דלג לתוכן

מרפאות

google map

אודות עומר הגדיש

פסיכולוג קליני (מ.ר. 80927) ונוירופסיכולוג קליני, מטפל ומאבחן מבוגרים (גיל 18 ומעלה) בקליניקה פרטית בתל-אביב-יפו, מנהל את היחידה לפסיכולוגיה משפטית במב"ן.
 • שירות ניתן בשפות: Hebrew Flagעברית

שייכות לאיגודים

  עבדתי מספר שנים במכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש, ביחידת האבחון. שם רכשתי ניסיון רב באבחון קוגניטיבי ואישיותי של פציינטים הסובלים מפגיעות מוחיות מגוונות. שם גם התוודעתי לאבחון פסיכולוגי בקונטקסט משפטי, למשל, אומדן הפגיעה הקוגניטיבית והאישיותית בעקבות נזק מוחי עבור חברות ביטוח ואבחון Neurocognitive Dysfunction (MND) Malingered (החמרה או המצאה של סימפטומים קוגניטיביים). בתקופה זו עסקתי גם במחקר ענף, כאשר במהלכו הייתי שותף לבניית פרופיל טיפוסי של מתחזה בקליניקה הנוירופסיכולוגית (אדם המציג MND), אומדן שיעור ה- Malingering באוכלוסייה ישראלית, תיקוף בישראל של מבחן אמריקאי המיועד לזיהוי NRB, ופיתוח מבחן חדש לזיהוי NRB אשר בא לענות על חסרונותיהם של המבחנים הקיימים בשוק. ממצאי המחקרים הוצגו בכנסים מדעיים בתחום הרפואה והפסיכולוגיה.

  על רקע עניין גובר ביישום הפסיכולוגיה בהקשר משפטי, פניתי לעשות את התמחותי בפסיכולוגיה קלינית במחלקה סגורה לפסיכיאטריה משפטית במב"ן. כפסיכולוג שם, עסקתי בטיפול פרטני וקבוצתי של פציינטים בעלי הפרעות חמורות וברמת סיכון גבוהה (מסוכנים לעצמם ולזולת), למשל, דיכאון פסיכוטי, סכיזופרניה, מאניה-דיפרסיה, והפרעת אישיות גבולית. בנוסף לכך, עסקתי באבחון פסיכופתולוגיה של פציינטים בצו הסתכלות, זאת כחלק מכתיבת חוות דעת לגבי אחריות פלילית וכשירות לעמוד לדין. כמו כן, נדרשתי לסייע בהערכת מידת המסוכנות של הפציינטים – לעצמם או לאחרים, באמצעות כלי אבחון פסיכולוגיים. במהלך השנים במב"ן רכשתי ניסיון רב בשימוש בכלי אבחון פסיכולוגים אובייקטיביים וחדישים, כגון ה- MMPI (שאלון מרובה שאלות להערכת אישיות). במסגרת עבודתי שכללתי את מיומנותי באבחון Malingering, כעת בהקשר פסיכופתולוגיה, זאת כאשר פציינטים ניסו לחמוק מאחראיות פלילית או מהעמדה לדין.

  בנוסף להתמחותי במחלקה הסגורה, התמחיתי מספר שנים במרפאת חוץ של המרכז לבריאות הנפש באר-יעקב. במרפאה עסקתי בעיקר במתן טיפול נפשי למטופלים בעלי מגוון הפרעות כגון אבל פתולוגי ודיכאון, חרדות למיניהן, הפרעות אישיות שונות, והפרעות הסתגלות.

  כיום, אני מפתח את תחום הפסיכולוגיה המשפטית במב"ן.

ניסיון אקדמאי

  תואר ראשון במדעי ההתנהגות -- המכללה האקדמית תל-אביב-יפו
  תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית בהצטיינות -- המכללה האקדמית תל-אביב-יפו
  פסיכולוגיה קלינית -- אוניברסיטת תל-אביב
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו