טיפול PRP בהתקרחות: הכירו את הפתרון שגובר על הגנטיקה

התקרחות היא בעיה נפוצה ממנה סובלים נשים וגברים רבים. תופעה זו עשויה לפגוע בתחושת הדימוי העצמי, לגרום למבוכה ולירידה בביטחון העצמי. טיפול חדשני הכולל הזרקת נוזל המופק מטסיות הדם אשר נשאבות מהמטופל עצמו, מסייע במניעת התקרחות ומספק תוצאות מהירות ומוצלחות ללא תופעות לוואי: אספנו עבורכם את כל המידע שחשוב שתכירו על התהליך החדשני

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 06/05/2018


הוא חלק אינטגרלי מהמראה החיצוני שלנו, ועבור רבים מהווה גורם מרכזי אשר תורם להערכה העצמית הפיזית: במילים פשוטות – שיער שופע ומלא פשוט גורם לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו. נשירת שיער והתקרחות עשויות להביא לרגשי מבוכה, לירידה בתחושת הביטחון העצמי ואף לרגשי נחיתות. מסיבות אלה, התקרחות מהווה את אחת הסיבות השכיחות ביותר לפנייה לרופא עור. טיפול חדשני המבוסס על טסיות דם אשר נשאבות באופן טבעי מהמטופל, מסייע בפתרון בעיית ההתקרחות ביעילות ובמהירות: אילו סוגי התקרחות מטופלים באמצעות ההליך, מהם יתרונותיו ומתי תוכלו לראות תוצאות? מומחה עם כל התשובות. מהם סוגיי ההתקרחות המרכזיים?


קיימים שלושה סוגים מרכזיים של התקרחות:


התקרחות אנדרוגנטית

התקרחות מסוג זה היא השכיחה ביותר והמוכרת ביותר ולמעשה כ- 80% מהגברים ו-40% מהנשים צפויים לסבול ממנה. התקרחות אנדרוגנטית היא הסוג העיקרי והשכיח ביותר. היא נקראת כך בשל התפקיד הבולט של הורמון הטסטוסטרון בנשירת שיער (מכאן "אנדרו" שממשמעותו גבר) וכן המרכיב הגנטי המאפשר להורמון הטסטוסטרון לגרום להתקרחות (מכאן הסיומת "גנטית"). סוג זה של התקרחות כולל תהליך של התנוונות וירידה הדרגתית בגודל זקיקי השיער עד היעלמותם המוחלטת. כמו כן השרירים הקטנים המחזיקים את זקיקי השיער גם הם מתנוונים , מוחלפים על ידי רקמת שומן וכך אין מי "שיחזיק" את הזקיקים במקומם. 


טלוג'ן אפלוביום

נשירת שיער זמנית הנובעת מגורמים חיצוניים.


אלופציה אראטה

התקרחות אזורית. 


ישנם סוגים נוספים נדירים יותר וקשים יותר לטיפול מכיוון שהם מלווים גם בתהליך הצטלקות שמונע צמיחת שיער חדש. 

80% מהגברים ו-40% מהנשים צפויים לסבול מהתקרחות אנדרוגנטית הכוללת תהליך של התנוונות של זקיקי השיער 
כיצד ניתן לטפל בהתקרחות?

במהלך ההיסטוריה הומצאו טיפולים שונים להתקרחות.מינוקסידיל 

תרופה המשמשת כתכשיר מקומי הניתן לרוב בצורת ספריי ומעודד את כניסת השיער לשלב הצמיחה . תרופה זו היא בעלת יעילות חלקית ומצריכה שימוש יומיומי. בנוסף, היא עשויה לגרום לתופעות לוואי שונות, כמו כאבי ראש ושיעור יתר באזורי גוף אחרים. 


פינסטריד (פרופציה)

תרופה זו ניתנת ככדור אותו יש לבלוע מדי יום. היא משמשת לעיכוב פעילותו של ההורמון הגברי בקרקפת ועל ידי כך מסייעת בעצירת נשירת השיער ביעילות רבה. החיסרון העיקרי שלה הוא הצורך בטיפול יומיומי. בנוסף, תרופה זו אינה יעילה לטיפול בהתקרחות אצל נשים. בקרב 3-5% מהמטופלים דווחה ירידה בחשק המיני בעקבות נטילת התרופה. 
קראו עוד: חלף עם הרוח: 10 מיתוסים על נשירת שיער
השתלת שיער 

פתרון יעיל ומוצלח , אך מדובר בטיפול יקר שאינו מומלץ למתקרחים בתחילת דרכם.


