באיזו מדינה הכי טוב להיות אמא?

דו"ח בינלאומי חדש בדק באיזו מדינה הכי טוב להיות אמא. נורווגיה ממוקמת במקום ה-1. ומה לגבי ישראל?
כתבה פרסומית כתבת חסות


דו"ח בינלאומי חדש בדק באיזו מדינה הכי טוב להיות אמא. נורווגיה ממוקמת במקום ה-1. ומה לגבי ישראל?


מספר ימים לפני שמצויין יום האם הבינלאומי, מתפרסם דו"ח חדש של ארגון "הצילו את הילדים" (save the children) שבודק איפה הכי טוב להיות אמא - ואיפה הכי גרוע. הדו"ח מצא כי המדינות הטובות ביותר לאמהות הן מדינות סקנדינביה, כשבמקום הראשון נמצאת בלגיה, אחריה פינלנד, איסלנד, דנמרק ושבדיה. ישראל ממוקמת במקום ה-18 המכובד, הרבה לפני ארצות הברית, שממוקמת במקום ה-61, מתוך 179 מדינות. במקומות האחרונים נמצאות מדינות דרום אפריקה, כאשר סומליה במקום ה-179.


קראו עוד: אחת ולתמיד: האם לאפשר לילדים רק ממתק אחד ביום?


בדו"ח, שמוגדר כ"אינדקס האמהות", שוקללו שלל מדדים שנאספו מארגון הבריאות העולמי (WHO), ביניהם הסכנה למוות במהלך הלידה, מוות של פעוטות מתחת לגיל ארבע, מספר שנות לימוד של האם, הכנסה והשתתפות נשים במוסדות השלטון. מומחי הארגון, ששם לו למטרה לשפר את מצבם הבריאותי של ילדים ברחבי העולם, דירגו 179 מדינות. 


להיות אמא. המצב בישראל הוא בין הטובים בעולם


הדו"ח מצא, כאמור, כי מצבן של האמהות בישראל טוב מאוד. במדד התמותה נבדקו מספר מקרי המוות של פעוטות בערים הגדולות, כאשר בישראל נבדקה ירושלים ונמצא כי מספר מקרי המוות דומה לממוצע העולמי, ועומד על ארבעה ילדים לכל אלף. בנוסף מספר שנות הלימוד של אמהות בישראל גבוה יחסית ועומד על 16 ומספר מקרי המוות בלידה נמוך. בנוסף נבדקה, כאמור, השתתפות הנשים במוסדות השלטון, ונמצא כי היא עומדת על כ-22%.


קראו עוד: זהירות: יותר מדי מחמאות הופכות ילדים לנרקסיסטים


בדו"ח הקודם, שפורסם לפני שנתיים, מוקמה ישראל במקום ה-25 מתוך 176 מדינות ושנה קודם לכן היא דורגה במקום ה-45. גם בדו"חות הקודמים היו מדינות סקנדינביה במקומות הראשונים, ואילו מדינות דרום אפריקה דורגו במקומות האחרונים.


הדו"ח בדק מקרוב את מצבן של אמהות וילדים באזורים עירוניים, כדי להראות את הפער בין המדינות העשירות ביותר לעניות. הוא מצא כי במרבית האזורים שנבדקו האזורים בהם התגוררו הילדים העניים ביותר הסיכון לתמותה לפני גיל חמש היה כפול. בארגון מקווים כי תוצאות הדו"ח יובילו לשינוי מדיניות ולהשקעה גדולה יותר ברפואה מונעת בקרב ילדים ואמהות לעתיד.פורומים טיפולי פוריות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ערכי הורמונים לפני ואחרי ההחזרה ליאת 04/12/2020 16:33
  • שלום וברכה ביום החזרת העובר (סבב מוקפאים)- אסטרדיול כמעט 6000 פרוגסטרון - 90 היום - 3 ימים אחרי אסטרדיול - 3000 וקצת פרוגסטרון - 82 האם יש בירידת הערכים האלה בכדי כישלון וודאי של ההשתרשות?

  • + הוסף תגובה
הורדת מינון מונופור אלה 04/12/2020 16:16
  • ערב טוב, קיבלתי הנחיות להוריד מינון מנופור מ375 ל300 לאחר 4 ימי הזרקה בפרוטוקול ארוך. האם הורדת מינון באמצע פרוטוקול לא יפגע בזקיקים התחילו להתפתח (נכון לעכשיו נראו זקיקים קטנים בתשי השחלות). תודה!

  • + הוסף תגובה
בטא נמוכה אחרי החזרת עובר רעות 04/12/2020 10:30
  • פרופסור יעקב שלום רב, ביצעתי בדיקת בטא ביום ה-11 להחזרת עובר והתוצאה הייתה 26. היום לאחר יומיים (יום 13 להחזרה) הבטא עלתה ל64. האם מדובר בהריון תקין?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!