שאלה - שיטות לטיפול בכינים בתינוקות

השאלה:
על ראשו של נכדי בן ה-15 חודשים נמצאו כינים. האם מותר, בגילו, להשתמש בשמנים אתריים, תמיסה המורכבת משמן אקליפטוס, רוזמרין ועץ התה, אותה מורחים על הקרקפת?


תשובה:


כינים הן עסק מטריד. השיטות הנהוגות להתמודדות עימן הן סירוק במסרק צפוף מדי יום למשך שבועיים ויותר, חפיפה בתכשירים שונים מכילי חומר נגד כינים, ותספורת קצרה.

רוב התכשירים שישנם בשוק מכילים חומרים היעילים לטיפול בכינים עצמן ובביצי הכינים. לאחר השלמת הטיפול, יכולות להישאר ביצים מתות וריקות דבוקות לשיער. את אלה ניתן להסיר בעזרת מסרק צפוף ובאמצעות שימוש במרכך. לעיתים הביצים עמידות לחלק מן החומרים, לכן אם לאחר כמה ימים מופיעות כינים, ניתן לחזור פעם נוספת על הטיפול.

ניתן להשתמש בחלק מהשמנים האתריים בתינוקות וילדים, אך לא בכמות שמתאימה למבוגר. ניתן לטפטף כטיפה או שתיים לאמבטיה או למרוח על חלקי הגוף. חשוב תמיד לקרוא בעלון הרפואי על דרכי הטיפול ועל הסכנות האפשריות. ניתן להשתמש בשמן עץ התה ורוזמרין בתינוקות (בכמויות קטנות), אך בשום אופן לא לתת שמן אקליפטוס לילדים מתחת לגיל שנתיים. הדבר כרוך בסכנה גדולה לילד. כדאי להיוועץ עם רופא הומיאופת לפני תחילת הטיפול לגבי המינון המדויק.

עוד מידע על שמנים המותרים לשימוש בתינוקות נמצא כאן:

http://www.abundanthealth4u.com/..._Babies_and_Children_s/40.htm
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!