פרפור פרוזדורים: האם אבלציה צנתורית היא הפתרון לבעיה השכיחה?

כ-2-3% מהאוכלוסייה סובלת מפרפור פרוזדורים, הפרעת קצב ששכיחותה עולה עם הגיל. קיימות דרכי טיפול שונות בתופעה אך אבלציה צנתורית מהווה פתרון מוצלח לבעיה. אילו אוכלוסיות מצויות בסיכון ומהן דרכי הטיפול? כל התשובות

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: מרכז היל"ה
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 04/04/2017

פרפור פרוזדורים היא הפרעת הקצב השכיחה ביותר הקיימת ומתוארת בקרב כ-2-3% מהאוכלוסייה. במצב זה, מתפתחת פעילות חשמלית מהירה מאד, אשר גורמת להתכווצות הפרוזדורים באופן בלתי סדיר. הפרעה זו גורמת לאי סדירות של פעילות הלב ועשויה להתאפין בדפיקות לב מואצות, כאבים ודקירות באזור החזה, תחושה קיצונית ועוד. בקרב אילו אוכלוסיות פרפור הפרוזדורים שכיח ביותר וכיצד ניתן לטפל בתופעה? כל התשובות.

אילו אוכלוסיות מצויות בסיכון?

למעשה, עם ההתבגרות הפיזית, עולה השכיחות לתופעה וכ-10% מבני ה-70-80 עשויים ללקות בה. בנוסף, אלה הסובלים מסוכרת, יתר לחץ דם ומחלות לב שונות הם בעלי נטייה מוגברת לפרפור פרוזדורים.מהן דרכי הטיפול בפרפור פרוזדורים?

בחירת שיטת הטיפול בפרפור פרוזדורים מתבצעת בהדרגה, תוך התאמתה לחולה המסוים. קיימות שתי גישות עיקריות שבעזרתן ניתן לטפל בתופעה: ראשית בעזרת טיפול תרופתי ושנית באמצעות פעולה כירורגית, אבלציה. מומחים להפרעות קצב מכירים את מגוון התרופות הקיימות ויודעים ללכת מהטיפול הקל ביותר לכבד, כדי למנוע תופעות לוואי קשות ובנוסף, הם יודעים לזהות את השלב בו יש לפנות לפתרון פולשני. אבלציה צנתורית היא הטיפול היעיל ביותר בהפרעת קצב זו ולרוב מהווה פתרון מוחלט לבעיה. קראו עוד: 12 סימנים שמעידים על כך שאולי יש לך מחלת לבאבלציה היא צנתור חשמלי שמהלכו מחדירים קתטרים או צנתרים דרך כלי הדם במפשעה לכיוון הלב. במהלך הפעולה חוצים את המחיצה המפרידה בין העלייה הימנית לשמאלית כדי לאפשר גישה לוורידי הריאה. הפעולה מתבצעת בעזרת גלי רדיו או הקפאה על ידי בלון ובסופה מבודדים את הוורידים באזור. אבלציה נמשכת בין שעה וחצי לכשלוש שעות, בהרדמה או טשטוש עמוק .לאחר כארבעים ושמונה שעות המטופל חוזר לשגרה מלאה.


למעשה, מדובר בפעולה מורכבת המערבת את ביצוען של מספר פעולות מורכבות במקביל ומשכך היא אינה מבוצעת על ידי רופא יחיד. עבודת צוות מוסיפה להצלחת הטיפול והיא מסייעת במזעור הסיכונים.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם מרכז היל"ה השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, קרום הלב פריקרד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דלקת בקרום הלב יהלי 07/12/2019 23:03
  • לפני כשנה וחצי בבדיקת אקו לב נמצא נוזל בכמות מינימלים בקרום הלב. בחירי הקרדיולוגים בארץ התעלמו מכך ואמרו שאין לכך משמעות. כאבים בחזה יוחסו לסיבות שונות אך לא לפריקרדיטיס. בחודש אוגוסט לאחר שהכאבים בחזה התעצמו מאד עברתי בירור מקיף -צנטור וירטואלי ו mri לב. נמצא נוסל בכמות קטנה עד בינונית בקרום הלב והאדרה מאוחרת כביטוי לדלקת בקרום הלב. ניתן לי טיפול בנירוסין 14 יום וכולכיצין פעם ביום למשך חודש. לא הרגשתי הטבה. הגדילו לי את מינון הקולכיצין לפעמיים ביום. אין שיפור. יש לי נוגדנים בדם לסקלורדמה מוגבלת ויתכן שהדלקת קשורה למחלה האוטואימונית. האם יש טיפול שונה מסטרואידים במקרה כמו שלי?

  • + הוסף תגובה
לב ועישון דור 05/12/2019 09:32
  • ד"ר שלום, אני מעשן כבד, כמובן רוצה להפסיק. האם יש קשר לנוזל שנמצא אצלי בקרום??

  • + הוסף תגובה
נוזל בקרום הלב יונתן 20/11/2019 11:41
  • בבדיקה שגרתית נמצא אצלי נוזל מועט בקרום הלב. האם זה בהכרח פתולוגי?

  • + הוסף תגובה
תשובה פרופ אדלר 20/11/2019 13:10

הצטרפו לאינדקס הרופאים!