//

לא רק אצל ילדים? המדריך המלא לדלקות אוזניים

דלקות אוזניים כואבות, מקשות על השמיעה ומשפיעות על התפקוד היום יומי. כ-70% מהן יעברו תוך מספר ימים, אך חלקן יצריכו טיפול תרופתי ולעתים גם יחייבו פתרון ניתוחי. ממה דלקות אוזניים נגרמות וכיצד ניתן לטפל? מומחית מסבירה
כתבה פרסומית כתבת חסות


דלקות אוזניים הן דלקות המקשות על השמיעה ויכולות לגרום לנזק בלתי הפיך במידה והן לא מטופלות בזמן. ברוב המקרים התופעה  תעבור תוך מספר ימים אך בחלקם עלולה היא להשפיע בצורה ניכרת על השמיעה ואף להצריך טיפול תרופתי ולעיתים גם פרוצדורה ניתוחית. מהן הסיבות לדלקת, כיצד מאבחנים ואיך ניתן לטפל? כל התשובות.


האוזן היא איבר בעל חשיבות כפולה, היא אינה רק אחראית על השמיעה  אלא משחקת גם תפקיד מרכזי בשמירה על שיווי המשקל. היא בנויה משלושה חלקים:

1. האוזן החיצונית - המורכבת מהאפרכסת ומתעלת השמע החיצונית וגבולה הפנימי הוא עור התוף. תפקידה לרכז את גלי הקול ולהעביר אותם אל האוזן התיכונה. 


2. האוזן התיכונה - היא מבנה גרמי סגור, המכיל אוויר, כשצידו החיצוני הוא עור התוף ובצידו הפנימי קיימים  שני חלונות (החלון הסגלגל והחלון העגול). אלה מחברים את חלל האוזן התיכונה אל האוזן הפנימית. האוזן התיכונה מעבירה את גלי הקול מעור התוף לאוזן הפנימית ומגבירה את עצמתם. חלל האוזן התיכונה מתחבר אל החלל החיצוני באמצעות חצוצרת האוזן, שתפקידה להשוות את לחץ האוויר בתוך האוזן התיכונה, ללחץ האוויר שמחוץ לגוף. 


3. האוזן הפנימית - מכילה את איבר השמיעה, הנמצא בתוך מבנה גרמי בצורת שבלול, ואת איברי שיווי המשקל. איברי החישה הללו נמצאים בתוך נוזלי האוזן הפנימית והם מעבירים אל המוח את הגירויים המגיעים אליהם דרך עצב השמע ועצב שיווי המשקל.


השעווה (צרומן) היא הפרשה טבעית של האוזן ולה תפקיד חשוב בהגנה על עור התעלה ועור התוף. עקרונית, אין כל צורך לנקות את האוזניים מהשעווה המצטברת בתעלת השמע, שכן האוזן מתנקה מעצמה. עם זאת, במקרים בהם עור תעלת השמע אינו תקין או כאשר כמות הייצור של השעווה גבוה במיוחד, היא מצטברת בתעלת השמע ועלולה לחסום אותה ולגרום לתחושת לחץ, אטימות וירידה בשמיעה. במקרים כאלו, יש להסיר את השעווה אצל רופא מומחה. ניקוי עצמי של השעווה עלול לגרום דווקא לדחיסה של השעווה פנימה ולהקשות על הוצאתה תוך גרימת נזק לעור תעלת השמע החיצונית ולעור התוף.


קראו עוד: כאבי אוזניים – האם לילד יש דלקת אוזניים ואיך מתמודדים?מהן הדלקות הנפוצות?


דלקת האוזן התיכונה

דלקת האוזן התיכונה הינה מחלה חריפה המתפתחת תוך מספר שעות ונמשכת מספר ימים. זוהי המחלה השלישית בשכיחותה בגיל הילדות (אחרי זיהומים חריפים בדרכי הנשימה העליונות כגון שפעת). במבוגרים היא נדירה למדי ומתלווה, על פי רוב, לזיהום של דרכי הנשימה העליונות או למצבי אלרגיה.


