גביסקון- תרופה חדשה לטיפול בצרבת ובעיות עיכול גם בקרב נשים הרות ואוכלוסיית הקשישים

חברת "רקיט בנקיזר" , יצרנית ומשווקת מוצרי OTC השיקה לפני כחודש את גביסקון - תרופה המקלה במהירות ולמשך כ-4 שעות על צרבת ובעיות עיכול. לגביסקון מנגנון פעולה ייחודי פיזיקאלי.
כתבה פרסומית כתבת חסות


חברת "רקיט בנקיזר" , יצרנית ומשווקת מוצרי OTC השיקה לפני כחודש את גביסקון - תרופה המקלה במהירות ולמשך כ-4 שעות על צרבת ובעיות עיכול. לגביסקון מנגנון פעולה ייחודי פיזיקאלי. משמעות הדבר היא, כי גביסקון אינה נספגת למערכת הדם ואינה משפיעה על ספיגתן של תרופות אחרות ולכן מתאימה לרוב האנשים הסובלים מצרבת, לרבות נשים הרות וקשישים.גביסקון נותנת מענה ליותר משליש מהאוכלוסייה בישראל הסובלת מבעיות צרבת ועיכול. בעיות אלו נגרמות בין היתר בעת בליעת מזון, כאשר הסוגר הטבעתי בתחתית הוושט אינו מתפקד כראוי ומיצי הקיבה עולים אל הוושט וגורמים תחושת צריבה וכאב עזים.

הטיפול התרופתי הקיים כיום לטיפול בתופעת הצריבה, מתבסס על תרופות המפחיתות את החומציות בקיבה ע"י עיכוב הפרשת חומצה, כאשר מטופלים רבים אינם מגיבים לכך, או תרופות הסותרות חומצה. מאחר והגוף צריך את החומצות הללו , כאשר רמת החומציות בקיבה יורדת, כדי לפצות מופרשות שוב חומצות לקיבה ולכן בשימוש עם תרופות עם מנגנון פעולה זה, עולה תדירות השימוש בסותרי החומצה.

החומר הפעיל של גביסקון , מכיל אליג'ינאט המופק מאצה טבעית אשר יחד עם החומרים הפעילים יוצר שכבת הגנה פיזית המונעת את עלייתן של החומצות מהקיבה לוושט ומנגנון הפעולה הייחודי שלה פיזיקאלי. כמו כן, גביסקון אינו נספג למערכת הדם, לכן לראשונה ניתן מענה מהיר ובטוח גם לנשים הרות ומניקות ולאוכלוסיית הקשישים.

יעל בקר, מנהלת תחום תרופות ה- OTC בחברת רקיט בנקיזר משווקת התרופה, מסרה כי "לגביסקון מנגנון פעולה ייחודי היעיל יותר מהפתרונות הקיימים כיום בשוק. מדובר במותג מספר אחד בבריטניה לטיפול בצרבת ולכן אנו מרגישים שיש כאן בשורה אמיתית לאוכלוסיה הרחבה הסובלת מצרבת ובעיות עיכול ובפתרון מיידי להקלה על התופעות השכיחות הללו."
התרופה מגיעה בצורת טבליות או נוזל בטעם מנטה מרענן ואינה מכילה סוכר או גלוטן.

ניתן להשיג ללא מרשם רופא בכל רשתות הפארם, בתי מרקחת פרטיים וקופות החולים.

פורומים גסטרו ומחלות כבד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קל בטן לאה 13/09/2020 18:56
 • האם יכול להיות בחילה וסחרחורת כתוצאה משימוש בקל בטן?