בשל התפתחות המחקר והטיפולים השונים בהתקרחות, מדענים מנבאים כי בעוד מספר עשורים תפטר לחלוטין בעיית התקרחות על ידי מציאת פתרונות יעילים לה. טיפול יעיל שפותח בשנים האחרונות הופך  הנחה זו מהלכה למעשה: 


PRP - Platelet rich plasma

טיפול PRP, משתמש בדגימת דם בעלת ריכוז גבוה של טסיות לצורך טיפול בבעיית ההתקרחות. 


במהלך הטיפול מופקת דגימת דם מהמטופל אשר עוברת ניקוי מתאי הדם האדומים. כתוצאה מכך מתקבל נוזל בעל ריכוז גבוה של טסיות דם. הזרקת נוזל זה לאזורי קרקפת בהם יש נטייה לנשירת שייער, מסייעת בחידוש השיער והגברת צמיחתו. 


מחקרים רבים מצאו כי הטסיות המצויות בדם הן בעלות תכונות ייחודיות. הטסיות מפרישות חלבונים אשר "מכריחים" את העור להתחדש  ומסייעים בהגברת צמיחת השיער. גורמי הגדילה המצויים בטסיות מחיים את זקיקי השיער המתנוונים ונותנים להם מעין תמריץ ביולוגי לצמיחה מחודשת. ריכוז הטסיות בנוזל הפלזמה המוזרק גבוה פי 3-7 מהריכוז הקיים באופן טבעי בדם, נתון המבטיח כמות מספקת של גורמי גדילה לצורך חידוש צמיחת השיער. 


נוזל ה-PRP מכיל מעל ל-20 גורמי גדילה שונים , ביניהם כאלה המשפיעים על כלי דם ומבטיחים אספקת דם טובה יותר לרקמה , גורם גדילה המעודד את תאי רקמת החיבור לחיזוק השיער, וחלבונים המשפיעים על חידוש התאים האמונים על צמיחת השיער משורש השערה. בנוסף, מופרשים גורמי גדילה המעכבים תהליכים דלקתיים שזוהו כמשפיעים על נשירת השיער.


שחרור החלבונים מתבצע כעשר דקות לאחר תחילת הטיפול והטסיות המוזרקות מפרישות חומרי גדילה במשך שבוע עד לעשרה ימים. 


בשל היכולת הייחודית של  נוזל ה- PRP לגרום התחדשות ברקמות השונות מלבד העור , משמש טיפול זה בתחומי רפואה נוספים, כמו החלמת פצעים קשיי ריפוי, הזרקה למפרקים במצבי דלקת ושחיקה , קליטת שתלי שיניים ועוד. חשוב לציין כי טיפול ה-PRP אינו גורם לתופעות לוואי שונות בשל העובדה שהחומר המוזרק מופק מגוף המטופל עצמו (חומר אוטולוגי). מהו היתרון של טיפול ה-PRP על פני הטיפולים הקיימים?

ההבדל בין טיפול ה- PRP ליתר הטיפולים הקיימים, הוא במנגנון הפעולה הייחודי שלו ובהעדר תופעות לוואי. בנוסף, הוא אינו מצריך טיפול יומיומי, אלא כרוך במספר טיפולים בודדים בתחילת הטיפול ולאחר מכן טיפול שנתי משמר.מהם סיכויי ההצלחה של טיפול ה-PRP?

אחוזי ההצלחה בטיפול PRP גבוהים ביותר ומעל ל-  90% מהם נוחלים הצלחה. באופן מעשי אצל גברים לאחר חודש יתרחש שיפור בצמיחת השיער, ואצל נשים שיפור בצמיחת השיער יתרחש לאחר כשישה שבועות ממועד התחלת הטיפול. שלושה חודשים לאחר תחילת הטיפול השיער מתחיל להתחזק: שיער שהיה נתלש בעבר בסירוק או במשיכה קלה, אינו נתלש. אצל רוב המטופלים ניתן להדגים שיפור בצפיפות ועובי השיער באמצעות תמונת מצלמה דיגיטלית כבר לאחר הטיפול הראשון, ולחזות בשיפור משמעותי לאחר הטיפול השני. 


