כבר לא צריך שתל: הגדלת שד באמצעות הזרקת שומן עצמי

יותר מ-6,000 ישראליות מבצעות ניתוח להגדלת חזה מידי שנה. אמנם ההליך הנפוץ מסייע בשיפור הדימוי העצמי, אך הוא גם כרוך בסיכונים רבים. שיטה חדשה מצמצמת את הסיכונים וממקסמת את התוצאות. כל המידע על הגדלת חזה טבעית באמצעות הזרקת שומן עצמי
כתבה פרסומית כתבת חסות


עוד משחר ההיסטוריה חזה שופע שימש כסמל לנשיות. דימוי נחשק זה הפך את הניתוח להגדלת שד לאחת מהפרוצדורות המבוקשות ביותר בקרב נשים בכל העולם. כראיה, בארצות הברית בלבד, התבצעו בשנה החולפת למעלה מ-750 אלף ניתוחים. גם בזירה המקומית הליך להגדלת שד הינו נפוץ ביותר ומהווה כ-35% מסך הניתוחים הפלסטיים המבוצעים בארץ.


על אף שכיחותו הגבוהה, ניתוח להגדלת שד באמצעות שתלי סיליקון ידע תהפוכות רבות ואף נאסר לביצוע בתחילת שנות ה-90 בארצות הברית, בשל סיבוכיו הרבים. בתחילת שנות ה-2000 ניתוחי הגדלת שד חזרו בגדול, ואף על פי שמדובר בגרסה מפותחת ומשודרגת, ההליך עדיין כרוך בסיכונים רבים עקב ההחדרה של עצם זר לגוף, כגון דליפות, קרעים בשתלים, התקשות האזור וזיהומים וקשיים בהנקה.


מסיבה זו, בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר נשים הפונות להסרת השתלים המלאכותיים. לדאבונן הרב, בשל מתיחת העור באזור, הוצאת השתלים יוצרת מראה נפול ומרוקן של השד. על מנת להתגבר על המכשולים והאתגרים הכרוכים ביצירת חזה נשי ושופע, טובי המוחות עמלו על הפתרון. ואכן, הליך חדשני הכולל את עיצובו הפנימי של השד והוספת נפח באמצעות שומן עצמי מסתמן כפתרון האידאלי. כיצד מתבצעת הגדלת שד באמצעות הזרקת שומן עצמי? 

הפרוצדורה הייחודית מנצלת תאי שומן מאזור הירכיים והבטן, מסננת ומעבירה אותם לאיבר אחר. לאחריה, רובם חוזרים לתפקוד מלא כתאים פעילים. הלכה למעשה, מבוצעת הטמעה של רקמות טבעיות לחלוטין המשתלבות באזור כאילו היו חלק ממנו מאז ומעולם. 


מילוי באמצעות שומן אפשרי כמעט בכל אזור בגוף ואחוזי דחייתו הינם אפסיים. בדרך זו ניתן להחזיר את המראה האבוד ולהוסיף נפח לעוד שנים רבות. במקרים בהם קיים שד נפול ומרוקן, מומלץ לבצע שילוב של הרמה של החזה ותוספת נפח בשומן עצמי.


השתלת שומן טבעית מספקת מענה לבעיות נוספות, החל מאי שוויון בנפח השדיים ועד להסוואת פגמים בדופן החזה, כגון שקעים ועצמות בולטות. הזרקת רקמות השומן בשילוב הגדלת חזה בשתל סיליקון גם היא אופציה ועשויה להוות פתרון נכון עבור נשים רבות. יותר ויותר נשים מבקשות להסיר את השתלים המלאכותייםמה חשוב לדעת לפני שמוציאים את השתלים?

טרם קביעת מועד הניתוח להסרת השתלים המלאכותיים, כדאי לברר מספר פריטים אודות הפרוצדורה הראשונית שנעשתה, לרבות סוג ונפח השתלים שהוטמעו, החברה אשר ייצרה את העצם המושתל ומיקומו הפיזי ביחס לשריר החזה. נתונים אלה יאפשרו תכנון אסטרטגי המותאם להליך , לצורך השגת תוצאות מרביות. 


מהלך הניתוח כולל את הוצאת השתלים המלאכותיים וניקוי האזור משאריות הסיליקון, הפרדת הרקמה שהתבססה עקב השתלתם ושליחתה לבדיקה פתולוגית לשלילת סרטן, עיצוב השד תוך שילוב בין רקמת שד קיימת ושומן עצמי לצורך הוספת נפח. לא זאת ועוד, הפרוצדורה הפלסטית מספקת שני פתרונות במוצר אחד: היא אינה רק מערבת חומרים טבעיים, אלא גם מספקת חיטוב לאזורים מהם ישאב השומן, כמו בטן, ירכיים או ישבן. מה משך ההליך והאם הוא כרוך בסיכונים? 

החלפת שתלים בשומן ללא הרמה נמשכת כשעה וחצי. כאשר משולבת הרמה ההליך נמשך כשלוש שעות. הסיכון העיקרי הוא אי קליטה של השומן והיווצרות ציסטות. ניתן לפתור זאת באמצעות שאיבה של הנוזל. בעבר נטען כי שומן בשד מוביל לסרטן אך זה הוכח כלא נכון. מה משך ההחלמה ולכמה זמן התוצאות נשמרות?

נדרשת החלמה של כשבוע בבית, ובדומה ליתר ניתוחי החזה, תוך חודש ניתן לחזור לשגרה. כ-50% מנפח השומן שמוסף נשאר לעשר שנים ואף יותר. למי זה מתאים?

הניתוח מתאים לכל אישה שעברה הגדלת חזה ומעוניינת להיפטר מהשתלים אבל עדיין לשמור על מראה שד אסתטי, בתנאי שאינה רזה בצורה קיצונית.


ההליך מתאים במיוחד עבור נשים שעברו הגדלה והרמה אך אינן מרוצות מצורת השד ולנשים שעברו ניתוחים חוזרים לאחר הגדלה בשתלי סיליקון עקב זיהום או התקשות השד. כמו כן, לכל אחת שאינה מעוניינת עוד בשד ענק עם גוף זר בגופה אך עדיין רוצה להימנע ממראה "שקיות השוקו".קראי עוד: ניתוחים וגינליים בנרתיק: מתי הם מומלצים – ולמי?עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר בעז אמן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הגדלת חזה מעל השריר שיר 25/05/2020 18:16
  • שלום פרופסור, לפני כחמישה חודשים עשיתי הגדלת חזה מעל השריר. אני נורא אוהבת את התוצאה. אך חייבת להגיד כי אני מרגישה שהחזה מתחיל ליפול קצת. אני רואה את העור של החזה באמצע מתחיל "להיתלות" 1.חשוב לי להגיד שאני עדין משתמשת בחזיה של אחרי הניתוח כי היא נורא נוחה. האם היא יכולה לגרום לשד ליפול? 2. אם במידה וארצה להעביר את השתלים מתחת לשריר, האם זה אמור להיות הליך מסובך יותר?

  • + הוסף תגובה
הגדלת חזה מעל השריר פרופ' ליאור הלר 26/05/2020 10:28
  • שלום שיר כל הגדלת חזה או הגדלה והרמה מלווה הצניחה של השד. מידת הצניחה תלויה בראש ובראשונה במידת האלסטיות של רקמת השד והעור וכמובן בגודל השתל. לעתים הכנסת השתל מתחת לשריר יכולה לגרום לצניחה יותר קטנה אבל ההבדל הוא ממש לא משמעותי והוא בוודאי לא מצדיק ניתוח שני של העברת השתלים למישור התת שרירי. מציע להשתמש בחזייה שנותנת תמיכה טובה במיוחד כאשר את עושה ספורט או מאמצים. שוב; לא ממליץ לעשות ניתוח שני רק כדי למנוע צניחה של השד. בברכה

  • + הוסף תגובה
חזיה של אחרי ניתוח שיר 28/05/2020 14:40
  • תודה על התשובה המהירה! עשיתי 320cc מעל השריר העור שלי הוא עוד אלסטי ועבה. רציתי רק לוודא האם החזייה של אחרי ניתוח (מכיוון שכלכך נוחה) יכולה לתרום לצניחת השד? כי במרפאה אמרו לי שאפשר להשאר איתה והיא כמו חזייה רגילה ( מבחינת כך שנותנת תמיכה לשד) האם זה נכון?

  • + הוסף תגובה
ניתוח הקטנת חזה רותי 28/05/2020 08:32
  • האם ישנם תוספי תזונה שעוזרים לזרימת הדם לאיזור המנותח ולריפוי טוב ומהיר יותר? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
הגדלת חזה עדן 27/05/2020 12:51
  • 4 ימים לאחר ניתוח הגדלת חזה, מרגישה שרפה בתפרים רק בשד ימין, שזהו שד שביצעתי בו בדיקת ביופסיה שלושה שבועות קודם. תופעת לוואי מוכרת או שיש לחשוש?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!