שקדים מוגדלים ושקד שלישי בילדים: הכירו את הפתרון שימנע ניתוח

הילד שלכם סובל מנזלת שלא נגמרת, מתקשה בנשימה או נוחר בכל לילה? הוא עשוי לסבול משקדים מוגדלים או מתופעה המכונה שקד שלישי. תופעות אלה שכיחות מאוד בקרב האוכלוסייה הצעירה ואף עשויות להוביל לקושי נשימתי ולהפסקות נשימה במהלך השינה. הרפואה הסינית פותרת את התופעה הנפוצה מהשורש ואף עשויה למנוע ניתוח: כל הפרטים
כתבה פרסומית כתבת חסותהשקדים הן זוג רקמות לימפטיות המהוות חלק מהמערכת החיסונית של הגוף. הם ממוקמים משני צדיי הלוע ומסייעים בהגנה מפני נגיפים החודרים לגוף דרך האף והפה. אדנואיד, או שקד שלישי, הוא רקמה לימפטית נוספת הממוקמת בלוע, מתחת לאף. השקד השלישי מסייע לגוף להילחם בזיהומים באמצעות לכידת גורמי מחלה שונים במעברם בדרכי הנשימה. בילדים השקדים גדולים יותר בהשוואה למבוגרים, בשל העובדה שהם נתקלים בגורמי המחלה שונים ומזהמים שאינם מוכרים עוד לגוף. הגדלת השקדים והשקד השלישי מעל למידתם הרגילה, עשויה להביא לקושי נשימתי בעיקר בלילות, לנחירות ואף להפסקות נשימה בשינהמהן הסיבות לשכיחות הופעת שקדים מוגדלים בילדים?

בקרב תינוקות וילדים קיים ייצור מוגבר של ליחה, הנובע לרוב מקושי בעיכול מזונות כמו מוצרי חלב, פירות וירקות חיים (הידועים גם כמזונות בעלי איכות מקררת), בוטנים (הכוללים גם את שלל המוצרים המיוצרים מהם, כמו במבה או חמאת בוטנים), שומנים לא איכותיים ועוד. מערכת העיכול בילדים ותינוקות עוד לא בשלה מספיק, וחסר לה חום הכרחי לעיכול וזיקוק התמציות המזינות של המזון. כתוצאה מכך, במקרים רבים לא מתקבלת האיכות המזינה של המזון המספקת לילדים צ'י טהור (אנרגיה), ובמקום נוצר צ'י עכור המתבטא בגוף כליחה שמביאה להתפתחות נזלת, שיעול ליחתי ואף להצטברות נוזלים באוזניים ודלקות אוזניים. 


בנוסף, תינוקות וילדים נוטים לייצר חום פנימי רב יותר, בהשוואה למבוגרים. קצב הגדילה המהיר והמטבוליזם המואץ מביאים לעלייה בחום הגוף. המפגש בין הטמפרטורה הגבוהה לעודף הליחה, גורם לעליית הליחה כלפי מעלה – מצב שעשוי להוביל לנזלת מרובה ואף להתפתחות נזלת כרונית.

 

בקרב ילדים הסובלים מנזלת באופן שגרתי, קיימת סבירות גבוהה יותר להתפתחות של שקדים מוגדלים ושקד שלישי. ריבוי הנזלת והליחה מביא לגירוי מתמיד של השקדים, שכאמור פועלים לצורך מניעת חדירת המזהמים אל הגוף, וכתוצאה מכך גם להגדלה שלהם עד לחסימת מעברי האוויר באף ולכן תורגש נשימה כבדה (נשימת פה).
הגדלת השקדים והשקד השלישי עשויה להביא לקושי נשימתי, בעיקר בלילה ואף לדום נשימה בשינה 
כיצד ניתן לטפל בשקדים מוגדלים ובשקד שלישי?

הפתרון הקונבנציונלי בבעיות הנפוצות הוא ניתוח להסרת השקדים ובמצבים בהם הבעיה מביאה גם לפגיעה באוזניים ואף לירידה בשמיעה, יכולים להמליץ גם על ניתוח כפתורים. למרות זאת, במקרים מסוימים ההליך הכירורגי אינו פותר את הבעיה באופן מוחלט, והיא אף עשויה לחזור גם לאחר ביצוע הניתוח. 


הרפואה הסינית נותנת פתרון לשקדים המוגדלים ולתופעת השקד השלישי והיא אף עשויה לפתור את הבעיות הנפוצות מהשורש. 


הרפואה הסינית עוסקת באבחנה אישית, תוך התייחסות להיסטוריה הרפואית של הילד, הצורה שבאמצעותה הוא הגיע לעולם, ויכולת התמודדותו עם גורמי מחלה שונים. טיפול משולב הכולל חיזוק של מערכת החיסון , חיזוק של מערכת העיכול, המלצות על עיסויים מתאימים אותם ניתן לבצע בבית, שינוי תזונתי התומך בטיפול ומתן צמחי מרפא לסילוק הליחה והחום, מסייע לגוף בסילוק הליחה ובעצירת הייצור המוגבר שלה. באמצעות כך, ניתן במקרים רבים להביא להקטנת השקדים וכך גם למנוע את הצורך בניתוח. מהו מהלך הטיפול?