מהם גורמי סיכון לדלקת האוזן התיכונה?

ישנם מספר גורמי סיכון אשר עשויים לגרום להתפרצותה של דלקת באוזן התיכונה:

1. זיהום בדרכי הנשימה העליונות,

2. שקד שלישי מוגדל אשר חוסם את ניקוז האוזן התיכונה דרך החצוצרה

3. נשימת עשן סיגריות (אצל ילדים)

4. נזלת אלרגית

5. מומים מולדים (למשל חך שסוע)

6. עונות השנה (לרוב שכיחות גבוהה יותר של דלקות אוזן תיכונה בחורף)


מהן הסיבות לדלקת?

1. הפרעה תפקודית של החצוצרה ע"ש אוסטכיוס - חצוצרת השמע המקשרת בין האוזן ללוע האף, אחראית להשוואת הלחצים והאוורור של האוזן התיכונה. הפרעה תפקודית בחצוצרה עשויה לנבוע ממבנה החצוצרה בילדים, הגדלה של השקד השלישי, זיהומים ויראליים חוזרים בדרכי הנשימה העליונות והפרעות אלרגיות. כתוצאה ממחסור בתפקוד של החצוצרה, נוצר תת לחץ באוזן התיכונה שמוביל להצטברות נוזלים.  

2. שינויים ברירית האוזן התיכונה – שינויים אלו מתרחשים עקב חשיפה לחיידקים גורמים להיווצרות הנוזל.


עד כמה התופעה נפוצה?

דלקת האוזן התיכונה שכיחה במיוחד בילדים. היא נפוצה בעיקר בסביבות גיל השנתיים ושש. לאחר גיל שמונה שכיחות הדלקת יורדת. 


מהם הסימפטומים? 

הסימפטום הראשון הוא ירידה בשמיעה ותחושה של מלאות באוזן. בחלק גדול מהמקרים הילד אינו מתלונן על דבר אך ההורים מבחינים שהוא אינו שומע טוב ומדבר בקול רם מדי.


מהי המשמעות לטווח ארוך?

ליקוי השמיעה יכול לגרום לעיכוב בהתפתחות הדיבור. ישנו ויכוח האם ליקוי השמיעה עקב נוזלים יכול לגרום להפרעה אינטלקטואלית בטווח הארוך. בנוסף יכולים להתחולל שינויים כרוניים ובלתי הפיכים בעור התוף אך תופעה זאת אינה שכיחה.דלקת האוזן התיכונה הינה מחלה חריפה שנמשכת מספר ימים. זוהי המחלה השלישית בשכיחותה בגיל הילדות איך מאבחנים?

האבחון הסופי נעשה על ידי בדיקת שמיעה וטימפנומטריה במכון שמיעה. בדיקת השמיעה יכולה לאפיין את סוג וחומרת איבוד השמיעה והיא חיונית לצורך תכנון הטיפול. בבדיקת בטימפנומטריה בודקים את הענות עור התוף לשינויי לחץ. כאשר יש נוזל באוזן התיכונה עור התוף אינו גמיש ולכן מקבלים עקומה שטוחה . 


כיצד מטפלים בדלקת?

ברובם הגדול של המקרים זוהי דלקת מוגבלת בזמן והיא יכולה לעבור ללא צורך בטיפול אנטיביוטי. עם זאת, לעתים נדירות יכולים להתפתח סיבוכים קשים אותם ניתן לפתור באמצעות מספר דרכים: 

1. טיפול תרופתי: ילדים מתחת לגיל שנתיים יקבלו לרוב טיפול אנטיביוטי למשך כ- 10 ימים. אצל ילדים גדולים יותר ניתן להסתפק במעקב תוך מתן טיפול טוב נגד כאבים, ומעקב צמוד של הרופא המטפל. בילדים הסובלים מדלקות אוזניים חוזרות ומרובות נדרש טיפול נוסף. 

