//

לדיאטה הקליקו כאן: 4 אפליקציות שיעזרו לכם לרזות

הוא איתנו כל היום ובכל מקום, אז למה שלא נרתום את גם הסמארטפון לטובת הדיאטה? הכירו 4 אפליקציות שימושיות ויעילות שיספרו בשבילכם את הקלוריות, יזכירו לכם לשתות מים ויעזרו לכם להבין מתי אתם שבעים
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 05/07/2020


עונת הדיאטות הוכרזה לא מכבר, ורגעי השבירה מפתים מתמיד. מה עושים? מתבוננים היטב במכשיר הטלפון החכם שלנו, שלמרות ש"האכלנו" אותו באפליקציות שונות הוא דווקא הפך להיות דקיק וקל משקל עם השנים, ומנסים להיעזר גם בו כדי לשמור על המשקל ולהתמודד עם הפיתויים. בדקנו מגוון אפליקציות להרזיה ולדיאטה, שניתנות להורדה בחנויות המקוונות בחינם ובעברית,  ובחרנו מתוכן את השימושיות מכולן. עכשיו באמת אין תירוצים.  


קראו עוד: שונאים ספורט? 5 אפליקציות שיגרמו לכם לזוזחלי ממן: לאכול אורך כל היום

כולם יודעים שדיאטה טובה ובריאה היא דיאטה שאוכלים בה לא מעט במשך היום. השאלה היא מה אוכלים, וכמה. האפליקציה של חלי ממן עוזרת לכם לתכנן מראש תפריט יומי מדויק ומגוון, כדי שתוכלו לאכול כל היום וגם להישאר במסגרת הקלורית המותאמת לכם. כדי לסייע לכם לזכור לשתות מים ולאכול רק מה שמותר ובזמנים המתאימים - האפליקציה גם שולחת תזכורות והתראות לאורך כל היום.


איך זה עובד? מתחילים בהכרות אישית – מקלידים את הפרטים: שם, גיל, מין, משקל, גובה ושעת הארוחה הראשונה בכל יום. לפי הפרמטרים הללו כל משתמש מרכיב לעצמו תפריט יומי של שש ארוחות בהתאם למספר הקלוריות שעליו לצרוך ביום כדי לרזות. כל ארוחה מחולקת למנות (מנת חלבון ומנת פחמימה לארוחת בוקר לדוגמה), ועליכם לבחור מתוך המאגר (המרשים והמפורט יש לציין) מה וכמה תכיל כל מנה. לחיצה על "ארוחת היום" תציג בפניכם את התפריט היומי המלא, על שש הארוחות הכלולות בו. 


מה עוד? יש הנחיות חשובות להתנהלות דיאטטית ובריאה, והאפליקציה מציעה גם תפריטי "ספיישל" למצבים מיוחדים - הנקה, עשיר בברזל, תפריט שבת, ללא גלוטן ועוד - שגם הם מותאמים למספר הקלוריות היומי שעליכם לצרוך ולמנות הייחודיות שלו. בנוסף, האפליקציה כוללת גם לא מעט מתכוני בריאות ומפרטת מה ה"שווי" של כל מנה במסגרת חישובי המנות של התפריט היומי האישי שלכם.


בשורה התחתונה: האפליקציה מתאימה למי שצריך הנחיות לדיאטה מסודרת ותזכורות חוזרות ונשנות על כך, ומיועדת לכולם – בין אם אתם טבעונים, צמחונים או אוכלי כל, ובין אם יש לכם מכשיר מבוסס אנדרואיד או שאתם אייפוניסטים חובבי תפוחים.
שומרי משקל: מחשבון נקודות

האפליקציה של שומרי משקל מתאימה לשיטת "נקודות פלוס" של שומרי משקל. אין בה הסברים על שיטת הספירה, מתכוני בריאות או עצות לדיאטה מאוזנת, אלא בעיקר יומן תיעוד (ומחשבון, ראו פירוט בהמשך) שעוזר לכם לחשב את סך הנקודות ש"אכלתם" או שנותר לכם לאכול מ"התקציב" היומי, שנקבע בהתאם למשקל שלכם. 


