כבר לא צריך שתל: הגדלת שד באמצעות הזרקת שומן עצמי

יותר מ-6,000 ישראליות מבצעות ניתוח להגדלת חזה מידי שנה. אמנם ההליך הנפוץ מסייע בשיפור הדימוי העצמי, אך הוא גם כרוך בסיכונים רבים. שיטה חדשה מצמצמת את הסיכונים וממקסמת את התוצאות. כל המידע על הגדלת חזה טבעית באמצעות הזרקת שומן עצמי

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 20/11/2016

עוד משחר ההיסטוריה חזה שופע שימש כסמל לנשיות. דימוי נחשק זה הפך את הניתוח להגדלת שד לאחת מהפרוצדורות המבוקשות ביותר בקרב נשים בכל העולם. כראיה, בארצות הברית בלבד, התבצעו בשנה החולפת למעלה מ-750 אלף ניתוחים. גם בזירה המקומית הליך להגדלת שד הינו נפוץ ביותר ומהווה כ-35% מסך הניתוחים הפלסטיים המבוצעים בארץ.


על אף שכיחותו הגבוהה, ניתוח להגדלת שד באמצעות שתלי סיליקון ידע תהפוכות רבות ואף נאסר לביצוע בתחילת שנות ה-90 בארצות הברית, בשל סיבוכיו הרבים. בתחילת שנות ה-2000 ניתוחי הגדלת שד חזרו בגדול, ואף על פי שמדובר בגרסה מפותחת ומשודרגת, ההליך עדיין כרוך בסיכונים רבים עקב ההחדרה של עצם זר לגוף, כגון דליפות, קרעים בשתלים, התקשות האזור וזיהומים וקשיים בהנקה.


מסיבה זו, בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר נשים הפונות להסרת השתלים המלאכותיים. לדאבונן הרב, בשל מתיחת העור באזור, הוצאת השתלים יוצרת מראה נפול ומרוקן של השד. על מנת להתגבר על המכשולים והאתגרים הכרוכים ביצירת חזה נשי ושופע, טובי המוחות עמלו על הפתרון. ואכן, הליך חדשני הכולל את עיצובו הפנימי של השד והוספת נפח באמצעות שומן עצמי מסתמן כפתרון האידאלי. כיצד מתבצעת הגדלת שד באמצעות הזרקת שומן עצמי? 

הפרוצדורה הייחודית מנצלת תאי שומן מאזור הירכיים והבטן, מסננת ומעבירה אותם לאיבר אחר. לאחריה, רובם חוזרים לתפקוד מלא כתאים פעילים. הלכה למעשה, מבוצעת הטמעה של רקמות טבעיות לחלוטין המשתלבות באזור כאילו היו חלק ממנו מאז ומעולם. 


מילוי באמצעות שומן אפשרי כמעט בכל אזור בגוף ואחוזי דחייתו הינם אפסיים. בדרך זו ניתן להחזיר את המראה האבוד ולהוסיף נפח לעוד שנים רבות. במקרים בהם קיים שד נפול ומרוקן, מומלץ לבצע שילוב של הרמה של החזה ותוספת נפח בשומן עצמי.


השתלת שומן טבעית מספקת מענה לבעיות נוספות, החל מאי שוויון בנפח השדיים ועד להסוואת פגמים בדופן החזה, כגון שקעים ועצמות בולטות. הזרקת רקמות השומן בשילוב הגדלת חזה בשתל סיליקון גם היא אופציה ועשויה להוות פתרון נכון עבור נשים רבות. יותר ויותר נשים מבקשות להסיר את השתלים המלאכותייםמה חשוב לדעת לפני שמוציאים את השתלים?

טרם קביעת מועד הניתוח להסרת השתלים המלאכותיים, כדאי לברר מספר פריטים אודות הפרוצדורה הראשונית שנעשתה, לרבות סוג ונפח השתלים שהוטמעו, החברה אשר ייצרה את העצם המושתל ומיקומו הפיזי ביחס לשריר החזה. נתונים אלה יאפשרו תכנון אסטרטגי המותאם להליך , לצורך השגת תוצאות מרביות. 


