פרפור פרוזדורים: האם אבלציה צנתורית היא הפתרון לבעיה השכיחה?

כ-2-3% מהאוכלוסייה סובלת מפרפור פרוזדורים, הפרעת קצב ששכיחותה עולה עם הגיל. קיימות דרכי טיפול שונות בתופעה אך אבלציה צנתורית מהווה פתרון מוצלח לבעיה. אילו אוכלוסיות מצויות בסיכון ומהן דרכי הטיפול? כל התשובות
כתבה פרסומית כתבת חסות


פרפור פרוזדורים היא הפרעת הקצב השכיחה ביותר הקיימת ומתוארת בקרב כ-2-3% מהאוכלוסייה. במצב זה, מתפתחת פעילות חשמלית מהירה מאד, אשר גורמת להתכווצות הפרוזדורים באופן בלתי סדיר. הפרעה זו גורמת לאי סדירות של פעילות הלב ועשויה להתאפין בדפיקות לב מואצות, כאבים ודקירות באזור החזה, תחושה קיצונית ועוד. בקרב אילו אוכלוסיות פרפור הפרוזדורים שכיח ביותר וכיצד ניתן לטפל בתופעה? כל התשובות.

אילו אוכלוסיות מצויות בסיכון?

למעשה, עם ההתבגרות הפיזית, עולה השכיחות לתופעה וכ-10% מבני ה-70-80 עשויים ללקות בה. בנוסף, אלה הסובלים מסוכרת, יתר לחץ דם ומחלות לב שונות הם בעלי נטייה מוגברת לפרפור פרוזדורים.מהן דרכי הטיפול בפרפור פרוזדורים?

בחירת שיטת הטיפול בפרפור פרוזדורים מתבצעת בהדרגה, תוך התאמתה לחולה המסוים. קיימות שתי גישות עיקריות שבעזרתן ניתן לטפל בתופעה: ראשית בעזרת טיפול תרופתי ושנית באמצעות פעולה כירורגית, אבלציה. מומחים להפרעות קצב מכירים את מגוון התרופות הקיימות ויודעים ללכת מהטיפול הקל ביותר לכבד, כדי למנוע תופעות לוואי קשות ובנוסף, הם יודעים לזהות את השלב בו יש לפנות לפתרון פולשני. אבלציה צנתורית היא הטיפול היעיל ביותר בהפרעת קצב זו ולרוב מהווה פתרון מוחלט לבעיה. קראו עוד: 12 סימנים שמעידים על כך שאולי יש לך מחלת לבאבלציה היא צנתור חשמלי שמהלכו מחדירים קתטרים או צנתרים דרך כלי הדם במפשעה לכיוון הלב. במהלך הפעולה חוצים את המחיצה המפרידה בין העלייה הימנית לשמאלית כדי לאפשר גישה לוורידי הריאה. הפעולה מתבצעת בעזרת גלי רדיו או הקפאה על ידי בלון ובסופה מבודדים את הוורידים באזור. אבלציה נמשכת בין שעה וחצי לכשלוש שעות, בהרדמה או טשטוש עמוק .לאחר כארבעים ושמונה שעות המטופל חוזר לשגרה מלאה.


למעשה, מדובר בפעולה מורכבת המערבת את ביצוען של מספר פעולות מורכבות במקביל ומשכך היא אינה מבוצעת על ידי רופא יחיד. עבודת צוות מוסיפה להצלחת הטיפול והיא מסייעת במזעור הסיכונים.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם המרכז הישראלי לרפואת הלב- היל"ה השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים מחלות לב נשים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
התקף לב? מולי 01/06/2020 16:25
  • שלום, בת 45, בריאה בדרך כלל. בשבוע וחצי האחרונים תסמינים קשים: יד שמאל חלשה, בחילות קשות, קוצר נשימה במאמץ ובמנוחה, 'רואה שחור', תשישות מוחלטת. במיון- אקג, צילום חזה, בדיקות דם לאנזימים וקרישיות -הכל תקין. מחר בדיקת מאמץ- מרגישה שאם אגש אתמוטט. בחודש האחרון אובדן תיאבון, הרזיה.

  • + הוסף תגובה
תסמינים טלי 01/06/2020 18:00
  • לא הבנתי מהי השאלה? אם את מרגישה רע גשי להבדק אצל הרופא/ה המטפל

  • + הוסף תגובה
דופק מורגש כחזק ותחושה של הפרעות קצב מיטל 30/05/2020 08:35
  • שלום, מזה כ-3 שבועות סובלת מדופק חזק במנוחה ומתשישות. כאשר מודדת את הדופק לדקה הוא על 70, אבל מרגישה שלפעמים הוא מחסיר פעימה. בנוסף באותן 3 שבועות אחרונים אני התחלתי לסבול גם מקוצר נשימה שיעול וליחה. רציתי לדעת מה יכולה להיות הבעיה? אני מטופלת כרגע באנטיביוטיקה Roxo עבור הליחה וקוצר הנשימה, אבל הדופק התחיל הרבה לפני קוצר הנשימה (אני אובחנתי בעבר עם אסטמה סמויה ובנוסף אני סובלת מתת פעילות בלוטת התריס שככל הידוע לי מאוזנת כרגע). כל המחלות שתיארתי, איתי שנים, ומעולם לא הביאו להתקפי דופק בצורה הממושכת הזאת. הנחתי שאולי זה נפשי ולקחתי כדור קלונקס להרגעה, אבל עדיין הרגשתי את הדופק (מה שלרוב ״מרגיע״ מצבים כאלה תוך 20 דקות). מה יכולה להיות הבעיה שלי? האם עליי להיבדק בלב?

  • + הוסף תגובה
הפסקת קרדילוק לפני אקג רוית 27/05/2020 09:15
  • האם יש צורך להפסיק קרדילוק לפני אקג שעושים בבדיקות ספורט? תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!