טיפול PRP בהתקרחות: הכירו את הפתרון שגובר על הגנטיקה

התקרחות היא בעיה נפוצה ממנה סובלים נשים וגברים רבים. תופעה זו עשויה לפגוע בתחושת הדימוי העצמי, לגרום למבוכה ולירידה בביטחון העצמי. טיפול חדשני הכולל הזרקת נוזל המופק מטסיות הדם אשר נשאבות מהמטופל עצמו, מסייע במניעת התקרחות ומספק תוצאות מהירות ומוצלחות ללא תופעות לוואי: אספנו עבורכם את כל המידע שחשוב שתכירו על התהליך החדשני
כתבה פרסומית כתבת חסותהוא חלק אינטגרלי מהמראה החיצוני שלנו, ועבור רבים מהווה גורם מרכזי אשר תורם להערכה העצמית הפיזית: במילים פשוטות – שיער שופע ומלא פשוט גורם לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו. נשירת שיער והתקרחות עשויות להביא לרגשי מבוכה, לירידה בתחושת הביטחון העצמי ואף לרגשי נחיתות. מסיבות אלה, התקרחות מהווה את אחת הסיבות השכיחות ביותר לפנייה לרופא עור. טיפול חדשני המבוסס על טסיות דם אשר נשאבות באופן טבעי מהמטופל, מסייע בפתרון בעיית ההתקרחות ביעילות ובמהירות: אילו סוגי התקרחות מטופלים באמצעות ההליך, מהם יתרונותיו ומתי תוכלו לראות תוצאות? מומחה עם כל התשובות. מהם סוגיי ההתקרחות המרכזיים?


קיימים שלושה סוגים מרכזיים של התקרחות:


התקרחות אנדרוגנטית

התקרחות מסוג זה היא השכיחה ביותר והמוכרת ביותר ולמעשה כ- 80% מהגברים ו-40% מהנשים צפויים לסבול ממנה. התקרחות אנדרוגנטית היא הסוג העיקרי והשכיח ביותר. היא נקראת כך בשל התפקיד הבולט של הורמון הטסטוסטרון בנשירת שיער (מכאן "אנדרו" שממשמעותו גבר) וכן המרכיב הגנטי המאפשר להורמון הטסטוסטרון לגרום להתקרחות (מכאן הסיומת "גנטית"). סוג זה של התקרחות כולל תהליך של התנוונות וירידה הדרגתית בגודל זקיקי השיער עד היעלמותם המוחלטת. כמו כן השרירים הקטנים המחזיקים את זקיקי השיער גם הם מתנוונים , מוחלפים על ידי רקמת שומן וכך אין מי "שיחזיק" את הזקיקים במקומם. 


טלוג'ן אפלוביום

נשירת שיער זמנית הנובעת מגורמים חיצוניים.


אלופציה אראטה

התקרחות אזורית. 


ישנם סוגים נוספים נדירים יותר וקשים יותר לטיפול מכיוון שהם מלווים גם בתהליך הצטלקות שמונע צמיחת שיער חדש. 

80% מהגברים ו-40% מהנשים צפויים לסבול מהתקרחות אנדרוגנטית הכוללת תהליך של התנוונות של זקיקי השיער 
כיצד ניתן לטפל בהתקרחות?

במהלך ההיסטוריה הומצאו טיפולים שונים להתקרחות.מינוקסידיל 

תרופה המשמשת כתכשיר מקומי הניתן לרוב בצורת ספריי ומעודד את כניסת השיער לשלב הצמיחה . תרופה זו היא בעלת יעילות חלקית ומצריכה שימוש יומיומי. בנוסף, היא עשויה לגרום לתופעות לוואי שונות, כמו כאבי ראש ושיעור יתר באזורי גוף אחרים. 


פינסטריד (פרופציה)

תרופה זו ניתנת ככדור אותו יש לבלוע מדי יום. היא משמשת לעיכוב פעילותו של ההורמון הגברי בקרקפת ועל ידי כך מסייעת בעצירת נשירת השיער ביעילות רבה. החיסרון העיקרי שלה הוא הצורך בטיפול יומיומי. בנוסף, תרופה זו אינה יעילה לטיפול בהתקרחות אצל נשים. בקרב 3-5% מהמטופלים דווחה ירידה בחשק המיני בעקבות נטילת התרופה. 
קראו עוד: חלף עם הרוח: 10 מיתוסים על נשירת שיער
השתלת שיער 

פתרון יעיל ומוצלח , אך מדובר בטיפול יקר שאינו מומלץ למתקרחים בתחילת דרכם.


