//

כל המידע על ניתוחי החלפת מפרק ירך או ברך

מפרקי הברך והירך עלולים להיפגע עקב מחלות ובעיות שונות, בהן שינויים ניווניים אחרי שברים, מחלות מפרקים ראומטיות, זיהומים ואף שחיקת סחוס. פגיעה במפרק גורמת לכאבים ולהגבלה ניכרת בתנועה ובתפקוד. אילו גורמים יביאו לפגיעה במפרק הירך או הברך ומהן דרכי הטיפול הכירורגיות במצבים אלה? כל המידע בכתבה הבאה
כתבה פרסומית כתבת חסותמפרק הוא נקודת החיבור בין שתי עצמות המאפשרת את תנועתן. לרוב, קצה אחד של המפרק קמור והשני קעור. כל מפרק מצופה בסחוס - רקמה גמישה וחלקה המאפשרת את הפעלת המפרק ללא כאב. במצבים מסוימים הסחוס נשחק עקב גורמים שונים, כמו גיל או מחלות מסוימות. שחיקה זו מובילה לחשיפת עצם המפרק, לפגיעה במפרק ולכאבים ניכרים. מהם הגורמים לפגיעה במפרק הירך או הברך?

הגורמים לפגיעה במפרק הירך והברך כוללים זיהומים של המפרק בעבר, חבלה במפרק (כמו שבר שלא החלים כראוי), מחלות דלקתיות (כמו דלקת פרקים) ואף עומס מכאני על המפרק. בנוסף, בקרב אנשים הסובלים מבעיות אנטומיות במפרק, לרבות  בעיה של ציר גפה או עיוות בצורת הגפה המוביל לכך שהעומס אינו מפוזר בצורה שווה על כל המפרק, עלולה להתפתח שחיקת מפרק. שחיקת מפרק גורמת לכאבים לאחר מאמץ, לנפיחות אזורית ולהגבלה ניכרת בפעילות היומיומית.
אילו תסמינים יעידו על פגיעה במפרק? 

התסמינים לפגיעה במפרק כוללים כאבים חמורים באזור לאחר הליכה, קושי בעליה או בירידה במדרגות, כאבים שלא משתפרים לאחר מתן משככי כאבים וכדורים אנטי דלקתיים . כיצד ניתן לאבחן פגיעה במפרק הירך או הברך?

ראשית כל תתבצע בדיקה פיזיקלית על ידי אורתופד מומחה. בנוסף יתבצעו צילומים של המפרק, לרבות צילומים מיוחדים בעמידה, כדי לבחון את העומס על המפרק. במקרים מסוימים יהיה צורך בבדיקה נוספת, כמו בדיקת  MRI או בדיקתCT  של המפרק. מהן דרכי הטיפול בשחיקת מפרק?

הטיפול הראשוני בשחיקת מפרק כולל טיפול נוגד כאבים וטיפול שמרני המתבצע באמצעות פיזיותרפיה, טיפולי רפואה משלימה ומתן תוספי מזון שונים, כמו כורכום. 


הכאבים כתוצאה משחיקת המפרק מתאפיינים בתקופות החמרה ותקופות רגיעה. בזמנים מסוימים, כמו בחילופי עונות, עלולה להיות מורגשת עלייה בעצימות הכאב. 


במצבים בהם הטיפולים הראשוניים אינם מסייעים בשיכוך הכאב ושיפור התפקוד, ניתן לבצע טיפולים פולשניים, כמו הזרקת סטרואידים. למרות יעילות ההזרקות בנטרול הכאב, חשוב לציין כי הן אינן פותרות את הבעיה ומונעות את השחיקה. 


קיימים טיפולים נוספים, כמו הזרקת חומצה היאלורונית המסייעת בשימור ושחזור התוכן הפיזיולוגי של הנוזל התוך מפרקי. הזרקות חומצה היאלורונית מסייעות בשיכוך הכאב ובהורדת רמות הדלקת בנוזל התוך מפרקי. אסטרטגיית טיפול משולבת הכוללת טיפול תרופתי, פיזיותרפיה והזרקות, עשויה למנוע את הצורך בניתוח למשך תקופה ארוכה ולשמר את המפרק על כמה שניתן. למרות זאת, בשלב מסוים כאשר מתרחשת החמרה משמעותית בכאב, הגבלה ניכרת בטווח התנועה, וכפועל יוצא גם בפעילות היומיומית, יהיה צורך בפתרון כירורגי להחלפת המפרק. מהן דרכי הטיפול הכירורגיות?


החלפת מפרק ירך

קיימות מספר שיטות כירורגיות להחלפת מפרק הירך. כל שיטה כוללת יתרונות וחסרונות. מיומנות רופא המנתח מהווה מרכיב מרכזי בהצלחת הפעולה. 
בכל הנוגע לשיטות הכירורגיות השונות להחלפת מפרק ירך, מיומנות הרופא המנתח מהווה מרכיב מרכזי בהצלחת הפעולה 
הגישה הקדמית מול גישות ניתוחיות אחרות
ישנן מספר גישות ניתוחיות לניתוח החלפת מפרק ירך. הבחירה של הגישה הניתוחית נעשית על רקע האנטומיה של המטופל. כלומר, יש להתאים את הגישה הניתוחית למטופל ולא את המטופל לגישה הניתוחית.  כך למשל: הגישה הקדמית מומלצת בכל גיל, כאשר יש כאבים במפשעה על רקע שחיקה במפרק הירך.


הגישה הקדמית מבוססת על פיצול שרירים מבלי לנתקם ולכן השיקום לאחר הניתוח יהיה יותר מהיר. בזכות הגישה הקדמית, יש אפשרות לבצע צילום בזמן הניתוח ולשחזר את האנטומיה לפי תכנון מדויק בזמן הניתוח, כדי שלא יהיו סיבוכים של פריקות מפרק הירך או אורך רגליים לא שווה.


יחד עם זאת, במקרים מסוימים, כאשר למטופל יש כאבים במפשעה ובצד הירך אשר נובעים מקרעים בשרירים הצדדיים, הגישה הקדמית לא מאפשרת את התיקון של השרירים ולכן מומלץ במקרים כאלו על הגישה צדדית. כמו כן, הגישה הצדדית או הגישה האחורית מומלצות לניתוחי רביזיות (ניתוחים חוזרים).החלפת מפרק ברך

בניתוח החלפת מפרק ברך קיימות אופציות ניתוחיות שונות. ניתוחים אלה מתבצעים בהרדמה אזורית או כללית.


ניתוח החלפת חצי ברך
מתבצע במצבים בהם קיימת שחיקה של מדור אחד של הברך, החיצוני או הפנימי.ניתוח החלפת ברך מלאה
מתבצע במצבים בהם יש שחיקה בכל המדורים של הברך. ברוב המקרים, עם הגיל השחיקה כוללת את המדור הפנימי, החיצוני והמדור של הפיקה, ולכן יהיה צורך בהחלפת ברך מלאה.קיימות שיטות שונות לשחזור המפרק בעזרת השתלת מפרק מלאכותי

החלפת מפרק ברך באמצעות שתל מיוחד
כיום, קיימות תותבות  מיוחדות שמשחזרות טוב יותר את האנטומיה של ברך. מדובר בשתלים חדשניים שמאפשרים הרגשה טבעית יותר עם ברך מלאכותית. שיטות חדשניות בהחלפת ברך – השיטה הקינמאטית 
במקרים מסוימים ניתן לבצע חיתוכים קינמאטים מיוחדים השומרים על האנטומיה של ברך המטופל ומאפשרים למטופל עם ברך מלאכותית להרגיש יציב יותר בעת הליכה ובעליה וירידה במדרגות. כך, מתאימים את המטופל לשתל ולא את השתל למטופל. בעזרת שיטה זו טווח התנועה והיציבות של הברך טבעיים יותר. ההחלמה ושביעות הרצון מהניתוח גבוהים יותר באמצעות שיטה ניתוחית זאת.

ניתוח החלפת ברך מלאה מתבצע במצבים בהם יש שחיקה בכל מדורי הברך 
מהם הסיכונים הכרוכים בניתוחי החלפת מפרק?

שיעור הסיבוכים לאחר ניתוח החלפת מפרק הברך נמוך יחסית ובאמצעות זיהוי מוקדם ניתן לטפל בהם בהקדם. 


הסיכון המרכזי בניתוחי החלפת מפרק הוא זיהום, אותו ניתן למנוע באמצעות מתן אנטיביוטיקה לפני הניתוח, בזמן הניתוח ובמקרים מסוימים גם אחרי ביצוע הפעולה במשך מספר ימים.


 כמו כן, חיידקים ממקורות שונים בגוף עלולים לגרום לזיהום במפרק המלאכותי ולכן, כדי להפחית את הסיכון לזיהום, יש לקבל תמיד, טיפול אנטיביוטי במקרים הבאים: לפני כל טיפול שיניים (כולל ניקוי אצל השיננית), דלקת בדרכי השתן, זיהומים בעור, לפני כל ניתוח/טיפול חודרני.


קרישיות יתר של הדם 
קרישי דם בוורידי הרגליים או באגן הם אחד הסיבוכים הנפוצים ביותר של ניתוח החלפת מפרק הברך. שימוש במדללי דם במשך כארבעה שבועות יעילים מאד במניעת קרישים אלו וכן ביצוע תרגילים להנעת כפות הרגליים.


ניתוח החלפת ברך נחשב כיום להליך בעל סיכונים נמוכים , וזאת בזכות שיתוף הפעולה בין מספר דיסציפלינות במהלך הניתוח ובאמצעות מתן טיפול תרופתי שעוטף את ההליך הכירורגי ומונע את הסיכונים שעלולים להתפתח. מה צריך לדעת לפני ביצוע הניתוח?

חשוב לעבור הדרכה עם הצוות המנתח, הצוות הסיעודי והפיזיותרפיסטים. קיימים פרוטוקולים מיוחדים לגבי מתן תרופות לפני, בזמן ואחרי הניתוח, כדי להבטיח פעולה בטוחה ומוצלחת. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אריאל פורמן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים ניתוחי מפרק הירך והברך

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שבר בטיביאל פלאטו מסוג שצקר 6 רות 08/07/2017 19:50
 • שלום רב, בתאריך 19 לפבר' נפלתי מאופניים ושברתי את הברך. נאמר לי שיש אפשרות טיפול שמרני וגובסתי עם איסור דריכה 3 חד'. בצילומי רנטן נראה מצב תקין. צילום CT שבוצע בסמוך לפציעה לא הראה נזק לרקמות רכות. הברך עברה בעבר 2 ניתוחים לשחזור ACL עם שני ברגים לא מתכלים. האם מסיבה זו לא ניתן לעשות צילום MRI ? אני מאוד מודאגת כי עדיין יש לי קושי רב בהליכה על קביים ותחושה של עמידה במקום למרות פיזיוטרפיה רבה. הנני בעלת מחלת רקע אוסטופורטי בת 65.

 • + הוסף תגובה
שבר בטיביאל פלאטו שצקר 6 זאב 16/07/2020 20:47
 • שבר טיביאל פלאטו שצקר 6 מעוניין לשוחח עם אנשים שעברו שבר בברך מהסוג הנ"ל

 • + הוסף תגובה
פיענוח בדיקת ארתוגרפיה ירך אודה על תשובה מהירה אנונימית 20/01/2012 22:26
 • שלום אני בת 38 ולפני כשנתיים החל כאב שהחמיר באיזור מפרק הירך לאחרונה עשיתי בדיקת ארתוגרפיה ולהלן הממצאים הרופא בחול ואיני מבינה מה מצבי ומה הכיוון האם מדובר בניתוחח והאם ניתן לחיות כך ללא ניתוח אודה על תשובה מהירה (אני רוצה לציין שאיני עושה פעילות גופנית) להלן ממצאי הארתוגרפיה: חשד לנזק ללברום מודגם קרע אלכסוני לרוחב הלברום הקדמי העליון הקרע נמשך גם אל בסיס הלברום. מודגם שבב לברום מנותק חלקית מתחת למיטת הקרע בקוטר3 ממ במישור הצדדי פנימי (חתך קורנלי 4 סדרה 6 סגיטלי 8 סדרה 7 סגיטלי 10 סדרה 5 ממצאים המחשידים לקרע ידית דלי . הלברום האחורי מודגם תקין אין עדות לנזק סחוסי פוקלי. מודגמים אותות תקינים מלשד העצמות . הקפסולה המודגמת שמורה . הרצועות הפמורליות תקינות

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת - מה מותר ? אנונימית 21/01/2012 15:32
 • אודה מאוד על הסבר הממצאים מה משמעותם ומה אני אמורה לעשות האם בהכרח מדובר בניתוח? בנוסף הייתי רוצה לדעת מה מותר ומה אסור לי לעשות לאור ממצאים אלה ? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
קרע בלברום - תשובה דר' איתי הולצר 22/01/2012 22:12
 • אנונימית שלום. 'לברום' הינה רקמה במרקם גומי שעוטפת את החלק האגני של מפרק הירך. רקמה זו עלולה להיקרע בשל מבנה לא תקין של מפרק הירך או כתוצאה מחבלה. חיפוש באינטרנט למושגים השונים שמפורטים בבדיקה,יעלה תמונות, איורים והסברים שימחישו את הנושא. בשנים האחרונות מבוצעת יותר ויותר במקרים מסוג זה, פעולה כירורגית 'זעיר פולשנית' - ארתרוסקפיה של מפרק הירך. במהלך פעולה זו ניתן לקבל תמונה מלאה יותר של המפרק ולטפל בחלק מהבעיות שמתגלות. כאמור, מדובר בתחום יחסית חדש, הדעות חלוקות בנוגע לאבחנות אלה ולגבי אפשרויות הטיפול (אם דרוש בכלל). אין נסיון ארוך טווח לגבי תוצאות הטיפולים השונים או לגבי הימנעות מטיפול. אני ממליץ בשלב ראשון (עד הגעת הרופא מחו"ל) להימנע מפעילות מאומצת ומטווחים קיצוניים של הנעת מפרק הירך - כיפוף עמוק, פישוק גדול וכו.

 • + הוסף תגובה
תודה ושאלה נוספת 12/02/2012 18:14
 • שלום בהמשך לשאלתי הקודמת רציתי לשאול : 1מה הסיכונים בניתוח ארתרוסקופיה ועד כמה הוא נפוץ? 2. מה פירוש יש נתק בשבב הלברום? 2. אני ממש חוששת והייתי שמחה לדעת האם יש פתרונות אחרים שאינם ניתוח 3 ואם לא אעשה ניתוח האם אני מסכנת או מחמירה את מצבי?

 • + הוסף תגובה
תשובה חוזרת דר' איתי הולצר 12/02/2012 22:30
 • שלום. קראי שוב את תשובתי הקודמת - יש בה תשובות לחלק מהשאלות הנוכחיות. סיכונים בניתוח ארתרוסקופיה - כמו ברוב הניתוחים, יש סכנה לפגיעה בכלי דם ועצבים, גרימת נזק נוסף למבני המפרק (סחוס ולברום לדוגמא ), התפתחות זיהום ועוד. שכיחות כל הסיבוכים מוערכת באחוזים בודדים. כפי שציינתי בתשובתי הקודמת - ניתוחים אלה יותר שכיחים היום מבעבר, אך עדיין לא נפוצים כמו ארתרוסקופיות למפרקי הכתף והברך. אין נתונים מדוייקים להעריך האם את מחמירה את המצב ללא ניתוח. פיזיותרפיה יכולה לעיתים לשפר תפקוד ולהפחית כאבים אך היא אינה מתקנת או מרפאת את הקרע

 • + הוסף תגובה
תודה והתייעצות נוספת אנונימית 1 17/02/2012 03:34
 • תודה על תשובותיך הקודמות הבנתי שרפאי שעלי לשקול אם ארצה לעבור ניתוח ארטרוסקופי. הבנתי שנדובר בתחום צעיר שלא הוכחה יעלותו מה שמקשה על ההחלטה ואידך יש לי כאבים עזים. רציתי לשאול אם מי כדאי להתייעץ בנוגע לכדאיות הניתוח והסיבוכים. קראתי שבארץ מדובר בניתוח של החמש השנים האחרונות והוא גם לא נעשה בצורה שכיחה מה שמעלה חחשות כבדים אשמח לעיצה למי לפנות בארץ ובחול תודה

 • + הוסף תגובה
חול אנונימי 2 17/02/2012 07:10
 • ממליץ על ד"ר פיליפון בוייל קולורדו ארצה"ב מספר אחד בארתרוסקופיה