בעזרת תשאול מקיף של ההורים, אבחנת התבוננות ואבחנת דופק ולשון ניתן לתכנן את מהלך הטיפול ולקבוע באילו מערכות פיזיות יש להתמקד: האם מומלץ לחזק את מערכת החיסון, האם כדאי לתמוך במערכת העיכול, האם יש להוריד את טמפרטורת הגוף, לייבש את הליחה, לבחור בטיפול לשיכוך הכאב ועוד. לאחר יצירת הקשר וביצוע אבחנה מקיפה תוך ליווי צמוד הן להורים ולילד, מתבצע דיקור. הדיקור עדין מאוד ומותאם לילדים צעירים והוא אורך מספר שניות. לאחריו, יינתנו הנחיות מפורטות להמשך הטיפול בבית לצורך שיפור ותמיכה בטיפולי הדיקור, לרבות עיסויים קצרים אותם ניתן לבצע בבית, שיטות תזונה שונות לצורך מיתון ייצור הליחה, תמציות צמחי מרפא אותן ניתן ליטול במקרה הצורך ועוד. כמה מפגשים דרושים עד להשגת שינוי?

ברוב המקרים ידרשו בין חמישה לעשרה מפגשים, זאת בהתאם לחומרת המחלה, כמות האנטיביוטיקה שנלקחה על ידי הפעוט והמבנה המולד שלו. 


המפגשים אורכים כחצי שעה, במהלכם ניתן הסבר מפורט להורים, נמסרות הנחיות שונות וכלים מעשיים אותם ניתן ליישם בבית. מעבר למפגשים המתקיימים, הטיפול שם דגש על הקשר עם ההורים לגביי מצבו של הילד גם מחוץ לקליניקה.


טיפול בשקדים מוגדלים בעזרת הרפואה הסינית מוצלח מאוד ולמעשה, בכ-80% מהמקרים ימנע הצורך בניתוח להסרת השקדים. חשוב לציין כי הצלחת הטיפול תלויה בהיענות ההורים, בשמירה על רצף הטיפול, בנטילה סדירה של תמציות הצמחים וביישום המלצות התזונה והעיסויים. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם רעות פז ילנד השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים רפואה סינית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שילוב בין תרופות אלעד 14/04/2020 03:07
  • שלום עישנתי קנאביס תחת תרופה פסיכיאטרית זה יצר לי בלבול וטשטוש בראיה הפרעות שמיעה כמו פוסט טראומה ואפאתיות אשמח שתכון אותי מה לעשות

  • + הוסף תגובה
פרולקטין גבוה מה הסיבה חגית 09/03/2020 13:00
  • שלום רב, (אישה, לא בהריון ולא אחרי לידה) לאחר בדיקות דם שגילו פרולקטין מאוד גבוה, לאחר כמה חודשים הלכתי לרופא אחר, עשיתי MRI ונאמר שיש חשד לאדנומה אבל הרופא החליט שמדובר בשפיר, הוא נתן לי תרופות להפחתת פעילות הבלוטה אבל לדעתי לא מדובר בשום גידול כי אין שום תופעות שקשורות לאדנומה(לא בראייה, לא בכלום, אני לא אחרי לידה או הריון או קבלת הורמונים, הכל אצלי תקין מלבד אנמיה והמוגלובין נמוך גם בלוטת התריס תקינה) ועברה כבר שנה, מה הגישה של דיקור או רפואה סינית בנושא, איך נגשים לזה במה מטפלים, אני צריכה לדעת לפני תחילת הטיפול אם יש דברים שעליי לדעת ואם זה בכלל יעזור, תודה

  • + הוסף תגובה
תוספת הסבר אם לא היה ברור חגית 10/03/2020 13:19
  • אולי זה יהיה יותר ברור: פרולקטין גבוה, Somatomedin C (IGF-1) גם גבוה , ממצאי MRI כתוב: אזור בעל אות חריג בחלק שמאל של היפופיזה קדמית, ייתכן אדנומה. לקורולציה מעבדתית. הרופא נתן לי תרופה שנקראת CABOTRIM TAB ל3 חודשים, אשמח להבין דעתך אם את צריכה יותר פירוט כדי להבין מה הגורם ומה יש לי בדיוק תודה

  • + הוסף תגובה
דיקור סיני שמואל 26/02/2020 16:23
  • עברתי דיקור סיני היום ולפני שבוע בדיוק. האמת שבינתיים מהטיפול אכן יש תוצאות (ויש לזה משמעות רבה). הנקודה היא שהטיפולים כואבים, אמנם אני לא יכול להעיד על עצמי שיש לי סף כאב גבוה, אך הדקירות באמת כאבו לי, גם אחרי שהמחטים היו בפנים (שלב ההמתנה) וגם 6-7 שעות אחרי הטיפול אני מרגיש את הדקירות ברגליים. אולי זה בראש שלי, אבל באמת כואב לי.. מה לעשות?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!