מתקשים להירדם? 5 תרגילי יוגה לשינה ערבה

חווים לחץ שלא מניח ומחשבות טורדניות שמדירות שינה מעינכם? אולי יוגה היא הפתרון: אספנו עבורכם 5 תרגילי יוגה פשוטים שיסייעו בהפגת המתח ויתרמו לשינה ערבה ועמוקה
כתבה פרסומית כתבת חסותלחץ, מתח וחרדה הם חלק בלתי נפרד מחיינו ועשויים להשפיע על כל ההיבטים בהם: ממערכות היחסים שלנו, התזונה ואף איכות השינה. אימון יוגה, עשוי לסייע בהפגת הלחץ ועל ידי כך גם לתרום לשינה שלווה יותר. יוגה היא אינה רק פעילות פיזית, אלא משפיעה גם על תחושת המורל, הרוגע ומצב הרוח. מחקרים רבים שבוצעו אף הפכו את התיאוריה למציאות: כך לדוגמה מחקר שבוצע באוניברסיטת רוצ'סטר בניו יורק בחן חולי סרטן הסובלים מנדודי שינה. במהלך המחקר חצי מהנבדקים תרגלו יוגה ולאחר כחודש דווחו על שינה עמוקה ושלווה יותר. לא זאת ועוד: הנבדקים השייכים לקבוצת היוגה דיווחו גם על ירידה משמעותית בשימוש בכדורי שינה. אספנו עבורכם חמישה תרגילי יוגה שיסייעו לכם לעצום את העיניים ולשקוע בשינה עמוקה. 1. תנוחת החתול פרה

מעבר בין שתי התנוחות האלה משחרר את המתח מהגב ומהכתפיים. בנוסף, התרכזו בנשימות שלכם וכך גם תניחו למחשבות הטורדניות ותגיעו למצב של רגיעה.   
    2. תנוחת הילד

הניחו את החזה על הירכיים שלכם, והישארו בתנוחה זו כשש נשימות עמוקות ועוד מספר שניות לרגיעה. תנוחת הילד עוזרת להתמקד ברגיעה תוך הפחתת הסחות דעת חיצוניות.


   


3. התנוחה הסיבובית 

תנוחה זו אינה מסייעת רק לרגיעה, אלא גם מהווה דרך מצוינת לשמירה על גמישות, למתיחת עמוד השדרה והכתפיים. התנוחה הסיבובית תסייע בשיפור זרימת הדם ובהקלה על כאבי גב וצוואר. הקפידו למתוח את הרגל הנגדית אל כיוון החזה ולהישאר בכל צד כחמש שניות.    


4. רגליים על הקיר

תנוחה זו מפחיתה את תחושת הלחץ והעייפות ומשחררת את הגוף בצורה הטובה ביותר. היא מקלה על כאבי מפרקים, מיגרנות ועוד ועשויה לתרום לשינה עמוקה ושלווה.

   


5. תנוחת הגוויה 

מעשה, מדובר בחלק האהוב ביותר בסום שיעור היוגה.תנוחת הגוויה מורידה את לחץ הדם וקצב פעימות הלב, ומלמדת אותנו כיצד להירגע כהכנה לשינה. מומלץ להישאר בתנוחה זו כחמש דקות ובמהלך הזמן להתרכז בקצב הנשימות כדי להגיע לרגיעה מוחלטת.

פורומים רפלקסולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
גלי חום ברגל ימין אנני 26/01/2020 16:11
  • אתמול החלו גלי חום בקרסול רגל ימין . מרגישה טוב ללא כאבים. בת 65 בדרך כלל פעילה גופנית .

  • + הוסף תגובה
רפלקסולוגיה Tal 21/11/2019 00:05
  • שלום, יש לי אצבעות רגליים מקופלות והייתי שמח לדעת אם ניתן לטפל בזה? תודה

  • + הוסף תגובה
בת 26 יש לי שאלה לוברבום 11/11/2019 20:32
  • שלום וברכה הלכתי לדיקור סיני היום והיא נתנה לי לעשות עיסוי עם האצבעות על העיניים כ10 דקות ככה 3 תרגילים מה זה אומר תודה רבה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!