 • + הוסף תגובה
תשובה נוספת המתייחסת גם להערת 'חול' דר' איתי הולצר 17/02/2012 14:03
 • שלום לאנונימית ואנונימי. יעילות הטיפול בבעיות מסוימות דוגמת קרע בלברום הוכחה! אך אין עדיין מעקב ותוצאות ארוכות טווח של סדרות גדולות של מטופלים. יש גם בארץ מספר מנתחים בעלי נסיון רב בתחום. אני נמנע מלהמליץ על שמות של קולגות במסגרת הפורום (לטוב ולרע). אני ממליץ לך לפנות לאחד המרכזים הגדולים - כמו איכילוב, רמב"ם, הדסה, תה"ש, מאיר וכדומה ולברר מי המנתחים המבצעים ניתוחים אלה.

 • + הוסף תגובה
קרע גם בירך השניה? - תשובה דר' איתי הולצר 28/02/2012 19:34
 • צריך כמובן להשלים ברור מלא כדי לקבוע האם אכן יש פגיעה מסוג זה גם בירך השניה. קרע יכול להיווצר בעקבות חבלה במנגנונים שונים למפרק הירך או בעקבות מבנה אנטומי המועד לפגיעה מסוג זה גם ללא חבלה - ראי תשובותי הקודמות בנושא זה לך ולפונים אחרים. שתי סיבות אלה עלולות להיות רלוונטיות לשני פרקי הירכיים.

 • + הוסף תגובה
קרע בלברום סובלת 26/06/2016 00:33
 • שלום רב, האם ביצעת את הניתוח בסופו של דבר? .אני בגילך ומצאת בדיוק באותו הסיטואציה. תודה מראש ,

 • + הוסף תגובה
ביצעתי את הניתוח אבי בן ארי 22/08/2016 09:13
 • היי סובלת לאחר כאב שנמשך שנה הגעתי למצב של צליעה וביצעתי את הניתוח הנ"ל בירך ימין , אני עכשיו שנה לאחר מכן חזרתי לפעילות ספורטיבית מלאה עם כשירות של 90% בירך ימין . בדרכי לתיקון לברום בירך שמאל בזמן הקרוב .

 • + הוסף תגובה
ניתוח מפרק ירך טל 08/03/2018 09:48
היי טל אבי 08/03/2018 12:20
 • ירך ימין נותחתי אצל דוקטור ראט . מאז עברתי ניתוח גם בשמאל לפני כ שנה ,אצל דוקטור בוצר ובשלבים מתקדמים של חזרה לספורט.

 • + הוסף תגובה
תודה רבה על התגובה טל 08/03/2018 12:32
 • אני עברתי ארטרוסקופיה לא מוצלחת בירך שמאל לפני 6 שנים (קרע בלברום, אימפיג'מנט וכו'). כיום הירך ימין מאוד כאוב גם כן. מתחילה תהליך של ייעוץ. מותר לשאול מדוע עברת לבוצר אחרי שנותחת ע"י ראט?

 • + הוסף תגובה
היי טל אבי 08/03/2018 12:55
 • בשלב שהחלטתי לנתח את שמאל ההתאוששות של ימין(ראט) הייתה 80% אז חשבתי שזה מצב סופי. ובבירור שעשיתי עם מנותחים של בוצר הבנתי מהם שמצבם יותר טוב. בדיעבד ההחלמה בניתוח של ראט לקחה זמן אבל עכשיו הרגל כמו חדשה. אין לי המלצה על אחד יותר מהשני, אבל ההמלצה חד משמעית אם כואב ובבירור זה מקרע , לא לחכות ולניכנס לניתווח.

 • + הוסף תגובה
תודה רבה! טל 08/03/2018 13:30
 • את הניתוח הראשון שלא הצליח עשיתי אצל מורגרשטיין. ממקווה שהפעם אוכל לשפר את מצבי. תודה!

