שאלה - הסבר תוצאות של בדיקת דם

השאלה:
להלן תוצאות ספירת דם וכימיה שלי. ציינתי רק את החריגות, כל השאר בתחום הנורמה. HCT 38.1 RBC 4.3 MCH 31.3 MACRO% 0.4 MICRO% 0.7 HYPER% 6.3 HYPO% 0.2 MPV 11.1 UREA 45 CREATININE 1.10 URIC ACID 6.4 אני נוטלת אלטרוקסין, ותפקוד בלוטת התריס מאו


תשובה:


לגבי ספירת הדם - מהו ערך ההמוגלובין שלך? זהו הערך הפשוט ביותר לזיהוי אנמיה (אך שימי לב כי גם הוא לא קובע מאיזה סוג האנמיה - אנמיה בשל חוסר ברזל, חוסר ויטמין B12 וכדומה. לשם קביעת סוג האנמציה זה יש לעבור בדיקות ספציפיות. ערכי ההמוגלובין התקינים בנשים הם 16-12 g/dL. ערכי המטוקריט, אחוז נפח תאי הדם האדומים מתוך סך כל נפח הדם, מהווה מדד נוסף לרמת ההמוגלובין. ערכיו התקינים נעים על הטווח שבין 38% לבין 50%. שאר המדדים שציינת מאפיינים את תאי הדם, והם פחות שמישים ביומיום.

ערכי ה- urea וה- creatinine, מעידים על תפקוד הכליות. הערכים שאת מציגה הם בגבול העליון של הנורמה, ולא נראה לי כי יש סיבה לדאגה. הישארי במעקב. באופן כללי, היחס בין האוראה לבין הקראטינין אמור להישמר סביב 1:40, וזה היחס שנראה אצלך.

לא ציינת את היחידות של תוצאות הבדיקות, אך עד כמה שידוע לי, חומצה אורית תקינה נעה בין 3 לבין 7.5 mg/dl, והערך שלך נמצא בתחום הנורמה.

לפרטים נוספים ולהסבר על תוצאות הבדיקות, את מוזמנת לעיין באינדקס הבדיקות הרפואיות של אינפומד.

בברכה,

ד"ר טלי צ'רנוביצקי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!