2. טיפול ניתוחי: 

- ניתוח שקדים -  במקרים שהשקדים מוגדלים ומודלקים וגורמים לדלקת אוזניים הנוכחית יש צורך להסיר אותם.

- ניתוח כפתורים - הכנסת צינורית מיזערית בפרוצדורה ניתוחית  לתוך אוזן התיכונה להכנסת אוויר ודחיפת נוזלים החוצה.

לרוב הדלקת משתפרת ללא כל טיפול ולכן המתנה של 3 חודשים מומלצת לפני קבלת החלטה על התערבות טיפולית. הסבירות של נוזל עקשני (מעל ל- 3 חודשים) להתפנות עצמונית בהמשך נמוכה יחסית ולכן מומלצת התערבות כירורגית. 


דלקת אוזן חיצונית (External otitis)

דלקת אוזן חיצונית שכיחה אצל מבוגרים ומופיעה במיוחד בחודשי הקיץ החמים והלחים. היא מתרחשת בתעלת השמע החיצונית ונובעת לרוב מזיהום חיידקי או פטרייתי.


מהן הסיבות לדלקת?

1. טראומה מקומית באוזן הנובעת בשל שימוש בקיסמי אוזניים. עם הניקוי החיידקים שנמצאים בתעלת האוזן החיצונית נכנסים אל תוך העור של תעלת האוזן החיצונית ויוצרים מצב דלקתי.  
2. כניסה של מים לתעלת האוזן -  בפרט מי בריכה שאינם נקיים. 


מהם הסימפטומים של דלקת אוזן חיצונית?

דלקת זו מלווה בכאבים עזים, המוחמרים בכל נגיעה באוזן או באפרכסת. בנוסף, יש התפתחות בצקת של עור תעלת השמע החיצונית, עד כדי חסימתה המוחלטת, דבר הגורם לירידה בשמיעה ולעיתים אף להפרשות מהאוזן. כאשר הדלקת נגרמת על ידי פטריות, התלונה העיקרית היא גרד עז באוזן ותחושת אטימות.


מהו אופן הטיפול בדלקת? 

הטיפול כולל מניעת חדירת מים לאוזן, שאיבת ההפרשות על ידי רופא אף אוזן גרון, והזלפת טיפות אוזניים מתאימות. במקרים קשים, יש צורך בהכנסת פתיל ספוג בטיפות לתוך תעלת השמע החיצונית והרטבתו התכופה בטיפות אוזניים. במרבית המקרים אין צורך בטיפול אנטיביוטי, אך כאשר אין תגובה לטיפול מקומי, יינתן טיפול אנטיביוטי בהתאם לסוג החיידק.

אם הדלקת נובעת מפטרייה, תעשה שאיבת ההפרשות ומתן טיפות כנגד פטריות. אסור לטפל בדלקת פטרייתית באנטיביוטיקה, שכן טיפול כזה עלול להגביר את צמיחת הפטרייה. יש לשים לב כי החדרת שמן לאוזן או כל מיני תרופות סבתא אינם מסייעים בריפוי דלקות האוזן החיצונית ואף עלולים להחמיר אותה. 


איך ניתן למנוע את דלקות האוזניים?

הדבר החשוב ביותר הינו להקפיד על שמירה על הגיינה ובעיקר על שטיפת ידיים. אצל ילדים יש לשטוף את הצעצועים לעיתים קרובות ולהקפיד לתת את חיסון השפעת בזמן. בקרב תינוקות יש להימנע ממוצץ ומהאכלה דרך בקבוק. בניגוד לדעה הרווחת, שחייה כלל אינה מזיקה לאוזניים כל זמן שהאוזניים בריאות והמים אינם מזוהמים. פורומים אף אוזן גרון

