כך מטפלים ביעילות בכאבים במפרק הירך

עשיתם ספורט ואתם מרגישים כאב במפרק הירך? ייתכן שאתם סובלים מפציעה שעלולה לגרום לשחיקת המפרק. איך מונעים את התדרדרות המצב ואיך פותרים את הבעיה במהירות וביעילות? כל הפרטים כאן

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 18/06/2018

ארתרוסקופיה של מפרק ירך היא שיטה ניתוחית המאפשרת לרופא להיכנס לתוך מפרק הירך בפולשנות זעירה. זאת אומרת, דרך שני חורים קטנים בעור שליד מפרק הירך, נכנסת מצלמה שבעזרתה יכול הרופא להגיע לכל המפגעים, התקלות והפציעות שיש בתוך מפרק הירך, וזאת ללא צורך לפתוח אותו.מתי יש צורך ארתרוסקופיה של מפרק הירך

אנשים שמגיעים עם בעיות של מפרק הירך הם לרוב אנשים צעירים הסובלים מפגיעה או פציעה מסוימת. בעבר פענחו את הפגיעה או הפציעה הזו כמתיחה של גידים או איזושהי דלקת בלתי ספציפית. כיום, בחלק גדול מהמקרים מזהים את הפציעה הזו כפגיעה בלברום (טבעת סחוסית) של המפרק. 


באמצעות ארתרוסקופיה של מפרק הירך, ניתן לטפל ולשחזר את הלברום ולתת למפרק עצמו את היכולת התנועתית למשך הרבה זמן. ללא הטיפול, מצב המפרק יכול להתדרדר ולהגיע למצב של שחיקה.
מהם התסמינים לפגיעה בירך

אנשים מגיעים לרוב עם כאבים ומגבלה בתנועתיות של המפרק, ותסמינים אלו מופיעים בדרך כלל לאחר פציעות ספורט. הפציעה יכולה להתרחש באופן חד וחריף, אך לרוב מופיעה בעקבות תנועות ועומסים מחזוריים, בעיקר כאלו הדורשים טווחים קיצוניים של הירך, כגון פתיחה ופיתול או סיבוב הירך (תנועות צדיות, שינויי כיוון וכו').


הכאבים לרוב מגיעים מאזור המפשעה או מסביב למפרק הירך, זאת אומרת שהם יורגשו גם בצד וגם באזור העכוז.


קראו עוד! ארתרוסקופיה של מפרק הירך


כיצד מתבצע ניתוח ארתרוסקופיה של מפרק הירך

ניתוח ארתרוסקופיה של מפרק הירך הוא ניתוח לכל דבר. הוא נעשה בהרדמה כללית, במיטה מיוחדת, ונעשית כניסה לתוך הגוף באמצעות חתכים זעירים במקומות המאפשרים גישה למפרק הירך. 


ארתרוסקופיה מיועדת לאנשים ששחיקת הסחוס שלהם היא קלה עד בינונית. על-ידי זיהוי הפתולוגיה וידע איך לתקן אותה, ניתן להחזיר את המטופל לתפקוד מלא ורגיל, כמו גם למנוע את התדרדרות המצב והחלפת המפרק.התסמינים לפגיעה בירך הם לרוב כאבים ומגבלה בתנועתיות של המפרק


מהו זמן ההחלמה

זמן ההחלמה של ניתוח ארתרוסקופיה של מפרק הירך נע בין 12 ל-16 שבועות. בזמן הזה, המטופל חייב לחזק את השרירים שמסביב למפרק, כמו גם להגמיש את המפרק, וזאת בגלל שבזמן ההחלמה נוצרות הצטלקויות בתוך המפרק.


באמצעות ארתרוסקופיה של מפרק הירך ניתן להגיע לתוצאות טובות עד טובות מאוד ומצוינות בכ-95% מהמקרים. זאת אומרת, שמרבית המטופלים יוכלו לאחר הטיפול לחזור לעסוק בספורט עצים עד עצים מאוד. 


כדי להימנע מפציעות עתידיות, חשוב להיעזר בטיפול פיזיותרפיה, כמו גם ללמוד את הביומכניות של התנועה והמאמץ הנכונים לכל מקצוע ספורטיבי לפי דרישותיו. 


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר דוד מורגנשטרן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, כאבים בכתף ובמרפק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שאלההההההההההההההההההההה אדיר 05/12/2019 16:55
 • שלום ד"ר רציתי לדעת כמה זמן הרופא מחכה שהוא אומר לטפל בטיפול שמרני ? חצי שנה שנה? כמה זמן אחרי טראומה בכתף

 • + הוסף תגובה
קרע לברום עליון טל 05/12/2019 15:43
 • מה קורה דוקטור? מאובחן לי קרע בלברום עליון בלי ממצאים אחרים עשיתי פיזיותרפיה כמו שכול רופא אחר יגיד. זה רק מחמיר לי כואב לי ממש שאני מתחיל להזיז את המרפק ואת היד ממש , יש לי מלא קליקים והרבה פעמים נעילות חייב דחיפות לדעת מה לעשות אי אפשר כבר עם הכאבים האלה. היד שלי ממש לא יציבה בגלל זה באתי לרופא מלכיתחילה ורק החמיר לי ככול שניסיתי להתאמן על הכתף ולעשות פיוזתרפיה מה אתה ממליץ לעשות ? אני מטופל ברמבם חייב מענה יותר דחוף מאשר פעם בחודש.

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף וזרמים מהכתף לאורך כל היד משה 04/12/2019 17:27
 • שלום רב ד"ר אני סובל מזה כחודשיים מכאבים בכתף ותחושה של זרמים מהכתף עד לכף היד במיוחד בעת מאמץ והישענות על היד. אני בן 61 ומושתל ריאות לכן המצב מאוד מלחיץ אותי אשמח לדעת מה זה יכול להיות ( תור לאורתופד בעוד מס' שבועות)

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף וזרמים מהכתף לאורך כל היד דר' ירון סלע 05/12/2019 08:36
 • שלום רב משה, ותודה על פנייתך ! אני מייעץ לך לראות מומחה עמוד שדרה (מקור צווארי אפשרי) ומומחה כתף. לרוב, זרמים לאורך היד מאזור הצוואר וכתף, מגיעים ממקור צווארי. יש לבצע בדיקה גופנית יסודית לצוואר ולכתף. יש לשקול בירור הדמייתי המתחיל בצילום צוואר וכתף וכולל US לכתף ולבצע בירור תפקוד עצבי לאורך היד - בדיקת EMG-NCV. ההחלטה על סוג הבדיקות תתבצע על ידי הרופא הבודק, לפי שיקול דעתו. לי אין יכולת דרך האינטרנט לתת עצות מוטעמות אישית ללא בדיקה גופנית. לאור הרקע הרפואי שלך, יש כמובן, לעדכן את הרופאים המומחים בתחום הניתוח ריאות שעברת. יתכן הקשר לתרופות שאתה נוטל או תופעות לוואי כלשהן ? נא ברר כיוון זה במקביל. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
תודה רבה על התגובה המהירה משה 05/12/2019 08:42
 • לפי הרגשתי הכאב נובע מהכתף היא מרגישה לי קצת כבדה ( קשה להזזה) והזרמים מגיעים ממש מהכתף מהצד האחורי. האם בכל זאת זה קשור לצוואר?

 • + הוסף תגובה
כאב בכתף וזרמים ביד דר' ירון סלע 05/12/2019 11:55
 • תודה על העדכון משה. ישנה אבחנה מבדלקת לתלונות של כאב וזרמים. יתכן לחץ עצבי משורש העצב בצוואר או לחץ פריפרי יותר לאורך המקלעת העצבית במוצא בית החזה והבית שחי ומטה לאורך היד. ללא בדיקה ישירה אינני יכול לכוונך, או להיות מדויק באבחנה. אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!