בשל התפתחות המחקר והטיפולים השונים בהתקרחות, מדענים מנבאים כי בעוד מספר עשורים תפטר לחלוטין בעיית התקרחות על ידי מציאת פתרונות יעילים לה. טיפול יעיל שפותח בשנים האחרונות הופך  הנחה זו מהלכה למעשה: 


PRP - Platelet rich plasma

טיפול PRP, משתמש בדגימת דם בעלת ריכוז גבוה של טסיות לצורך טיפול בבעיית ההתקרחות. 


במהלך הטיפול מופקת דגימת דם מהמטופל אשר עוברת ניקוי מתאי הדם האדומים. כתוצאה מכך מתקבל נוזל בעל ריכוז גבוה של טסיות דם. הזרקת נוזל זה לאזורי קרקפת בהם יש נטייה לנשירת שייער, מסייעת בחידוש השיער והגברת צמיחתו. 


מחקרים רבים מצאו כי הטסיות המצויות בדם הן בעלות תכונות ייחודיות. הטסיות מפרישות חלבונים אשר "מכריחים" את העור להתחדש  ומסייעים בהגברת צמיחת השיער. גורמי הגדילה המצויים בטסיות מחיים את זקיקי השיער המתנוונים ונותנים להם מעין תמריץ ביולוגי לצמיחה מחודשת. ריכוז הטסיות בנוזל הפלזמה המוזרק גבוה פי 3-7 מהריכוז הקיים באופן טבעי בדם, נתון המבטיח כמות מספקת של גורמי גדילה לצורך חידוש צמיחת השיער. 


נוזל ה-PRP מכיל מעל ל-20 גורמי גדילה שונים , ביניהם כאלה המשפיעים על כלי דם ומבטיחים אספקת דם טובה יותר לרקמה , גורם גדילה המעודד את תאי רקמת החיבור לחיזוק השיער, וחלבונים המשפיעים על חידוש התאים האמונים על צמיחת השיער משורש השערה. בנוסף, מופרשים גורמי גדילה המעכבים תהליכים דלקתיים שזוהו כמשפיעים על נשירת השיער.


שחרור החלבונים מתבצע כעשר דקות לאחר תחילת הטיפול והטסיות המוזרקות מפרישות חומרי גדילה במשך שבוע עד לעשרה ימים. 


בשל היכולת הייחודית של  נוזל ה- PRP לגרום התחדשות ברקמות השונות מלבד העור , משמש טיפול זה בתחומי רפואה נוספים, כמו החלמת פצעים קשיי ריפוי, הזרקה למפרקים במצבי דלקת ושחיקה , קליטת שתלי שיניים ועוד. חשוב לציין כי טיפול ה-PRP אינו גורם לתופעות לוואי שונות בשל העובדה שהחומר המוזרק מופק מגוף המטופל עצמו (חומר אוטולוגי). מהו היתרון של טיפול ה-PRP על פני הטיפולים הקיימים?

ההבדל בין טיפול ה- PRP ליתר הטיפולים הקיימים, הוא במנגנון הפעולה הייחודי שלו ובהעדר תופעות לוואי. בנוסף, הוא אינו מצריך טיפול יומיומי, אלא כרוך במספר טיפולים בודדים בתחילת הטיפול ולאחר מכן טיפול שנתי משמר.מהם סיכויי ההצלחה של טיפול ה-PRP?

אחוזי ההצלחה בטיפול PRP גבוהים ביותר ומעל ל-  90% מהם נוחלים הצלחה. באופן מעשי אצל גברים לאחר חודש יתרחש שיפור בצמיחת השיער, ואצל נשים שיפור בצמיחת השיער יתרחש לאחר כשישה שבועות ממועד התחלת הטיפול. שלושה חודשים לאחר תחילת הטיפול השיער מתחיל להתחזק: שיער שהיה נתלש בעבר בסירוק או במשיכה קלה, אינו נתלש. אצל רוב המטופלים ניתן להדגים שיפור בצפיפות ועובי השיער באמצעות תמונת מצלמה דיגיטלית כבר לאחר הטיפול הראשון, ולחזות בשיפור משמעותי לאחר הטיפול השני. 