איך זה עובד? מעקב אחרי ערך הנקודות מהתקציב היומי הוא לב ליבה של שיטת שומרי משקל. אחרי שמכניסים ליישום את הנתונים האישיים (מין, גיל, משקל וגובה) – מגיע שלב הזנת המאכלים ופריטי המזון שאנחנו רוצים לאכול ושווי הערך שלהם בנקודות. כל מוצר שהכנסתם נשמר במאגר ואחרי כמה ימים של תיעוד ורישום אינטנסיביים יהיה לכם קל יותר להשתמש באפליקציה.


מה עוד? כדי שהאפליקציה תעבוד כמו שצריך ותספק לכם שירות תיעוד מהימן ונוח - צריך להוריד את מחשבון נקודות פלוס בנפרד מחנות האפליקציות (וחבל שכך. עדיף להוריד אפליקציה אחת ושהחישובים ייעשו אוטומטית). באמצעות המחשבון תוכלו לדעת כמה נקודות שווה כל מאכל לפי הערך התזונתי שלו – שומן, פחמימות, חלבונים וסיבים תזונתיים. גם כאן אתם אלה שמזינים את כל הנתונים לגבי כל מאכל. 


בשורה התחתונה: מתאים למי שכבר הצטרף לשומרי משקל, מכיר את רזי השיטה ומחפש כלי עזר דיגיטלי לחישובי הנקודות. מתאים למכשירי טלפון חכמים מבוססי אנדרואיד או io7.
קלוריות: הכל מתועד ביומן

כשמה כן היא. אפליקציית "קלוריות" (אנדרואיד ואייפון) מיועדת למי שעושה דיאטה וסופר את הקלוריות (או הנקודות). למעשה, מדובר ביומן מזון פשוט ומינימליסטי, שעוזר לכם לתעד כל מה שאתם אוכלים, ומספק מעקב אחר סוגי המזון שאתם מכניסים לגוף ואחר רמת הפעילות הגופנית שלכם בכל יום.


איך זה עובד? אחרי השלב הראשוני הכולל הגדרת פרופיל - מין, גיל, משקל וכשרות המזון, בחירת אופן החישוב בקלוריות או בנקודות וחישוב המדדים (אחוזי שומן ו-BMR בזמן מנוחה), מתחילה העבודה הסיזיפית: הוספת פריטי המזון שאכלתם בכל ארוחה ומועדי הפעילות הגופנית שביצעתם. 


אמנם זה מצריך השקעה לבחור כל פעם פריט מזון ולשייך אותו לשעת הארוחה הנכונה, אבל שווה להתעקש עם עצמכם על זה. לאחר מספר ימים כבר תוכלו לשכפל מנות ופריטים שאתם מרבים לאכול, והתיעוד יהיה פשוט יותר. כל פריט מידע שתוסיפו – מזון או פעילות גופנית – יצטבר וייאסף במסך הראשי שבו תוכלו לראות את הסיכום הכללי של היום: מאזן יומי, כמה אחוזים מהיעד הצלחתם להשיג, כמות הקלוריות ששרפתם בפעילות גופנית ואופי היום שלכם.


מה עוד? מסכי העזרה של האפליקציה הזו ראויים לציון – הם מפורטים מאוד וכוללים טיפים, הסברים וצילומי מסך. 


בשורה התחתונה: מתאים למי שכבר נמצא בתהליך של דיאטה מבוקרת ומחפש מחשבון זמין ונוח ככלי עזר לתיעוד יום-יומי. 
Count eat: מדד הרעב והשובע

אפליקציית Count eat מבקשת לשנות את הרגלי האכילה שלנו לצורך ירידה במשקל, ושמירה על המשקל החדש לאורך זמן. זו אפליקציה מבית מכבי שירותי בריאות, שפותחה על ידי הדיאטן הקליני צחי כנען, ולמעשה היא מציעה תכנית דיאטה שתימשך 10-12 שבועות. מטרת השיטה: לגרום לנו לאכול רק כשרעבים, ולהפסיק לאכול מיד כשאנו שבעים.


