לא רק ריבוי מצוות: רימון כתרופת פלא לאנטי-אייג'ינג

הפרי האדום אמנם נחשב בהיסטוריה העתיקה "כמזון האלים", אך לאחרונה התגלה כי חלק פעיל בפרי אף עוזר לגופנו להישאר צעיר. ברוח החג: כל היתרונות הרפואיים ברימון
כתבה פרסומית כתבת חסותהאם רימון הוא באמת מזון על? עד היום ההוכחות המדעיות בנושא נותרו מעורפלות. קבוצת חוקרים משוויץ רצתה לחקור את הנושא על ידי בחינת סודותיו של הפרי בעל הגרעינים הרבים. החוקרים הצליחו לבודד מולקולה אחת ברימון, אשר מאפשרת את פינויים של חלקים פגומים בתא, ועל ידי כך תורמת להתחדשותו.מחקר מצא: רימון מעכב תהליכי הזדקנות

אחת מהשלכותיו של תהליך ההתבגרות הפיזי הינה הקושי למחזר אנרגיה. החלק בתא אשר אמון על תהליך הפקת האנרגיה הכימית, המיטוכונדריה, חווה התדרדרות הדרגתית וכתוצאה מכך נפגע תהליך הפקת האנרגיה בתאים שונים בגוף. עם ההפחתה ביכולת הפקת האנרגיה נפגעת תקינותן של רקמות שונות, לרבות רקמות שריר, הנחלשות בהדרגה בחלוף השנים. המיטו פגיה - תהליך התדרדרות בתפקוד המיטוכונדריה, יכול לגרום למחלות שונות, כגון פרקינסון.


קראו עוד: סופר-פוד: 5 מזונות-על שאתם חייבים להכיר


לצורך מניעת השלכה חמורה זו זיהו החוקרים מולקולה בשם urolithin A, אשר מסייעת במחזור אנרגיה בתאים. מולקולה זו הינה היחידה אשר יכולה לחקות את הליך הניקוי המיטוכונדרי בתא. קבוצת החוקרים בחנה את המולקולה ביחס לבעלי חיים אשר קרובים יותר בהרכבם הגנטי לבני האדם. בבחינת המולקולה על עכברים, לדוגמה, כ-42% ממושאי המחקר אשר נחשפו למולקולה הראו סיבולת גבוהה יותר בזמן ריצה.


אך לפני שאתם ממהרים למלא את עגלת הקניות בפרי האדום, חשוב לדעת כי מולקולת ה-  urolithin A אמנם מהווה מרכיב פעיל ברימון, אך הצלחתה במניעת הזדקנותם של תאי שריר תלויה בפירוקה על ידי חיידקים אשר נמצאים במעי, ועל כן משתנה מאדם לאדם.מולקולת ה- urolithin A הינה רכיב פעיל ברימון ומסייעת במחזור אנרגיה בתאיםשירבו סגולותיו כרימון: כל היתרונות הבריאותיים

הרימון אינו מסתמן רק כתרופת פלא טבעית לבעיית ההזדקנות, אלא טומן בחובו יתרונות נוספים. כך, למשל, הרימון מסייע במניעה של סוגי סרטן שונים: נמצא כי הוא בעל אפקט אנטי-דלקתי, שבאמצעותו הוא יכול להגן מפני סוגים שונים של סרטן ומחלות כרוניות. ממחקרים שבוצעו התגלה כי הרימון מצליח לעכב תאי שד הנגועים בסרטן, מבלי לפגוע באלו התקינים. בנוסף, מיץ הרימונים עשוי להאט את התפתחות סרטן הערמונית.


נמצא גם כי פרי הרימון מסייע בלחץ דם גבוה: מחקר שנעשה באוניברסיטת אדינבורו הראה כי צריכה יומית של מיץ רימונים עשויה להוריד משמעותית את לחץ הדם.


קראו עוד: בלב בריא: כל המזונות שמסייעים במניעת מחלות לבהרפואה המשלימה מוצאת גם היא יתרונות רבים ברימון; הרימון מצמצם את תופעות הלוואי של אנמיה - לרבות סחרחורות, נשירת שיער, חולשה ועייפות.


נוסף על היותו מעין תרופה טבעית, הרימון יכול לשמש כמרכיב אידאלי לדיאטה מוצלחת. כוס מלאה בגרעיני הפרי מכילה 65 קלוריות בלבד (!), ורוויה בוויטמין B אשלגן וברזל.


לקראת עונת החגים שבפתח, כדאי לזכור את סגולותיו של הפרי ולהצטייד במלאי גדול יותר, שהרי הוא אינו משמש רק כמרכיב מרכזי בשולחן החג, אלא גם חשוב ביותר לבריאות שלנו.

פורומים ניקוי רעלים ותזונה טבעית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מכשיר אדים מרפאים אלמוג ביטון 18/02/2020 12:29
הרעלת מתכות כבדות קורל ארביב 04/02/2020 12:42
  • כימיקלים מה הטיפול ... אני זסובלת מהרעלה קשה אשמח לקבל פרטים

  • + הוסף תגובה
שום שחור מנשה 24/01/2020 20:54
  • האם שום שחור משפר את איכות החומרים המועילים בשום ואת ספיגתם? איזו כמות יומית מומלצת?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!