מהלך הניתוח כולל את הוצאת השתלים המלאכותיים וניקוי האזור משאריות הסיליקון, הפרדת הרקמה שהתבססה עקב השתלתם ושליחתה לבדיקה פתולוגית לשלילת סרטן, עיצוב השד תוך שילוב בין רקמת שד קיימת ושומן עצמי לצורך הוספת נפח. לא זאת ועוד, הפרוצדורה הפלסטית מספקת שני פתרונות במוצר אחד: היא אינה רק מערבת חומרים טבעיים, אלא גם מספקת חיטוב לאזורים מהם ישאב השומן, כמו בטן, ירכיים או ישבן. מה משך ההליך והאם הוא כרוך בסיכונים? 

החלפת שתלים בשומן ללא הרמה נמשכת כשעה וחצי. כאשר משולבת הרמה ההליך נמשך כשלוש שעות. הסיכון העיקרי הוא אי קליטה של השומן והיווצרות ציסטות. ניתן לפתור זאת באמצעות שאיבה של הנוזל. בעבר נטען כי שומן בשד מוביל לסרטן אך זה הוכח כלא נכון. מה משך ההחלמה ולכמה זמן התוצאות נשמרות?

נדרשת החלמה של כשבוע בבית, ובדומה ליתר ניתוחי החזה, תוך חודש ניתן לחזור לשגרה. כ-50% מנפח השומן שמוסף נשאר לעשר שנים ואף יותר. למי זה מתאים?

הניתוח מתאים לכל אישה שעברה הגדלת חזה ומעוניינת להיפטר מהשתלים אבל עדיין לשמור על מראה שד אסתטי, בתנאי שאינה רזה בצורה קיצונית.


ההליך מתאים במיוחד עבור נשים שעברו הגדלה והרמה אך אינן מרוצות מצורת השד ולנשים שעברו ניתוחים חוזרים לאחר הגדלה בשתלי סיליקון עקב זיהום או התקשות השד. כמו כן, לכל אחת שאינה מעוניינת עוד בשד ענק עם גוף זר בגופה אך עדיין רוצה להימנע ממראה "שקיות השוקו".קראי עוד: ניתוחים וגינליים בנרתיק: מתי הם מומלצים – ולמי?עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר בעז אמן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הגדלת חזה מעל השריר ריקי 03/12/2019 21:35
 • שלום, אני הולכת לעשות הגדלת חזה בעוד שבועיים. השתל שאני עושה הוא עגול 295cc ( לא יכולה גבוה מזה בגלל הדיאמטר) פרופיל בינוני. יש לי רקמת חזה, ובכללי כל העור בגוף שלי הוא נורא עבה ונמתח, אם זה בגב ואם זה,בפנים. חשוב לי לציין שאני לא שמנה אבל יש לי עור אלסטי ולא דק. המנתח אמר לי שהוא יעשה מעל השריר כי יש לי מספיק רקמה. קראתי שגם אם יש לי מספיק רקמה אחרי שנה יתחילו לי גלים והשתל יתחיל להיראות. ואני שואלת את עצמי, האם זה נכון? ואם כן מדוע רופאים נותנים את האופציה הזו? נורא לחוצה ומוטרדת אשמח לתשובה בהקדם.