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חרשות פתאומית אפרת 31/01/2013 13:17
 • היי ד״ר, אני בת 29 , מאושפזת מזה כשבוע בשל חרשות פתאומית. קמתי בבוקר בהיר (לפני כשבועיים) לא שומעת באוזן שמאל ( הרקע- שפעת/וירוס עם חום וחולשה במשך שבוע קודם לכן) .באותו יום שחשתי בירידה בשמיעה התחלתי ליטול פרדינזון במשך 3 ימים בהמלצת הרופא ולאחריה בדיקת שמיעה שלא הראתה שינוי: ירידה בינונית- חמורה בשמיעה) , משם אושפזתי באסף הרופא למתן סטרואידים דרך הוריד למשך 5 ימים נוספים. בבדיקת שמיעה חוזרת לצערי לא חל שיפור משמעותי. לפני כשלושה ימים הוחלט על ניתוח כפתורים באוזן והזלפת סטרואידים ישירות לאוזן. לצערי איני מרגישה כל שינוי אך טרם בוצעה בדיקת שמיעה נוספת. שאלתי היא האם לפי דעתך יש עוד סיכוי להחלמה? מה הסיכויים שהאוזן תחזור לשמוע לפחות טוב יותר? מנסיונך האם יש מטופלים שהבריאו גם בפרק זמן שכזה ואחרי? האם יש טיפול נוסף שניתן עוד לעשות כדי להציל את השמיעה? אודה לתשובותיך!

 • + הוסף תגובה
חרשות פתאומית דר' אמנון שמושקוביץ 03/02/2013 00:41
 • שלום אפרת. ליקוי שמיעה פתאומי יכול להיות או על רקע תחושתי - סנסורי , פגיעה באיבר השמיעה הנימצא בשבלול , או עיצבי , כלאמר פגיעה לאורך העצב המקשר בין השבלול למרכז השמיעה במוח. במקרה ומופיע ליקוי מסוג זה , יש לפנות מיידית לבדיקת אאג / חדר מיון . הסיבות לליקוי שמיעה תחושתי / עיצבי פתאומי ידועות רק בחלקן. 85% מהסיבוצ מכונות אידיופאטיות , כלאמר, לא ברורה הסיבה .במרבית המקרים, הפגיעה היא חד צדדית ותחלוף עצמונית.המחשבה בבסיס הגורם לחרשות הפתאומית נתונה לשתי תיאוריות שלא הוכחו. האחת מדברת על דלקת ויראלית כגורם לחרשות והשנייה על בעייה בכלי הדם. קיימים גם סיבות נוספות כגון טראומות לראש, מחלות גידוליות , שימוש בתרופות מסויימות אך משאלתך אני מבין שלא אלו הגורמים במקרה שלך . מכיון שכאמור, בדרך כלל לא ידועה הסיבה כגורם לחרשות הפתאומית, אין פרוטוקולים קבועים לטיפול . ישנן מחלקות המשלבות טיפולים עם סטרואידים למשך תקופה מסויימת ולאחר מכן מינון יורד , תכשירים אנטיויראליים, תכשירים המרחיבים כלי דם , שימוש בדו תחמוצת הפחמן- נשימה לתוך כלי במעגל סגור, או מחלקות אחרות אשר אינן ממליצות על כל טיפול שהוא - וזאת על רקע העובדה שבכשבעים אחוז , יש חזרה מלאה של השמיעה לנורמה. אך יש לציין ששימוש בסטרואידים לעומת פלצבו- אינבו הוכח כתורם משמעותית לשיפור/ חזרת השמיעה אצל אלו שקיבלו סטרואידים ( בוצעו על כך עבודות מחקר שונות ) . מצד שני , אין המלצות מדוייקות בספרות כמה זמן לטפל בסטרואידים ובאיזה מינון . עבודות אחרות הראו שהזרקת סטרואידים לתוך חלל האוזן התיכונה גורמת לשיפור משמעותי בשמיעה. כך שממה שאת כותבת , נראה לי שאת מקבלת את כל מה שניתן ועולה על הדעת. מבחינת שאלתך אם יש סיכוי לחזרת השמיעה, מניסיוני , ראיתי אנשים שהשמיעה חזרה לתיקנה לאחר כחודש וחצי של חרשות . אם אינך מאושפזת בבי"ח הייתי ממליץ לך לנסות גם טיפול ברפואה משלימה כגון דיקור סיני , עלול להישמע הזוי , אך נתקלתי כבר במספר מטופלים ששילבו טיפול בדיקור כטיפול בחרשות פתאומית ושמיעתם חזרה. ניתן מצד שני לאמר אין הוכחה שזה מה שאכן גרם להם לחזרת השמיעה, אך להם זה ממש לא משנה כי השמיעה חזרה לתיקנה. רפואה שלמה.

