כל הטיפולים המשלימים לאחר ניתוח מתיחת פנים

למרות יעילותו של ניתוח למתיחת פנים, הוא אינו מטפל בכל בעיות העור. טיפולים משלימים לניתוח מתיחת פנים משפרים את מרקם העור, מסייעים במיצוקו, מטשטשים קמטים שאינם ניתנים להעלמה באמצעות הניתוח וכך מסייעים בהשבת מראה פנים צעיר וחיוני : על הטיפולים הקיימים ויתרונותיהם בכתבה הבאה

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 20/02/2019
פרופ' אייל גור
פרופ' אייל גור מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. בעל מרפאה פרטית לאסתטיקה ברמת החייל תל אביב
הצג טלפון


ניתוח למתיחת פנים מתבצע במצבים בהם קיימת צניחה של רקמות הפנים והצוואר המתפתחת בשל שינויים המתחוללים ברקמות הפנים עם ההתבגרות, בהם התמעטות סיבי הקולגן והאלסטין בפנים, התרופפות הרצועות התומכות בעור ודלדול השומן התת עורי באזור הפנים. 


ניתוח למתיחת פנים מטפל בעודפי העור ובצניחת רקמות הפנים. במהלכו, מתבצעת מתיחה של העור והשרירים לצורך השבת המראה הצעיר. למרות יעילותו של הניתוח למתיחת הפנים, הוא אינו מטפל בכל בעיות העור, לרבות כתמי שמש וכתמי גיל. בנוסף, הניתוח אינו משפר את מרקם העור ולא מסייע במיצוקו.


טיפולים משלימים לניתוח מתיחת פנים מסייעים בהשגת מראה טבעי ואחיד. הטיפולים משפרים את מרקם העור, מטשטשים את הקמטים שאינם ניתנים להעלמה בעזרת הניתוח (כמו לדוגמה קמטוטים מעל לשפה העליונה), מטפלים בנימי דם מורחבים באזור הפנים ואף מסייעים בהעלמת צלקות לאחר ניתוח וצלקות שנוצרו בשל אקנה בפנים. 
הטיפולים מסייעים בשיפור מרקם העור והצערתו ואף בטיפול בבעיות שאינן יכולות להיפתר בעזרת ניתוח, כמו טיפול בצלקות בפנים
אילו טיפולים קיימים וכיצד הם מסייעים בשיפור מראה העור?

טיפולי לייזר וטיפולים המתבצעים בטכנולוגיית ה-IPL (אור הבזקי), נחשבים כטיפולים היעילים והבטוחים ביותר לשיפור מראה העור. ההחלמה מטיפולים אלה מידית והם מאפשרים חזרה מהירה לשגרה. טכנולוגיות אלה הן בעלות שליטה מדויקת ומשתמשות באורכי גל שלא השתמשו בהם בעבר. באמצעותן ניתן להתאים את הטיפול למצב העור ולאזור המטופל, וכן לבצע טיפול במספר בעיות עוריות במקביל. טיפולים אלה מתאימים לכל סוגי העור – מגוון עור בהיר מאוד ועד לגוון עור כהה, והם נותנים מענה גם לאזורי הפנים העדינים, כמו צדי האף והאזור שמעל השפה העליונה. הטיפול המתבצע לאחר ניתוח הרמת פנים כולל שילוב בין שתי הטכנולוגיות לצורך קבלת טיפול מקיף בבעיות השונות ולתוצאה מקסימאלית.שתי הטכנולוגיות הינן בטוחות מאוד, מאושרות על ידי ה FDA ונמצאות רק במרפאות של רופאים.
טיפולי לייזר וטיפולי ה-IPL (אור הבזקי), נחשבים כטיפולים היעילים והבטוחים ביותר לשיפור מראה העור והצערתו
1. טכנולוגיית הלייזר

נקראת גם טכנולוגיית לייזר פרקצונלי. טיפול זה מתבצע בעזרת במכשיר לייזר בטכניקת  RESURFX טכניקה שאינה צורבת את העור ומטפלת בשכבות הפנימיות. קרני הלייזר חודרות אל עומק הקמט (לשכבת אמצע -הדרמיס) ואינן פוגעות בשכבת העור החיצונית (האפידרמיס). בשל כך טיפול זה אינו כרוך בזמני החלמה כלשהם או השבתה מפעילות. 


