אישה חשבה שהיא בהריון ו"ילדה" גידול של 5 ק"ג

במשך חודשים תפחה בטנה של אישה בת 42 מרומניה, והיא הייתה בטוחה שהיא בהריון. כחשה "צירים" התברר: בבטנה יש גידול ששוקל 5 ק"ג
כתבה פרסומית כתבת חסות


במשך חודשים תפחה בטנה של אישה בת 42 מרומניה, והיא הייתה בטוחה שהיא בהריון. כחשה "צירים" התברר: בבטנה יש גידול ששוקל 5 ק"ג


מדלנה נגו בת ה-42 מרומניה הייתה בטוחה שהיא בהריון, לאחר שבטנה תפחה לאורך חודשים. כשחשה כאבים עזים בבטנה היא הגיע לראשונה לרופא, וציינה כי היא חושבת שמדובר בצירים ושהיא עומדת ללדת. אך האכזבה הייתה עצומה, כשגילתה שלא היה מדובר בתינוק, אלא בגידול בגודל 5 ק"ג, שגדל בבטנה.


איך זה ייתכן? מתברר שנגו לא נבדקה לאורך כל אותם חודשים בהם חשדה שהיא בהריון. כשחשה כאבים, והייתה בטוחה שהיא כורעת ללדת, פנתה לבית החולים. שם, מספרים הרופאים, החלו מיד בהכנות לניתוח קיסרי. "בשל גילה ומצבה, היינו בטוחים שניתקל בסיבוכים בלידה", סיפר ד"ר דורין סכלדן. "הבטן שלה הייתה גדולה כמו של אישה בחודש התשיעי, ולכן לא הייתה לנו סיבה לחשוד כשאמרה שהיא בהריון".


"לא הייתה לנו סיבה לחשוד שהיא לא בהריון" (אילוסטרציה)


אך לפני שהכניסו את נגו לניתוח, ערכו לה הרופאים בדיקות, בהם גילו להפתעתם כי לא מדובר בהריון כלל, אלא בגידול ענק, במשקל של חמישה ק"ג, שנמצא בבטנה. הרופאים בישרו לנגו את הבשורה הקשה, והכניסו אותה מיד לחדר הניתוח, להסרת הגידול. לאחר הניתוח היא הועברה לטיפול נמרץ, ולדברי הרופאים צפויה לה החלמה מלאה.


ד"ר סכלדן מציין כי מדובר בגידול נדיר ביותר. "לרוב אנחנו לא רואים גידולים בגודל כזה, בטח לא במיקום שבו הוא נמצא", אמר. פורומים כריתת רחם

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הרגשת מלאות ולחץ בבטן קלרי 13/03/2019 21:53
  • שבועיים וחצי אחרי ניתוח כריתת רחם וחצצוצרות ןעדין הרגשת מלאות בבטן,לחץ מוזר ב"יציאות" בשירותים ורוב הזמן אני משתמשת בנרות גליצרין כדי להתרוקן..האם יתכן כי עדין יש גזים רבים בבטן שגןרים לכך?

כריתת רחם בעקבות שיליית פתח נעוצה הדר 02/03/2019 07:09
  • לפני כחודש עברתי ניתוח קיסרי עקב שיליית פתח נעוצה הרחם נקרע לי והוציאו לי אותו ושלפוחית השתן נפגעה הייתי כ 12 ימים בביח.בימים האחרונים התחילו לי כאבים עזים לסירוגין בבטן התחתונה מה זה יכול להיות?

זיהום בנרתיק לאחר כריתת רחם מור 14/02/2019 17:26
  • היי רציתי לשאול אם הגיוני שלאשה יהיה זיהום בנרתיק לאחר שעברה כריתת רחם (בלבד)?


הצטרפו לאינדקס הרופאים!