ניתוח חזה - להביא את הנשיות לקידמת הבמה

ניתוח חזה - להביא את הנשיות לקידמת הבמה

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


מעטים הניתוחים הפלסטיים שמעוררים דיון ציבורי כמו ניתוח חזה. ניתוח חזה ובפרט ניתוח הגדלת חזה הפכו  לניתוחים פופולארים מאוד בקרב בחורות צעירות בישראל, הוא ללא ספק אחד הניתוחים שדנים בו הכי הרבה.

הסיבות לעובדה שניתוח זה מעורר דיון ציבורי הם ממדי התופעה של נשים אשר בוחרות להשתיל סיליקון חזה. ארבעים אחוז מהניתוחים הפלסטיים היום בישראל הוא ניתוח חזה, יותר מ-5000 ניתוחים. מבין הנשים שמעוניינות בניתוח פלסטי, זהו הניתוח המבוקש ביותר (עשרים אחוז מעוניינות לעבור אותו). אגב, בארה"ב מבוצעים מאה חמישים אלף ניתוחי הגדלת חזה בשנה.

מדוע ניתוח הגדלת חזה מעורר כזו סערה? יש לכך שתי סיבות עיקריות. הראשונה, הגדלת חזה הוא דבר אינטימי ורגיש, אשר יש נשים אשר רואות אותו ככניעה לדרישות הגברים. הנשים שעברו את הניתוח יטענו מנגד שהן עברו אותו מרצון חופשי. הסיבה השנייה נעוצה בתחושה שהתהוותה כי מיניות האישה הפכה מוחצנת וניתנת לשליטה מסחרית. זה בא לידי ביטוי בפרסומות בטלוויזיה. מנגד, יטענו מי שעברו את הניתוח כי מבחינה זו ניתוח הגדלת חזה איננו שונה מניתוח אף, למשל. האמת היא כנראה באמצע.

ההחלטה לעבור ניתוח חזה שכולל השתלת סיליקון נובעת מתוך תחושה של האישה שהחזה שלה איננו מפותח מספיק, איננו גורם לה להרגיש נשית מספיק, או נשית כפי שהיתה רוצה להרגיש. בגיל שבע עשרה-שמונה עשרה, החזה של האישה מפסיק להתפתח. בשלב זה החזה מקבל את עיצובו הסופי, לפני שהוא מתחיל לחוות שינויים כתוצאה מלידות או משינויי משקל. זו הסיבה שנשים בוחרות לעבור ניתוח הגדלת חזה, בעיקר אחרי לידה או אחרי שסיימו להניק.

ניתוח חזה מתחיל במספר מפגשים עם מנתח פלסטי. בהן הרופא יסביר למטופלת על הליך הניתוח, יבדוק את החזה, יערוך סידרה של בדיקות א.ק.ג, לב וכן בדיקת ממוגרפיה, על פיהן יוכל להחליט היכן לבצע את החתך להכנסת השתל ומה יהיה גודל השתל. כמו כן במפגשים אלו ישמע את ציפיות המטופלת מהניתוח.

ניתוח הגדלת חזה  נערך במשך קרוב לשעתיים, תחת צום מלא, כאשר לפניו תתבקש המטופלת להצטלם לתמונה שלפני. באותה עת יסומן המקום בו יתבצע החתך. החתך יכול להתבצע בקפלי השד התחתונים, בבית השחי או באזור עטרת הפיטמה. בכל מקרה תישאר צלקת קטנה במקום, כשהמטרה היא שהצלקת תהיה קטנה מאוד. 

השתל שיכנס דרך החתך יהיה עשוי סיליקון בדמוי ג'ל. שתלים אלו לרוב אינם מעוררים תגובות דלקתיות או דחייה, אך עם הזמן הוא עלול להתקשות או להתבלות. בניגוד לעבר, השתלים הנוכחיים דולפים רק במקרים קיצוניים. במקרה כזה יש להחליפם מידיית. השתלים מגיעים בצורות ובגדלים שונים, אשר מותאמים למבנה החזה.

תהליך ההחלמה אחרי ניתוח חזה לוקח מספר ימים. ביממה הראשון יהיה צורך לחבוש תחבושת אלסטית. לאחר שזו תוסר, יהיה צורך ללבוש חזיית ספורט במשך מספר ימים. בשבוע הראשון עדיף לא לנהוג, ויש להימנע מפעילות ספורטיבית בחודש הראשון. בחודש זה החזה יכול להיות נפוח וקשה. עם הזמן החזה יקבל את צורתו הסופית, וכעבור מספר חודשים ניתן יהיה ניתן לראות את תוצאות הניתוח.


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר דניאל רוזנק השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, ניתוחי אף

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח אף אורי 12/10/2019 18:52
  • האם לניתוח אף יש מיגבלת גיל או הבדל בהחלמה? מעל גיל 50

  • + הוסף תגובה
מגבלת גיל לניתוח אף ד"ר יעקב בר 13/10/2019 14:32
  • מעל לגיל 15 וללא מגבלת גיל מבוגר. ההחלמה קשה יחסית יותר ככל שמתבגרים, אך לא בפער ניכר.

  • + הוסף תגובה
נפיחות נעה 10/10/2019 23:59
  • שלום, עברתי לפני 9 חודשים ניתוח אף להורדת גבנון קטן חוץ מזה לא מגעו לי באף כי לא היה צורך, האם אחרי 9 חודשים עדיין יש לי נפיחות בגשר האף זה הגיוני? הנפיחות פחות ממה שהיה אבל עדיין אני רואה שיש נפיחות מהפרופיל זה אמור לרדת? כי זה ממש מפריע לי

  • + הוסף תגובה
נפיחות ד"ר יעקב בר 12/10/2019 16:15
  • יכולה להימשך כשנה, הייתי ממתין 3 חודשים לפני בדיקה נוספת

  • + הוסף תגובה
סינוזיטיס רון 07/10/2019 09:51
  • סובל כפעמיים בשנה מסינוזיטיס קשה והציעו לנתח. מה הצלחת ניתוח כזה? אני שומע על שניים שעברו אותו פעמיים כבר..

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!