכן הפעילות הגופנית. בדיקת ההורמונים לא מסבירה את ההשמנה. האם יש קשר בין הניתוח להשמנה?

השמנה לאחר כריתת רחם אני 09/10/2020 02:13
  • גם אני העלתי 7 קילו.. מה המליצו לך לעשות?

כריתת רחם יולי 23/06/2018 10:48
  • אני שלושה חודשים אחרי כריתת רחם הייתי בביקורת הרופא אמר לי שהכל בסדר שאני יכולה לחזור לתפקוד מלא אחרי קיום יחסים בפעם הראשונה מאז הניתוח במהלך קיום יחסים דיממתי מה עושים?

כריתת רחם רחל 02/09/2020 22:34
  • יש לציין שאצלי גם עברתמ כריתת רחם ואחרי כחודש וחצי הרגשתי שאני רוצה להיות עם בעלי ,קימנו יחסים תוך כדי הוא אומר לי שיש כתם דם וריח זה מאוד מפחיד אותי,יותר הריח מהדם אשמח גם כן לתשובה

הרגשת מלאות ולחץ בבטן קלרי 13/03/2019 21:53
  • שבועיים וחצי אחרי ניתוח כריתת רחם וחצצוצרות ןעדין הרגשת מלאות בבטן,לחץ מוזר ב"יציאות" בשירותים ורוב הזמן אני משתמשת בנרות גליצרין כדי להתרוקן..האם יתכן כי עדין יש גזים רבים בבטן שגןרים לכך?


הצטרפו לאינדקס הרופאים!