הטיפול ב- PRP הוכח כיעיל גם בסוגי התקרחות אחרים, כמו התקרחות אזורית (אלופציה אראטה וטלוג'ן אפלוביום). בנוסף, טיפול זה משולב בניתוחים להשתלת שיער מכיוון שנמצא כי נוזל ה-PRP מגביר את סיכויי גדילת השתל ומשפר את סיכויי ההישרדות של השיער המושתל.


לסיכום, טיפול ב-PRP מהווה את הטיפול החדשני ופורץ הדרך להתקרחות ונשירת שיער. בניגוד לטיפולים קיימים המתמקדים המנגנון אחד , PRP מטפל במכלול הגורמים הדרושים לחיים וצמיחה תקינים של זקיקי השיער. PRP משפר את תפקוד כל המבנים של יחידת השיער: תאי הגזע בשורש השיער, השרירים הקטנים המחזיקים את השיער במקומו ומאפשרים את גדילתו , כלי הדם המזינים את השיער ורקמת החיבור התומכת בו. התוצאות המתקבלות מהטיפול מהירות מאוד והוא אינו כרוך בכל תופעות לוואי.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר מאיר באבאיב השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים השתלת שיער

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
השתלת שיער לואיס 23/11/2018 11:54
 • עמה זמן מהשתלת השיער ועד לרגע שרואים צמיכה חדשה? האם השיער שצומח לאחר ההשתלה זהה לשיער שהיה בעבר?

 • + הוסף תגובה
השתלת שיער מרפאת NHH דני 25/11/2018 13:13
 • רציתי לשמוע על מרפאות שיער NHH האם שמעתם על מושתלי שיער דרכם? האם יש המלצות על המקום? האם הרופאים שעובדים איתם הם בעלי תעודות של פלסטיקאים ?ושייכים לארגון ISHRS?

 • + הוסף תגובה
Nhh יוני 22/01/2019 16:05
 • מקום זוועתי! הייתי שם בטיפולי prp הבטיחו לי דברים ולא קיימו!! ואחכ התנערו ממני במשך חודש שלם זרקו אותי מנציג לנציג חאפרים!!

 • + הוסף תגובה
מאוכזב קשות מNHH מאוכב NHH 09/03/2019 20:30
 • מחזק את דבריך ידידי - הגעתי אליהם לפגישה וברוב טיפשותי מיהרתי לחתום על חוזה והבאתי פרטים להתחלת הליך. תוך יום עסקים אחד לאחר החתימה הודעתי על ביטול עסקה. החל ממועד זה מרחו אותי כחודשיים עד שנפתרתי מהם. הטיפול ממומן על ידי גוף חיצוני (מימון ישיר במקרה הזה) והתשלומים יורדים בהו"ק. הבנתי שכבר NHH דאגו לקבל את הכספים ממימון ישיר ומפה החלה מסכת עינויים שמצד אחד מימון ישיר מנסים לחייב לי את החשבון על העסקה ומצד שני אין בכלל עסקה ואני רודף אחרי NHH שיבטלו את הכל ויחזירו את הכספים למימון ישיר ושישחררו אותי מהנטל הזה. בסופו של דבר אחרי התערבות ישירה של מימון ישיר הם קיבלו את הכספים חזרה. אני ממש לא רוצה לחשוב על מה היה קורה אם בכלל הייתי מתחיל את כל ההליך ובסוף נשאר קרח גם בכיס וגם בראש (אם כמה מצחיק שזה נשמע)

 • + הוסף תגובה
עבודה בעינים ז'אק 13/12/2019 09:19
 • הייתי במכון שלהם ברמת החייל ,תל אביב. עושים לך הצגה שאולי אתה לא מתאים להשתלה ואז עושים לך יעני בדיקה ואחרי שמלחיצים אותך, מבשרים לך שנמצאת מתאים אבל תצטרך לקנות כל מיני תכשירים שרק הם משווקים כדי להתכונן ולתמוך בתהליך ההשתלה. מלחיצים אותך ולוקחים פרטים אישיים כדי שתחתום מייד במקום. אל תתפתו !!! לא מצאתי מושתלים מרוצים שעבדו איתם. ברחתי כל עוד נפשי בי.