 • + הוסף תגובה
שלום אפרת גלי 09/08/2020 08:59
 • אני נמצאת כרגע באותו המצב.. מקווה שהמצב השתפר אצלך.. תוכלי אולי להתקשר אליי 052-2937496 תודה רבה

 • + הוסף תגובה
כשנה לאחר ירידת שמיעה פתאומית וטנטון - איסור על טיסה? נופר 31/10/2017 12:45
 • ד"ר אמנון שמושקוביץ שלום, אני בת 22 ולפני כשנה התעוררתי בבוקר לאוניברסיטה וחשתי תחושת אטימות באוזן שמאל וכשקמתי מהמיטה היו לי סחרחורות כ-2 דקות ולאחר מכן הן נעלמו אך תחושת האטימות והצלצול (התברר לי לאחר מכן שהצלצול המדובר נקרא טנטון) נשארו באוזן שמאל. לאחר ביקורת יום למחרת אצל רופא אאג נשלחתי לבדיקת שמיעה שבישרה רעות - יש לי ירידת שמיעה פתאומית על רקע עצבי בינוני עד חמור. אושפזתי בבית החולים שיבא תל השומר לקבלת סטרואידים ככדורים ולאחר בדיקת שמיעה נוספת אין שום הטבה החליטו לזמן אותי לסדרת הזרקות של סטרואידים לאוזן התיכונה, כ-7 הזרקות במספר. בבדיקת שמיעה שעשיתי כחודשיים לאחר סיום הטיפולים נראה שיפור מזערי ביותר אבל המצב נשאר כפי שהיה קודם. חשוב לי לציין כי איני בעלת מכשיר שמיעה אלא מתרגלת אט אט למצב, סחרחורות אין אך הטנטון מלווה אותי 24 שעות. אני עומדת להתחתן ומתכננת את ירח הדבש וחוששת במיוחד מהטיסות שיגרמו לי ללחץ באזניים או שמא גם לנזק במצב הקיים והאם בכלל יש איסור כלשהו לטוס? האם זה לקחת סיכון ממשי לנזק שייגרם? בנוסף, האם ישנו איסור כלשהו על עלייה למתקנים בפארקי שעשועים? תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
כשנה לאחר ירידת שמיעה פתאומית וטינטון ד"ר אמנון שמושקוביץ 02/11/2017 20:30
 • שלום רב לצערי איני יכול לייעץ ולו כהוא זה על אף לא אחת מהשאלות ששאלת מבלי שבדקתי אותך , ראיתי את תוצאות בדיקות השמיעה השונות וכ'ו. אין מנוס מבדיקת רופא מומחה בתחום אאג . המדור כשלעצמו קיים לצורך מתן הכוונה כללית ולא ספציפית על בעיות מרוכבות פרטאניות בתחום אאג. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
ירידת שמיעה גלי 08/08/2020 16:37
 • שלום, גם אני סובלת כרגע מאותה בעיה של ירידת שמיעה, אוכל להתקשר אלייך? תודה גלי