לשם קבלת תוצאה מיטבית יש צורך לעבור סדרה של כחמישה טיפולים. השינוי מגיע לשיאו כשלושה חודשים לאחר סיום הטיפול. כל טיפול נמשך כחצי שעה עד שעה, והוא מערב אלחוש מקומי במריחת חומר מאלחש  בלבד. טכנולוגיית הלייזר מהווה תחליף לפילינג הכימי המסורתי. הטיפול מביא לחידוש העור ללא כל פציעה או פגיעה בשכבת העור החיצונית. קראו עוד: שוקלים לעבור ניתוח למתיחת פנים? כל המידע שחשוב שתדעו לפני 
מהם היתרונות בטיפול בלייזר?

הטיפול עוצמתי מאוד ומדויק. הוא משפר את מראה העור מהשכבות הפנימיות החוצה. המכשיר מורכב ממיקרו אלומות רבות של אנרגיית לייזר בתבנית שאינה רצופה. כך ניתן לשלוט באזור אליו מכוונות הקרניים ולמנוע פגיעה חוזרת בחלקי עור שכבר טופלו. 


הלייזר ממזער את נזקי החום באמצעות טכנולוגיית הסריקה הקרה. לאחר מספר טיפולים ניתן להבחין בשיפור במרקם העור ובמראה מוצק יותר של הפנים או אזור הצוואר. 2. טכנולוגיית ה-IPL 

טכנולוגיית ה-IPL כוללת שימוש בקרני אור בעוצמה חזקה באורכי גל שונים, המאפשרים חדירה ישירה אל מקור הבעיה בעור הפנים. טכנולוגיית ה-IPL  מסייעת לטיפול בכתמי שמש, כתמי גיל, נימי דם מורחבים, ברוזציאה (מחלת עור המאופיינת באדמומיות של עור הפנים באזור הלחיים, המצח והסנטר).
באמצעות טכנולוגיית ה-IPL ניתן להעלים כתמי שמש וכתמי גיל 

מהם היתרונות בטיפול באמצעות טכנולוגיית ה-IPL?

היתרון המרכזי של הטיפול בהבזקי עור הוא בכך שהוא מטפל במספר בעיות עוריות במקביל. טיפול זה מסייע גם בחידוש של מרקם העור. מכשיר ה-IPL עדין ומדויק מאוד. ההחלמה לאחר הטיפול היא מידית וניתן לחזור לשגרה מלאה מיד עם סיום הטיפול. 


בשונה מטכנולוגיית הלייזר, טיפול בהבזקי עור עובד הן על השכבה החיצונית של העור והן על השכבות הפנימיות, בהתאם לסוג הבעיה. יש צורך בכחמישה טיפולים המתבצעים אחת לחודש כדי לקבל תוצאות מיטביות. השינוי ניכר לרוב מהטיפול הראשון. טיפול זה אינו מצריך אלחוש ונמשך בין חצי שעה לשעה.3. טיפולים משולבים עם הזרקה של חומצה היאלורונית

במקרים רבים ההתבגרות הפיזית מביאה לירידת נפח הפנים, לדוגמה באזור עצמות הלחיים או ברקות. ירידת הנפח מביאה לשינוי במראה הפנים ומשווה להן מראה מבוגר. 


הזרקות חומצה היאלורונית מסייעות בהדגשת תווי הפנים שהיטשטשו, במילוי קמטים ובהשבת הנפח לאזורים מסוימים בפנים. טיפול משולב הכולל הזרקת חומצה היאלורונית ושימוש בשתי הטכנולוגיות, טכנולוגיית הלייזר וטכנולוגיית ה-IPL,  מביא ליצירה מחודשת של קולגן ואלסטין ומסייע בשחזור הנפח באזורים מסוימים של הפנים ובמילוי של קמטים וקמטוטים שאינם ניתנים לתיקון באמצעות ניתוח. למי טיפולים אלה מתאימים?