 • + הוסף תגובה
הגדלת חזה מעל השריר פרופ' ליאור הלר 07/12/2019 21:59
 • שלום ריקי הגדלת חזה מעל השריר מאפשרת השגת תוצאה יותר טבעית וגם יותר יפה. לרוב ההתאוששות מהניתוח יותר מהירה ויש פחות כאבים. החיסרון של הניתוח קשור לעובדה שהרקמה שמכסה את השתל הינה יותר דקה ולפעמים אכן ניתן ליראות "גלים" של השתל במיוחד כאשר מתכופפים. יחד עם זאת כאשר קים עור אלסטי, עבה וקיימת רקמת שד עם עובי מעל שני ס"מ (כפי שאת מתארת ) ניתן ורצוי לבצע את ההגדלה מעל השריר. כמובן שביצוע הניתוח בשיטה זו לא חובה אבל במקרה שלך זאת נשמעת האופציה היותר טובה. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
צניחה ורקמה מידקקת ריקי 07/12/2019 23:16
 • תודה דוקטור, אך האם בכל זאת מעל השריר התוצאות הן לטווח הקצר ולאחר כמה שנים תחל צניחה של השד(300cc) ורקמת העור תהפוך דקיקה יותר? האם לא עדיף מראש כבר לעשות מתחת לשריר?

 • + הוסף תגובה
איך אפשר להבהיר את הצלקת שבקפל מתחת לחזה מישהי 28/11/2019 23:55
 • אני 4 חודשים אחרי הגדלה מתחת לשריר..והצלקות יחסית לא בולטות כי הן בקפל אבל עדיין זה מציק קצת בעין כשאני מסתכלת במראה זה חום יחסית בהיר ויחסית דק אבל עדיין זה לא יפה וכי השדיים לא נפלו טבעי מאחר שממש שטוחה אז החזה עומד ולכן הצלקות לא מי יודע מה מוסתרות. בגלל זה רציתי לשאול אם אפשר לקנות משחה מסויימת שתבהיר לי את זה יותר..שמעתי על משחה שנקראת קלו קוט..האם זה מומלץ ? הרופאה שניתחה אותי אמרה לי שאין טעם לשים ורק אחרי שנה זה אולי קצת מתמזג עם הגוון של העור שלי..זה נשמע לי מוזר. אשמח לדעת אם אפשר לקנות משהו למרוח או שזה יכול לעשות נזק?

 • + הוסף תגובה
שיפור צלקת פרופ' ליאור הלר 07/12/2019 22:25
 • שלום בדרך כלל לוקח כשנה להגיע לתוצאה הסופית של הצלקת ולפעמיים גם שנתיים כך שמה שאת רואה כעת זו לא התוצאה הסופית. בכל מקרה קלוקוט עשוי לעזור מעט ולפעמיים גם רצועות סיליקון מיוחדות משפרות את מראה הצלקת. בשלב מתקדם יותר ניתן לבצע גם טיפולי לייזר אבל את נמצראת בשלב קרוב מדי לניתוח בשביל טיפולי לייזר. מציע בשלב זה לשקול שימוש ברצועות סיליקון או קלוקוט. בברכה

 • + הוסף תגובה
תיקון של הגדלת חזה ליאור 29/11/2019 14:17
 • היי, עשיתי ניתוח להגדלת חזה מתחת לשריר 300cc במרץ 2019 אחרי חצי שנה שמתי לב שהפטמות גבוהות מדי והלכתי לבדיקה אצל המנתח שלי ומסתבר שהשתלים נפלו ביום חמישי ה28.11.19 עברתי ניתוח להרמת השתלים מה שהוא עשה זה תפר פעמיים מבפנים איפה שהרקמות משהו כזה לא ממש הבנתי הוא אמר שגם קצת בצדדים וכמובן תפרים חיצוניים , כרגע אני עם תחבושת לוחצת ואני סובלת הרבה יותר מהניתוח הראשון אני לוקחת רוקסט וזה לא ממש עוזר כשאני יושבת ונשענת על הגב הכאבים חזקים ואני לא מוצאת תנוחה נוחה ולא כואבת.. אולי יש לך עצה בשבילי

 • + הוסף תגובה
תיקון של הגדלת חזה פרופ' ליאור הלר 07/12/2019 22:21
 • שלום ליאור לצערי אני עונה שלאלתך באיחור של כ10 ימים כך שאני חושב שהשאלה כבר לא רלוונטית. במידה ועדין הבעיה קיימת תעדכני אותי ואשמח להתייחס. תודה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!