ניתוח חזה - להביא את הנשיות לקידמת הבמה

ניתוח חזה - להביא את הנשיות לקידמת הבמה
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 10/10/2019


מעטים הניתוחים הפלסטיים שמעוררים דיון ציבורי כמו ניתוח חזה. ניתוח חזה ובפרט ניתוח הגדלת חזה הפכו  לניתוחים פופולארים מאוד בקרב בחורות צעירות בישראל, הוא ללא ספק אחד הניתוחים שדנים בו הכי הרבה.

הסיבות לעובדה שניתוח זה מעורר דיון ציבורי הם ממדי התופעה של נשים אשר בוחרות להשתיל סיליקון חזה. ארבעים אחוז מהניתוחים הפלסטיים היום בישראל הוא ניתוח חזה, יותר מ-5000 ניתוחים. מבין הנשים שמעוניינות בניתוח פלסטי, זהו הניתוח המבוקש ביותר (עשרים אחוז מעוניינות לעבור אותו). אגב, בארה"ב מבוצעים מאה חמישים אלף ניתוחי הגדלת חזה בשנה.

מדוע ניתוח הגדלת חזה מעורר כזו סערה? יש לכך שתי סיבות עיקריות. הראשונה, הגדלת חזה הוא דבר אינטימי ורגיש, אשר יש נשים אשר רואות אותו ככניעה לדרישות הגברים. הנשים שעברו את הניתוח יטענו מנגד שהן עברו אותו מרצון חופשי. הסיבה השנייה נעוצה בתחושה שהתהוותה כי מיניות האישה הפכה מוחצנת וניתנת לשליטה מסחרית. זה בא לידי ביטוי בפרסומות בטלוויזיה. מנגד, יטענו מי שעברו את הניתוח כי מבחינה זו ניתוח הגדלת חזה איננו שונה מניתוח אף, למשל. האמת היא כנראה באמצע.

ההחלטה לעבור ניתוח חזה שכולל השתלת סיליקון נובעת מתוך תחושה של האישה שהחזה שלה איננו מפותח מספיק, איננו גורם לה להרגיש נשית מספיק, או נשית כפי שהיתה רוצה להרגיש. בגיל שבע עשרה-שמונה עשרה, החזה של האישה מפסיק להתפתח. בשלב זה החזה מקבל את עיצובו הסופי, לפני שהוא מתחיל לחוות שינויים כתוצאה מלידות או משינויי משקל. זו הסיבה שנשים בוחרות לעבור ניתוח הגדלת חזה, בעיקר אחרי לידה או אחרי שסיימו להניק.

ניתוח חזה מתחיל במספר מפגשים עם מנתח פלסטי. בהן הרופא יסביר למטופלת על הליך הניתוח, יבדוק את החזה, יערוך סידרה של בדיקות א.ק.ג, לב וכן בדיקת ממוגרפיה, על פיהן יוכל להחליט היכן לבצע את החתך להכנסת השתל ומה יהיה גודל השתל. כמו כן במפגשים אלו ישמע את ציפיות המטופלת מהניתוח.

ניתוח הגדלת חזה  נערך במשך קרוב לשעתיים, תחת צום מלא, כאשר לפניו תתבקש המטופלת להצטלם לתמונה שלפני. באותה עת יסומן המקום בו יתבצע החתך. החתך יכול להתבצע בקפלי השד התחתונים, בבית השחי או באזור עטרת הפיטמה. בכל מקרה תישאר צלקת קטנה במקום, כשהמטרה היא שהצלקת תהיה קטנה מאוד. 

השתל שיכנס דרך החתך יהיה עשוי סיליקון בדמוי ג'ל. שתלים אלו לרוב אינם מעוררים תגובות דלקתיות או דחייה, אך עם הזמן הוא עלול להתקשות או להתבלות. בניגוד לעבר, השתלים הנוכחיים דולפים רק במקרים קיצוניים. במקרה כזה יש להחליפם מידיית. השתלים מגיעים בצורות ובגדלים שונים, אשר מותאמים למבנה החזה.

תהליך ההחלמה אחרי ניתוח חזה לוקח מספר ימים. ביממה הראשון יהיה צורך לחבוש תחבושת אלסטית. לאחר שזו תוסר, יהיה צורך ללבוש חזיית ספורט במשך מספר ימים. בשבוע הראשון עדיף לא לנהוג, ויש להימנע מפעילות ספורטיבית בחודש הראשון. בחודש זה החזה יכול להיות נפוח וקשה. עם הזמן החזה יקבל את צורתו הסופית, וכעבור מספר חודשים ניתן יהיה ניתן לראות את תוצאות הניתוח.


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר דניאל רוזנק השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הרמת חזה גל 19/09/2020 10:55
  • שלום ד"ר ... הייתי בשני ייעוצים אצל רופאים בכירים ..האחד המליץ על תיקון אסימטריה (נפילה בשד אחד דרגה 2 ובשני דרגה 3) הכוונה לעשות הרמה בשד אחד ולהניח שתלי סיליקון 280 ובשני 300.הרופא השני המליץ הרמה בשני השדיים כי לדבריו תיקון אסימטריה באחד לא ייתן תוצאה שווה ( טען כך מניסיון של שנים שראה את התוצאה לאחר שנה אצל מנותחות ששני השדיים שונים לגמרי ) ולהניח שתלים לא יותר מ250 כי בהרמה לא רצוי גדול יותר שהחזה לא יצנח והוסיף כי מנתח מקרים של הרמה רק בשיטת העוגן כי זו שיטה שהוכיחה את עצמה ..מה דעתך על עניין האסימטריה ? האם שיטת הרמה "סוכריה " שהיא עם פחות צלקות הוכיחה עצמה ? מתי מנתח בוחר בה ולא בשיטת העוגן ? והאם באמת רצוי לא לחצות את הגודל של 250 בשתלים כשמדובר בהרמה ?

  • + הוסף תגובה
לומינרה בשפתיים מיאל 09/09/2020 03:15
לומינרה בשפתיים פרופ' ליאור הלר 19/09/2020 09:32
  • שלום תמי בין 6-10 חודשים אם כי זה יותר קרוב לששה חודשים. כמובן שזה תלוי גם במיקום ההזרקה ובשפתיים בגלל התנועה שלהם שה יכול להחזיק זמן קצר יותר מאשר במקומות אחרים בפנים. בברכה

  • + הוסף תגובה
חוסר תחושה בשד לאחר ניתוח שושי 16/09/2020 23:06
  • שלום, לפני 4 שנים עשיתי ניתוח הרמת חזה. מאז ועד היום יש אזורים בשד (בעיקר בצד שמאל) שאין לי תחושה. אני מרגישה לפעמים שמגרד לי ואני לא יודעת איפה לגרד כי אין לי תחושה. זה נורא מתסכל. רציתי לדעת האם יש דרך לטפל במצב הזה?האם זה נזק בלתי הפיך? תודה מראש לתשובתך

  • + הוסף תגובה
חוסר תחושה בשד לאחר ניתוח פרופ' ליאור הלר 19/09/2020 09:30
  • שלום שושי אם מדובר בתופעה שקרתה עקב ניתוח שהיה ליפני ארבע שנים סביר להניח שמדובר בנזק בלתי הפיך. בדרך כלל נזק לעצבי תחושה שנגרם מבצקת או מתיחה שלהם על רקע הניתוח מסתדר תוך מספר חודשים. לדעתי לא קיים טיפול רפואי שיכול לשפר את המצב. זאת תופעה יחסית שכיחה בניתוחי שד. בברכה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!