כעיקרון טיפולים אלה מתאימים לכל אחד או אחת שסובל/ת מפגעי עור שונים, לרבות כתמי עור, קמטים, צלקות ועוד. הטיפולים מסייעים בחידוש מרקם העור, במיצוקו ובהעלמת קמטים וקמטוטים שאינם יכולים להיות מטופלים באמצעות ניתוח למתיחת פנים. 


חשוב לציין כי טיפולים אלה אינם מהווים רק הליכים משלימים לאחר ניתוח למתיחת פנים והם מתאימים גם למטופלים שאינם זקוקים לניתוח. את טיפולי האסתטיקה ניתן לבצע בכל גיל, החל משנות העשרים ועד לגיל 80. 


אסטרטגיית הטיפול נקבעת לאחר בחינת ההיסטוריה הרפואית, התרופות הניטלות, המצב הבריאותי וכמובן בדיקה פיזית של העור ואבחון הבעיות שצריכות להיות מטופלות. אנשים הסובלים ממחלות ממאירות ועוברים טיפול כימותרפי ואנשים הסובלים ממחלות אוטואימוניות אינם מתאימים לטיפולים אלה. 


המכשור הטכנולוגי נותן מענה מצוין כטיפול משלים לניתוחים הפלסטיים וכחלופה נהדרת כאשר אין צורך בניתוח. הוא מאפשר לחדש ,למצק ולשפר את מרקם העור ,לטשטש קמטים, להבהיר כתמים, לטשטש צלקות, לטפל בנימי דם מורחבים באזור הפנים, לטפל באדמומיות ולטשטש צלקות לאחר כירורגיה או פציעה, צלקות פוסט אקנה וסימני מתיחה.הכתבה בשיתוף עם גב' שרונה תדמור, ,מנהלת טיפולים אסתטיים משלימים במרפאה לכירורגיה פלסטית פרופ' גור. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני.
עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' אייל גור השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום אסתטיקה רפואית

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • הסרת שיער בפנים
 • א
 • 13/01/2019 19:43
 • שלום, אני מעוניינת להתחיל הסרת שיער בפנים! רציתי לדעת מה עדיף IPL או לייזר....או שיש משו אחר טוב יותר.... ומה התופעות שיכולות להיות במשך הטיפול.. תודה. נ.ב. אני בעלת שיער כהה ועור טיפה כהה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • צילוליטים
 • שהנאז
 • 05/01/2019 20:34
 • שלום רב אני שירן רציתי לציין שעברתי לפני 16 שנים שאיבת שומן מהירכיים ועקב הניתוח סובלת כרגע מצילוליטים ואני מתלבטת בין רוב הטיפולים בין אור הרדיו אקטיבי בודי טייט ולבין רדיו הקול או האולטרא סאונד ויש כאלה שממליצים על טיפול אחד בניתוח הלייזר ויש שממליצים אך ורק על ניתוח מתיחת ירכיים אשמח מאוד אם תעזור לי בהחלטת הטיפול או הניתוח המתאים ותודה מראש

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • לאחר הראקוטאן
 • אלונה
 • 22/11/2018 01:19
 • שלום! לפני כתשעה חודשים התחלתי לקחת ראוקטאן במינון של 40 מג, באופן יומי, וסיימתי לפני כחודשיים. הפנים שלי חלקות עכשיו, אך נשאר לי נקודות אדומות, הנקודות לא מורגשות כלל אין להן נפח, רק אפשר לראותן. יש משחה שתעזור לי להעביר את הנקודות האלה כמה שיותר מהר? (לא משנה אם היא עם מרשם או לא)

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
ד"ר אבנר בן שושן ד"ר אבנר בן שושן
מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