 • + הוסף תגובה
היי, כתבי לי את המספר שלך ומחר נשוחח בשמחה נופר 09/08/2020 00:30
תודה רבה גלי 09/08/2020 07:43
זריקת סטרואידים לאוזן דותן 03/02/2013 21:28
 • שלום. אני בן 37 ולפני כחודש עברתי ארוע של ירידת שמיעה באוזן שמאל. אושפזתי וקיבלתי טיפול בסטרואידים דרך הפה. הטיפול לא עזר. הרופא אמר שאפשר לנסות זריקות לאוזן והסיכוי לשיפור אינו גבוה. העניין הוא שלא הוכנתי לתופעות הלוואי, שהיו : מיד עם קבלת הזריקה נכנסתי לורטיגו מזעזע, קיצוני ביותר. דקות לאחר מכן התחיל כאב נורא באוזן (אופטלגין פתר את זה רק בדיעבד). האם התופעות האלו נורמליות ? האם יש סיכון בפרוצדורה ? מאוד נלחצתי מהתופעות, מב שגורם לי לחשוב האם כדאי לחזור לעוד 5 כאלו.... תודה מראש

 • + הוסף תגובה
הזרקת סטרואידים לאוזן תיכונה. דר' אמנון שמושקוביץ 06/02/2013 23:41
 • שלום דותן. ליקוי שמיעה פתאומי חד צדדי - המכונה Sudden Hearing Loss הוא מצב חרום המחייב טיפול דראסטי. מקובל לטפל בקורטיקוסטרואידים. השאלה הנישאלת היא מה היא הדרך הטובה להחדרת הסטרואידים.על פי הסטאטיסטיקה היבשה, אחד מכל 5000 בני אדם , בשנה אחת, יסבול מירידה פתאומית חד צדדית בשמיעה .במידה ובוחרים שלא לטפל בפגיעה, הסיכוי להבראה עצמונית עומד על 25%.ככל שמאבחנים מוקדם את הבעייה ומתחילים בטיפול בקוטיקוסטרואידים, הסיכוי להחלמה עומד על כ-50%.כמובן שיש לקחת בחשבון את הסיבות האפשריות לפגיעה כגון חבלות ראש, גידולים בראש, שימוש בתרופות שונות ועוד. במידה ולא נימצאה הסיבה, אנחנו מדברים על מצב המכונה אידיופאטי. וכעת, סיכויי ההבראה של 50% אומרים שקרוב לודאי טיפול פומי ( דרך הפה) בסטרואידים לא מביא לכך שהתרופה אכן מגיעה לאוזן .המחשבה העומדת בבסיס ההזרקה של סטרואידים לאוזן היא שבכך ניתן להחדיר כמות גדולה של התרופה על מנת להשפיע על סיכויי ההחלמה. דרך טיפול זאת תופסת תאוצה רבה במחלקות אאג רבות ברחבי העולם .התופעות אותן אתה מתאר של סחרחורות קשות , כאב נורא באוזן לא אמורות בד"כ לקרות ויכול להיות שפיתחת תגובה חריפה למתן התרופה או שקיימת בעייה אחרת באוזן כגון פיסטולה ( נקב) בין האוזן הפנימית לתיכונה. כאמור, מבלי להיות מעורב במקרה - כיון שלא בדקתי אותך איני יכול לתת אבחנה , אך כדאי שתתיעץ עם רופאך על המשך הטיפול או לשקול המשך בירור וטיפול דרך הפה- פומי. רפואה שלמה.

 • + הוסף תגובה
תגובות לוואי להזרקת סטרואידים באוזן רחל 22/02/2018 00:16
 • בעלי קיבל 2 זריקות סטרואידים באוזן ומיד לאחר מכן התחילו תופעות של אי יציבות-חוסר שיווי משקל, כובד בראש לחץ במצח, כאב עיניים - לא יכול לפתוח את העיניים ולמקד ראייה, כאב בחוליות הצוואר, בנוסף לרעשים באוזניים ורגישות לרעש שהופיעו יחד עם הירידה בשמיעה. כבר חצי שנה שבעלי סובל מתופעות אלו. מה לעשות ?

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר אמנון שמושקוביץ 26/02/2018 15:46
 • שלום רב נראה לי הכי הגיוני שבעלך יפנה לרופא או למרפאה או לבית החולים בו הוא קיבל את הטיפול ויציג בפני הרופאים שטיפלו בו את תלונותיו , הכי הגיוני והכי ראוי .