 • + הוסף תגובה
תופעות לוואי של ביסמוט סובסליצילאט Bismuth subsalicylate ד"ר אייל הירש 14/09/2020 15:03
 • שלום לאה, תופעות הלוואי השכיחות של קלבטן הן צביעה של הלשון או הצואה בצבע אפור-שחור. למרות שאינן שכיחות, בהחלט יכולות להיות גם תופעות לוואי של סחרחורות, בחילות ואף הקאות. בריאות שלמה, אייל הירש

 • + הוסף תגובה
כאב בטן עליונה אוריאן 09/09/2020 17:42
 • שלום דוקטור , אני בן 26 סטודנט , מזה זמן רב אני מרגיש כאב (עיוות ) בבטן בחלק העליון יותר לפעמים מקרין לצדדים ולפעמים לא הייתי אצל רופא גאסטרו שנתן לי אומפרדקס 40 למשך חודש בגלל צרבות שחוזרות על עצמן ושיעול, אכן התרופה עזרה לצרבות ולשיעול אך עדיין נשאר כאב עמום בחלק העליון של הבטן . יציאות תקינות לגמריי כולל בדיקות דם שהכל תקין , צילום חזה תקין גם כן מה עליי לעשות מפה ? מדוע אני מרגיש ככה?

 • + הוסף תגובה
כאב בטן עליונה ד"ר אייל הירש 12/09/2020 21:30
 • שלום אוריאן, לכאבים בבטן עליונה יכולות להיות סיבות רבות ולערב איברים מרובים. כאבים ברום הבטן יכולים להיות קשורים לקיבה עם זיהום בחיידק בשם הליקובקטר פילורי, שימוש בתרופות נוגדות כאבים, דלקת בקיבה או רגישות למרכיבים במזון. מקורות אחרים לכאב יכולים להיות דרכי המרה, הלבלב ואף הקרנה מאיברים סמוכים. על מנת לנסות להבין מהיכן נובעים הכאבים הרופא ישאל אותך מספר שאלות: סיפור משפחתי של מצבי מחלה, תזמון הכאבים במהלך היום, קשר למזון או יציאות, תופעות נלוות כמו בחילות\הקאות\שינוי ביציאות\ירידה במשקל, הרגלים כמו שימוש במשככי כאבים או עישון. כמו בהרבה מצבים, גם בכאבים אלו יש מקום למצב הנפשי. לאחר שיחה ובדיקהגופנית הרופא יכול לייעץ לבצע בדיקות מעבדה מתאימות (דם ולעיתים צואה), תבחיני נשיפה, אולטראסאונד או גסטרוסקופיה. הטיפול הוא בהתאם לממצאים.

 • + הוסף תגובה
צרבת כרונית יוסי 05/09/2020 11:13
 • אני סובל מריפלוקס. הסימפטומים היחידים שיש לי הם הרגשת גוש בגרון ובעיה קלה בבליעה-האם בגלל החומציות שעולה מהקיבה?

 • + הוסף תגובה
תסמינים של צרבת ד"ר אייל הירש 05/09/2020 23:12
 • שלום יוסי, התסמינים הקלאסיים של ריפלוקס הם צרבת ותחושת מזון שעולה בושט (רגורגיטציה). תסמינים אחרים אפשריים של ריפלוקס הם כאבים בבליעה, קושי בבליעה, כאבים בחזה, שיעול כרוני, צרידות ולעתים אף בחילות. התחושה שאתה מתאר היא תחושת גלובוס – תחושה שמשהו (גוש מזון או כדור) תקוע בגרון. הקשר בין תחושת גלובוס לריפלוקס לא ברור, והרבה פעמים יש גלובוס ללא ריפלוקס, וטיפול לריפלוקס לא מקל על תחושת הגלובוס. אחת הדרכים לבדוק אם תחושת הגלובוס קשורה לריפלוקס היא מתן טיפול אמפירי להפחתת רמת חומציות ולראות אם הגלובוס חולף בהתאם וחוזר ומופיע עם הפסקת הטיפול. במידה והגלובוס לא מוקל לאחר הטיפול להפחתת רמת החומציות, אפשר לבצע תוך כדי הטיפול בדיקה לרמת חומציות בושט (מדידת PH, אימפדנס וגו') על מנת לבדוק אפשרות של ריפלוקס חומצי לושט למרות הטיפול, או אפשרות של ריפלוקס לא חומצי. בריאות שלמה, אייל הירש

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!