הטיפול ב- PRP הוכח כיעיל גם בסוגי התקרחות אחרים, כמו התקרחות אזורית (אלופציה אראטה וטלוג'ן אפלוביום). בנוסף, טיפול זה משולב בניתוחים להשתלת שיער מכיוון שנמצא כי נוזל ה-PRP מגביר את סיכויי גדילת השתל ומשפר את סיכויי ההישרדות של השיער המושתל.


לסיכום, טיפול ב-PRP מהווה את הטיפול החדשני ופורץ הדרך להתקרחות ונשירת שיער. בניגוד לטיפולים קיימים המתמקדים המנגנון אחד , PRP מטפל במכלול הגורמים הדרושים לחיים וצמיחה תקינים של זקיקי השיער. PRP משפר את תפקוד כל המבנים של יחידת השיער: תאי הגזע בשורש השיער, השרירים הקטנים המחזיקים את השיער במקומו ומאפשרים את גדילתו , כלי הדם המזינים את השיער ורקמת החיבור התומכת בו. התוצאות המתקבלות מהטיפול מהירות מאוד והוא אינו כרוך בכל תופעות לוואי.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר מאיר באבאיב השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, השתלת שיער

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
השתלת שיער לואיס 23/11/2018 11:54
 • עמה זמן מהשתלת השיער ועד לרגע שרואים צמיכה חדשה? האם השיער שצומח לאחר ההשתלה זהה לשיער שהיה בעבר?

 • + הוסף תגובה
השתלת שיער מרפאת NHH דני 25/11/2018 13:13
 • רציתי לשמוע על מרפאות שיער NHH האם שמעתם על מושתלי שיער דרכם? האם יש המלצות על המקום? האם הרופאים שעובדים איתם הם בעלי תעודות של פלסטיקאים ?ושייכים לארגון ISHRS?

 • + הוסף תגובה
Nhh יוני 22/01/2019 16:05
 • מקום זוועתי! הייתי שם בטיפולי prp הבטיחו לי דברים ולא קיימו!! ואחכ התנערו ממני במשך חודש שלם זרקו אותי מנציג לנציג חאפרים!!

 • + הוסף תגובה
מאוכזב קשות מNHH מאוכב NHH 09/03/2019 20:30
 • מחזק את דבריך ידידי - הגעתי אליהם לפגישה וברוב טיפשותי מיהרתי לחתום על חוזה והבאתי פרטים להתחלת הליך. תוך יום עסקים אחד לאחר החתימה הודעתי על ביטול עסקה. החל ממועד זה מרחו אותי כחודשיים עד שנפתרתי מהם. הטיפול ממומן על ידי גוף חיצוני (מימון ישיר במקרה הזה) והתשלומים יורדים בהו"ק. הבנתי שכבר NHH דאגו לקבל את הכספים ממימון ישיר ומפה החלה מסכת עינויים שמצד אחד מימון ישיר מנסים לחייב לי את החשבון על העסקה ומצד שני אין בכלל עסקה ואני רודף אחרי NHH שיבטלו את הכל ויחזירו את הכספים למימון ישיר ושישחררו אותי מהנטל הזה. בסופו של דבר אחרי התערבות ישירה של מימון ישיר הם קיבלו את הכספים חזרה. אני ממש לא רוצה לחשוב על מה היה קורה אם בכלל הייתי מתחיל את כל ההליך ובסוף נשאר קרח גם בכיס וגם בראש (אם כמה מצחיק שזה נשמע)

 • + הוסף תגובה
נגה ניר נאמן קטלה אותם לפני שבוע משה 01/12/2019 09:53
Nhh User 20/03/2019 03:44
 • תגיד איך הצלחת לקבל מהם את הכסף בחזרה כם עורך דין? שילמת להם בסוף איזה קנס??

 • + הוסף תגובה
מיהו דוקטור חן מק 16/01/2019 21:50
 • האם מישהו שמע על דןקטור חן שמפנה להשתלה בבית חולים מדיסין בטורקיה? והאם מומלץ?