 • + הוסף תגובה
היי יש לי מקרה דומה תום 23/10/2018 21:09
האם תופעות הלוואי חלפו? רונן 23/01/2019 17:58
 • שלום רחל, אני אמור לעבור טיפול דומה של זריקות. האם התופעות שציינת חלפו? האם ידוע מה הסיבות לתופעות אלו? אשמח לתשובתך תודה רונן

 • + הוסף תגובה
זריקת סטרואידים לאוזן ד"ר אמנון שמושקוביץ 26/02/2018 16:19
 • שלום רב שאלתך החשובה מצריכה בירור רציני ע"י הרופאים המטפלים בך וטיפול בהתאם לתופעות הלוואי . ממליץ לך לפנות בהקדם למקום בו טופלת עם השאלות והתלונות על התסמינים שהתפתחו בעקבות הטיפול . רפואה שלמה.

 • + הוסף תגובה
האם הזריקות לאוזן עזרו? רונן 23/01/2019 18:04
 • שלום דותן, תוכל בבקשה לספר האם הטיפול הזריקות לאוזן עזרו להחזיר את השמיעה והאם תופעות הלוואי חלפו? אני אמור לעבור טיפול דומה בימים הקרובים. תודה רונן

 • + הוסף תגובה
היי רונן דותן 23/01/2019 21:04
 • הטיפול לא עזר. הוא היה מאוד לא נעים. מה שכן עזר - זה הזמן....המצב השתפר, אבל זה לקח זמן. לא הייתי עושה שוב את הזריקות

 • + הוסף תגובה
הזרקה לאוזן אורנה 19/06/2019 15:45
 • אני מאוד מפחדת מזריקות האם בזריקות עוזרות ברוב המקרים אני אישה בריאה וזה קרה לי פתאום אני מאוד לחוצה מזה כי זאת האוזן שהיא מאוד דומיננטית אצלי אני עשיתי בדיקת שמעה ואני לא שומעת בכלל באוזן שמאל.

 • + הוסף תגובה
הזריקות שעשית לאוזן אביב 10/05/2020 06:35
 • יש לי ירידת שמיעה חמורה באוזן שמאול . אושפזתי באיכילוב וקיבלתי סטרואידים דרך הפה במשך 10 ימים . אני לא מרגיש שינוי משמעותי בשמיעה ואמרו לי שכדאי לי לנסות טיפול באמצעות זריקות סטרואידים ישירות לאוזן . אני מאוד מפחד מתופעות לוואי או מנזק שייגרם אני אדם בריא ולא סובל משום מחלה וזה קצת מלחיץ אותי . אשמח לעצתך

 • + הוסף תגובה
זריקות גלי 07/08/2020 18:20
 • הי אביב, רציתי לשאול האם עשית את הזריקות בסוף ומה שלומך היום? גם אני סובלת כרגע מירידת שמיעה פתאומית חמורה....

 • + הוסף תגובה
היי גלי אביב 08/08/2020 21:20
 • לאחר שיחה עם הרופא הובהר כי כי הסיכוי לשיפור השמיעה על ידי טיפול בזריקות אינו גבוה ועלולות להיות תופעות לוואי כתוצאה מכך . החלטתי לוותר על הטיפול ! שבוע טוב לך !

 • + הוסף תגובה
אובדן שמיעה באוזן אחת גליה 24/07/2020 07:40
 • הי אורנה, רציתי לשאול האם עברת בסוף טיפול באוזן והאם עזר?

 • + הוסף תגובה
מצב דומה ירון 10/02/2020 00:51
לקות שמיעה אושר 10/05/2020 10:41
 • רציתי לשאול האם יש מישו שהזריק סטרואידים לאוזן או הכניס סטוראידים לפה אכן יכול לשקם שמיעה של ליקוי תחושתי עצבי?

 • + הוסף תגובה
שאלה לדותן גליה 25/07/2020 09:43
 • הי דותן, כמה זמן לקח עד שהמצב השתפר? ועד כמה השתפר? איפה עברת את הטיפול בהזרקת הסטרואידים? תודה מראש

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!