איך זה עובד? אחרי תהליך ההרשמה הראשוני (וכן, כל המידע הזה הוא פרטי ומוגן בסיסמה), תגדירו את הפרופיל שלכם (מין, גיל, גובה, משקל ועוד) ותבחרו את אופי הליווי שאתם מצפים מהאפליקציה. למשתמשים חדשים מומלץ ליווי מלא שבו הם מקבלים התראות, טיפים וסיכומי יום. משלב זה ואילך, אתם מוסיפים נתונים על הארוחות שלכם, ולמעשה בכך מאפשרים לאפליקציה לנהל אתכם בכל מה שקשור להרגלי התזונה שלכם. כל הוספת ארוחה מתחילה בשאלה "האם אתם רעבים?" ובאפיון מידת הרעב, הסיבה לרעב (ביניהן גם עייפות, עצבנות ושעמום) ומהירות האכילה.  הבחירה הקלורית נקבעת כאומדן לארוחה שלמה, לפי קטגוריות מובנות, ולא למרכיבים בודדים (זה די מורכב לחשב בדיוק כמה קלוריות יש בסנדוויץ' עם קוטג' וחביתה, לא?). לאחר הארוחה תתבקשו להגדיר את מהירות האכילה במד הקמ"ש (תיאור תחושתי של קצב האכילה) ולתאר את המאכלים שאכלתם (לצורכי מעקב בלבד). 


מה עוד? אפשר לקבל פידבק ודו"חות בסוף כל יום ו/או סוף שבוע, וכן להיעזר בקבוצת התמיכה בפייסבוק, המופעלת על ידי דיאטנים קליניים של מכבי. האפליקציה לומדת אתכם ואת ההרגלים שלכם (תצפו להתראה בסגנון: "הנך נוהג לנשנש בשעות האלה, כדאי לעבור לארוחה גדולה יותר"), ובכך מסייעת לכם לסגל הרגלי אכילה חדשים לטווח הארוך. 


בשורה התחתונה: מתאים למיטיבי לכת בתחום הדיאטות. שמבינים שעדיף לחם מלא עם אבוקדו על פני משולש פיצה, יודעים להעריך את כמות הקלוריות בארוחה ולא רוצים להסתבך עם חשבונאות מייגעת של ספירת קלוריות או נקודות.
קראו עוד: כבר משלב התכנון: 9 אפליקציות להריון שאת חייבת להכירהכותבת היא עיתונאית הורות וטכנולוגיה, מפתחת תוכן אינטראקטיבי לילדים, מרצה ומנחת סדנאות להורים והשתלמויות למורים על אפליקציות, משחקים דיגיטליים ולמידה ניידת' www.touch-it.co.il


פורומים ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הסרת עור עודף בבטן חגה 31/07/2020 19:45
  • אני בת 22 וירדתי 24 קילו. יש לי בטן נפולה כתוצאה מהירידה וזה נראה רע ולא מתאים לגוף שלי (יש לציין שירדתי ללא ניתוחים) האם הקופה יכולה לאשר מיני מתיחת בטן בחינם גם?

  • + הוסף תגובה
אכזבה משאיבת שומן מעיין 24/07/2020 22:33
  • שלום, אני אחרי 3 שבועות ניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן, אני כעת מביטה בבטן ועדיין רואה שומן בצדדי הבטן ובמותניים, ולא קיבלתי את התוצאה שרציתי..ומאוכזבת ממראה הבטן כעת )אציין שביצעתי את הניתוח לאחר 4 לידות ולא היה לי הרבה משקל עודף, הייתי במשקל 74 גובהה 1.68 רק קצת רפוי בבטן). השאלה, מה ניתן לעשות כעת על מנת להגיע לתוצאה הרצויה? האם ניתן כעת לבצע רק שאיבת שומן בצצדי הבטן ובמותניים? ואחרי כמה זמן אפשר לעשות זאת לאחר הניתוח הנ"ל?

  • + הוסף תגובה
שאיבת שומן ד"ר טלי פרידמן 26/07/2020 09:34
  • היי מעיין, אמליץ לך לחזור לרופא המטפל ולהתייעץ איתו.

  • + הוסף תגובה
תוצאות מתיחת בטן שרית 24/07/2020 23:53
  • אחרי כמה זמן ניתן לראות לעיין את תוצאות שאיבת השומן ומתיחת הבטן?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!