 • + הוסף תגובה
החזירו לך כסף? נפתלי 29/01/2020 10:05
 • אשמח שתצרי קשר במידה ואת רוצה לתבוע אותם edy.gadlove@gmail.com

 • + הוסף תגובה
נגה ניר נאמן קטלה אותם לפני שבוע משה 01/12/2019 09:53
Nhh User 20/03/2019 03:44
 • תגיד איך הצלחת לקבל מהם את הכסף בחזרה כם עורך דין? שילמת להם בסוף איזה קנס??

 • + הוסף תגובה
מאוכזב nhh עארף 26/01/2020 11:01
 • אני מעוניין לתבוע את החברה, הם חייבים לי כסף ומסרבים להחזיר. מישהו רוצה להצטרף לתביעה?

 • + הוסף תגובה
NHH מכון של נוכלים S 29/01/2020 21:55
 • עברתי טיפולים במכון NHH והפסקתי אותם באמצע מאחר ומצב השיער שלי החמיר והדרדר בעקבות הטיפולים שלהם והנזקים היו חמורים. למרות שהייתי עם עיניים דומעות כשדיברתי עם המנהל והראתי לו את מצב שערי, כמובן שלא קיבלתי שקל בחזרה מהנוכלים האלה. לכן, מי שנפגע מהמכון ולא רוצה לוותר על כספו, אנחנו מגבשים קבוצה של לקוחות שנכוו ממכון זה. מי שמעוניין שיגיב להודעה זו

 • + הוסף תגובה
תביעה עובעיענצ 29/01/2020 22:13
מי שמעוניין להצטרף לקבוצה של לקוחות שנפגעו ורומו על ידיNHH S 29/01/2020 22:17
הצטרפות לקבוצה ננגד NHH S 29/01/2020 22:22
 • אם אתה מעוניין להצטרף לקבוצה שמתגבשת השאר לי פרטים שלך כדי שאוכל ליצור עימך קשר

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לקבוצה מתגבשת נגד NHH S 29/01/2020 22:23
 • אם הינך מעוניין להצטרף לקבוצה נגד NHH. השאר לי הודעה ודרך ליצירת קשר

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לקבוצה נגד NHH S 29/01/2020 22:25
 • אנחנו קבוצה שהתגבשה במידה ובינך מעוניין להצטרף, השאר הודעה ודרך ליצירת קשר. תודה׳

 • + הוסף תגובה
מאוכזב מ- NHH עמיקם 19/03/2020 22:54
 • עברתי לפני שנה השתלת שיער דרך NHH ומאוכזב קשות - חאפרים ברמות ת הכל מיצג שווא מעוניין לשמוע פרטים לגבי הקבוצה המתגבשת

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לקבוצה אביב 12/05/2020 11:28
 • מבקש ליצור עימי קשר אני יותר מאשמח להיכנס בהם בכל הכח. 054-2295515 אביב

 • + הוסף תגובה
אני רוצה להצטרף אביב 12/05/2020 11:34
טיפול ב NHH שלא עבד אוראל גנון 05/02/2020 17:57
 • אני מעונין להיצטרף לקבוצה נגד NHH אני עשיתי אצל להם טיפול prp והבטיחו לי שתעצור לי הנשירה ויצמח לי השעיר ובפועל רק נהיה יותר גרוע שום דבר לא ישתנה וביקשתי ממהם החזר כספי והם אומרים שבבחינתם הטיפול עבד . אני מעונין גם תיכנס לתביעה הייצוגית

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לתביעה שירה 11/04/2020 23:25
 • מעוניינת להצטרף לתביעה, עשיתי טיפולי prp ואין שום שינוי ושיפור. עלה לי הון

 • + הוסף תגובה
מעוניינת להצטרף.לתביעה שירה 11/04/2020 23:26
הצטרפות לתביעה שירה 07/05/2020 00:49
 • מעוניינת להצטרף לקבוצה שמתגבשת. הטיפול עלה לי הון ואין שום שיפור. יחס איום.

