העתיד כבר כאן: ניתוחים גינקולוגיים בעזרת רובוטים

ניתוחים גינקולוגיים נחשבים לניתוחים מסובכים המצריכים אשפוז ארוך והתאוששות ממושכת. לא עוד: טכנולוגיה רובוטית המופעלת במרכזים רפואיים ובבתי חולים ברחבי הארץ הופכים ניתוחים אלו לפשוטים יותר, בעלי זמן ההתאוששות קצר יותר וחזרה מהירה יותר לשגרה
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 07/09/2014


ניתוחים גינקולוגיים נחשבים לניתוחים מסובכים המצריכים אשפוז ארוך והתאוששות ממושכת. לא עוד: טכנולוגיה רובוטית המופעלת במרכזים רפואיים ובבתי חולים ברחבי הארץ הופכים ניתוחים אלו לפשוטים יותר, בעלי זמן ההתאוששות קצר יותר וחזרה מהירה יותר לשגרה 


טכנולוגיה רובוטית


טכנולוגיה רובוטית נמצאת בשימוש בתחומים רבים בחיינו, החל מתעשיית המכונות וכלה בעולם הרפואה. היא מאפשרת גישה לאזורים צרים ובלתי נגישים, וביצוע פעולות בדיוק מרבי. ברפואה, למשל, מאפשרת טכנולוגיה זו לבצע ניתוחים ללא צורך בפתיחה של הבטן. 


ניתוחים גינקולוגיים כמו ניתוחים לטיפול בצניחה של איברי האגן, ניתוחים לכריתת שרירנים מהרחם וניתוחים לכריתת רחם, דורשים גישה לאזורים רגישים וצרים. אם ניקח כדוגמא ניתוח לטיפול בצניחת רחם, נוכל להבין עד כמה טכנולוגיה זו תורמת לשינוי חייהן של מטופלות. 


מעל 30% מהנשים בגילאי 50-60 סובלות מצניחת רחם, וכ- 10% מהן זקוקות לניתוח. בעיה זו כרוכה בסבל רב של המטופלות, משום שמלבד לחוסר הנוחות הרבה שלהן נוצרת גם פגיעה ביכולת לקיים יחסי מין ופגיעה בדימוי האישי.


בעבר, לאחר ניתוח בעקבות צניחת רחם, נשים נאלצו להישאר באשפוז עד כשבוע, ההתאוששות בבית הייתה איטית וממושכת והחזרה לשגרה ארכה זמן רב. כיום, הטכנולוגיה הרובוטית מאפשרת ניתוח שמתרחש כולו על ידי החדרת רשת דרך חור מזערי בבטן ופרישתה כך שתעגן את דפנות הנרתיק או הרחם כולו ותיתן תמיכה טובה. ניתוח זה איכותי מאוד ומאפשר זמן החלמה קצר של לילה אחד והתאוששות מהירה.שימוש בטכנולוגיה המתקדמת בישראל


בישראל נעשה שימוש בטכנולוגיה הרובוטית במספר רב של ניתוחים. טכנולוגיה זו הגיעה לישראל בשנת 2008, כשלוש שנים לאחר שנוצרה, ונעשה בה שימוש במרכזים רפואיים רבים ברחבי הארץ. הטכנולוגיה נמצאת בפיתוח מתמיד ומשתפרת כל העת. 


בין הניתוחים הרבים שבוצעו בישראל, רק במקרים נדירים ביותר נאלצו רופאים לפתוח את חלל הבטן של המטופלת. יתר הניתוחים מבוצעים בעזרת טכנולוגיה זו.


רופאים שואפים לבצע ניתוחים והליכים רפואיים בדרך הקצרה ביותר, עם כמה שפחות סיבוכים וזמן התאוששות קצר עד כמה שניתן. טכנולוגיה זו מאפשרת לא רק את כל זאת, אלא גם שיפור איכות החיים של המטופלות.


פורומים כריתת רחם

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
השמנה לאחר כריתת רחם טלי 26/06/2018 22:58
  • שלום לפני 7 חד עברתי ניתוח כריתת רחם בחיתוך בטני בגלל שרירן בגודל 20 סמ. מאז שמנתי 7 קג. התזונה שלי ללא שינוי וכן הפעילות הגופנית. בדיקת ההורמונים לא מסבירה את ההשמנה. האם יש קשר בין הניתוח להשמנה?

השמנה לאחר כריתת רחם אני 09/10/2020 02:13
  • גם אני העלתי 7 קילו.. מה המליצו לך לעשות?

כריתת רחם יולי 23/06/2018 10:48
  • אני שלושה חודשים אחרי כריתת רחם הייתי בביקורת הרופא אמר לי שהכל בסדר שאני יכולה לחזור לתפקוד מלא אחרי קיום יחסים בפעם הראשונה מאז הניתוח במהלך קיום יחסים דיממתי מה עושים?

כריתת רחם רחל 02/09/2020 22:34
  • יש לציין שאצלי גם עברתמ כריתת רחם ואחרי כחודש וחצי הרגשתי שאני רוצה להיות עם בעלי ,קימנו יחסים תוך כדי הוא אומר לי שיש כתם דם וריח זה מאוד מפחיד אותי,יותר הריח מהדם אשמח גם כן לתשובה

הרגשת מלאות ולחץ בבטן קלרי 13/03/2019 21:53
  • שבועיים וחצי אחרי ניתוח כריתת רחם וחצצוצרות ןעדין הרגשת מלאות בבטן,לחץ מוזר ב"יציאות" בשירותים ורוב הזמן אני משתמשת בנרות גליצרין כדי להתרוקן..האם יתכן כי עדין יש גזים רבים בבטן שגןרים לכך?


הצטרפו לאינדקס הרופאים!