 • + הוסף תגובה
ממליץ מנסיון אישי חיים 25/02/2019 15:17
 • עברתי השתלה דרך אתר דוקטור חן היתרון הבולט שלהם שיש להם את השתלת שיער dhi שאיין לכל קליניקה ובמחיר הכי טוב שמצאתי. השתלת dhi נתן לי צפיפות זקיקים יותר גבוה , שיער מלא, זמן החלמה קצר כי ההשתלה היתה ישירה , ותוצאה טבעית כי על ידי השתלת dhi משתילים בזווית הצמיחה הטבעית של השיער. מבחינת שירות היה לי הסעות צמודות מהשדה תעופה למלון ולבית חולים ולכל שאלה שהיתה לי במהלך השהיה שם שאלתי את המנהל קשרי לקוחות של אתר דוקטור חן והחזיר לי תשובה מהצוות הרפואי סה״כ חוויה טובה איכותית ומומלצת

 • + הוסף תגובה
עשיתי גם דרך אתר דוקטור חן ממליץ בחום איציק לוי 27/11/2019 20:15
 • שירות ויחס מעולה מעל הכל טכנולוגיית השתלת dhi חסכה לי כאב, דימום וזמן החלמה ארוך. מאחר וההשתלה היא השתלה ישירה ולא יוצרים תעלות כמו בשיטת fue. אחרי 6 חודשים אני יכול להגיד שהתוצאות מעולות ואני רק באמצע הדרך. קו השיער שלי מלא וצפוץ. אני מאוד מרוצה מהתוצאות. ואחרי חיפושים רבים הבנתי ששיטת השתלת השיער היא למעשה הגורם העיקרי לתוצאות השתלה טובות ולכן בחרתי בהם.

 • + הוסף תגובה
שמעתי מחבר שעשה שהמרפאה הזאת על הפנים דורון 26/02/2019 13:18
לדר חן משה 01/12/2019 09:50
חברת DHI ביוון נימרוד 08/05/2019 09:38
 • לדעתי הכי איכותיים שיש 3 חברים שלי עשו בסניף סלוניקי ויצא להם פצצה! וטבעי הרבה יותר מכל השתלה שראיתי בטורקיה

 • + הוסף תגובה
השתלה DHIביוון סלוניקי דודו 30/06/2019 18:09
Www.hairtransplant.org.il Nimrod 30/06/2019 19:25
בקשר ללינק דודו 01/07/2019 00:16
 • זה הסניף שלאותה קבוצת DHI אבל שנמצא בארץ בתל אביב לא ביוון ובכלל מה ההנבדל בין הסניף שננמצא בארץ לעומת יוון ?

 • + הוסף תגובה
אין סניף בארץ זה רק מרכז אבחנה ויעוץ בר 05/07/2019 21:21
בקשר לסניפים באתונה ויוון דודו 06/07/2019 00:32
 • תודה על התשובות הקודמות באיזה שיטוך DHI וה FUE עובדים הסניף בסלוניקי ,והסניף באתונה ,? איזה שיטה מביאה יותר הצלחה ? ואיזה סניף מבין השתיים הוא יותר טוב ויותר אמין

 • + הוסף תגובה
אותו דבר שניהם חלק מרשת DHI אבי 08/07/2019 15:02
 • זו רשת ענקית המונה כיום 75 סניפים בעולם והקונספט היחידי בו הרופא מבצע את כל ההליך מהתחלה ועד הסוף זה לא קורה באף מקום!

 • + הוסף תגובה
השתלה בר 15/09/2019 22:56
 • האם אפשר לחבר אותי אליהם בבקשה? אני שוקל ברצינות להתקדם איתם

 • + הוסף תגובה
פרטים omer 27/11/2019 17:21
 • היי אחי, אני גם חושב על DHI האם יכול לקשר אותי עם אלו שעשו שם? אשמח לשמוע כדי לסגור סופית, תודה

 • + הוסף תגובה
היי נמרוד 28/11/2019 13:36
היי עומר 28/11/2019 14:01
 • נציגים הם בדרכ משוחדים חחח אני מחפש אנשים שעשו שם ויכולים להמליץ, מכיר כאלה? (-: תודה!

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!