 • + הוסף תגובה
מבקש גם להצטרף אביב 12/05/2020 11:29
 • מבקש גם להצטרף זלזול וחוסר תוצאות וסכום לא מבוטל של כסף 054-2295515

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לתביעה שירה 07/05/2020 00:51
נגד nhh אושר 14/05/2020 14:05
זילזול ויקו 17/05/2020 03:29
 • עברתי השתלת שיער לא רוצים לקחת אחריות על כלום צור קשר 0545516066

 • + הוסף תגובה
תביעה נגד nHH ליאור 17/05/2020 17:53
 • אני מוכן להצטרך איתך לתביעה . הסיפור שלך הוא אחד לאחד מה שקרה לי .

 • + הוסף תגובה
תביעה קולקטיבית קןרונלה 26/05/2020 19:05
מרפאות שיער nhh עופרה 30/11/2018 15:28
 • היי מישהוא מכיר את מרפאת nhh לשיער ברחובות ויכול לתת לי עליה חוות דעת? תודה

 • + הוסף תגובה
מרפאות שיער NHH נועם 29/04/2019 13:45
 • לדעתי היום הם החברה המובילה בארץ בתחום השתלות השיער, היתרון הגדול שלהם הוא שיש להם מרפאות בארץ וגם בטורקיה. אני עברתי אצלהם טיפולים בארץ לפני שטסתי להשתלה בטורקיה ושחזרתי הייתי במעקב בארץ וגם עשיתי PRP יחס מדהים, חברה מקצועיים ונחמדים מבחינת מחיר לא הכי זול אבל בהחלט שוווה היום אני כבר שנה אחרי עם תוצאות מדהימות אני ממליץ מאוד

 • + הוסף תגובה
מרפאות NHH מיכל 22/12/2019 16:52
מאוכזב nhh עארף 26/01/2020 11:00
 • אני מעוניין לתבוע את החברה, הם חייבים לי כסף ומסרבים להחזיר. מישהו רוצה להצטרף לתביעה?

 • + הוסף תגובה
אני רוצה עופרה 27/01/2020 00:17
 • אני רוצה, רק לפני זה אני רוצה לוודא שאתה לא משתף פעולה סמוי איתם. המייל שלי הוא innavig86@gmail.com

 • + הוסף תגובה
אני רחוק מזה עארף 27/01/2020 00:21
הצטרפות לקבוצה נגד NHH S 29/01/2020 22:27
 • מיכל, אם את מעוניינת להצטרף לקבוצה שלנו נגד מכון הנוכלים הזה, השאירי הודעה וגרת התקשרות אלייך.

 • + הוסף תגובה
הצטרפות לתביעה מאוכזבי NHH 19/03/2020 22:59
 • מעוניינים להצטרף לתביעה עמיקם גורן Amikam.goren@gmail.com לב אפשטיין lev521@gmail.com

 • + הוסף תגובה
אני רוצה להצטרף אביב 12/05/2020 11:32
תביעה נגדnhh toke 30/01/2020 15:18
תביעה toke 30/01/2020 15:19
 • אני מעוניינת להצטרף לתביעה תשלחי לי הודעה במייל

 • + הוסף תגובה
מה המייל שלך? עפרה 30/01/2020 15:36
Nhh קובי 31/01/2020 00:36
 • אני עשיתי לפני חודשיים השתלה אני עדיין לא יודע מה התוצאות ולא יודע עכשיו מה לעשות לחכות או להצטרף כבר לתביעה

 • + הוסף תגובה
my hair השתלת שיער רוני 20/10/2019 00:52
רק דוקטור זן לא חשוב 27/10/2019 00:02
 • רק דוקטור זן בטורקיה, ליווי בעברית כל הדרך ובאיכות הכי טובה שיש פשוט כיף חעבור את התהליך איתם איכות ושירות פשוט מושלם

 • + הוסף תגובה
דר זן שלומי 30/01/2020 22:07
 • אני מעוניין לבצע השתלה האם מישהו שעשה אצל דר זן יכול להמליץ עליו ?

 • + הוסף תגובה
מכיר אותם אמיר 02/02/2020 15:22
 • אני לא יודע אם מדובר על drhair או שזה חברה אחרת אבל הם פנו אליי ונשמעים רציניים. מישהו כבר ביצע טיפול דרכם? זה האתר שלהם https://drhair.co.il

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!