 • + הוסף תגובה
אם יש לך עוד שאלות תרגישי בנוח להתקשר אבי 08/03/2018 13:43
ניתוח בלברום מפרק ירך רז 05/10/2018 15:47
 • היי אשמח לשמוע ממך על הניתוח עצמו בשתי היריכיים . ועל ההחלמה. במיוחד על דר בוצר אני שוקלת לעבור את הניתוח אצלו. לגבי החזרה לספורט כפי שציינת. מה זה אומר חזרה בירך ימין 90% ? מה את לא יכולה לעשות? האם יש כאבים? חולשה שרירית? הגבלה של טווחי תנועה? איזה סוגי ספורט את מבצעת? האם ריצה? רכיבה על אופניים? שחייה? סקווטים? איזה שיקום עברת והיכן בתהליך ההחלמה לאחר הניתוח? מה את מאד ממליצה שיכול לעזור לי לחזור לתיפקוד מלא כולל ריצה. אגב אני מאמנת כושר כך שההחלמה והתיפקוד מאד חשובים לאחר הניתוח.

 • + הוסף תגובה
פניה לטל על הניתוח שלא צלח- עזרה ליטל 19/10/2019 06:42
 • שלום טל, אני לפני ניתוח לקרע בלברום בירך שמאל ע" ד"ר מורגנשטרן אני אשמח מאוד ליצור איתך קשר ולהתייעץ כיוון שהניתוח שלך לא צלח. תודה רבה,

 • + הוסף תגובה
פניה לליטל וטל עזרה בנושא Eitan 14/01/2020 23:07
 • הי, אני במצב דומה עם קרע לברום וcam סובל ממש מכאבים. חושב מה לעשות. אפשר לשאול מה מצבכן? האם עברתן את הניתוח ואם כן אצל מי? תודה מראש, רפואה שלמה

 • + הוסף תגובה
קרע לברום עידן 20/01/2020 20:41
 • הי רז, אובחן אצלי קרע לברום וסובל מכאבים. אני ספורטאי ואצן וזה מאוד מתסכל להיות מחוץ לספורט. האם עברת את הניתוח? ואם כן אצלי מי? האם את מרוצה?

 • + הוסף תגובה
ניתוח מפרק ירך ההחלמה קשה? הילה 30/06/2020 17:26
מפרק ירך שלומית. 19/01/2020 21:20
 • שלום רב, שמי שלומית.לפני כשלוש שנים עברתי ניתוח בעקבות קרע בלברום מפרק הירך..בשבועיים האחרונים אני סובלת מכאבים מאוד חזקים ומכיוון שאני כבר מזהה את סוג הכאב, יש לי תחושה חזקה שנקרע לי שוב הסחוס. יש לציין שאני מורה לחנ"ג ורצה ומתאמנת שלוש פעמים בשבוע. האם קרע חוזר בלברום הוא תופעה נפוצה? הדבר האחרון שארצה לחשוב עליו זה ניתוח נוסף..במקרה שהקרע חזר..כדאי שוב לנתח? אשמח לתשובה

 • + הוסף תגובה
קרע לברום ,cam Eitan 20/01/2020 20:32
 • הי שלומית. אני שחקן כדורסל, נפצעתי ומאוד חושש כרגע. אפשר לשאול אצל מי נותחת? האם את ממליצה לעבור את הניתוח? האם הניתוח שיפר את מצבך? תודה מראש ורק בריאות

 • + הוסף תגובה
קרע בלברום שלומית 20/01/2020 22:53
 • הי, נותחתי אצל דוקטור אהוד ראט שמאוד ידוע ומוערך בתחום. היה לי "שקט" שלוש שנים .לא הצטערתי לרגע על הניתוח, יכלתי לחזור לספורט וזה היה בשבילי הכל. הניתוח לא נוראי.. החלמה 3 חודשים אבל התאוששתי מהר. דעתי היא שלא צריך לסבול אבל כן לנסות פיזיוטרפיה לפני. לי זה לא עזר כי הקרע היה גדול. כדאי לדעת כי יש מקרים שזה חוזר( לדעתי זה מה שקרה לי בימים אלה). מוזמן לשאול שאלות נוספות.תרגיש טוב

 • + הוסף תגובה
קרע בלברום שלומית 20/01/2020 22:53
 • הי, נותחתי אצל דוקטור אהוד ראט שמאוד ידוע ומוערך בתחום. היה לי "שקט" שלוש שנים .לא הצטערתי לרגע על הניתוח, יכלתי לחזור לספורט וזה היה בשבילי הכל. הניתוח לא נוראי.. החלמה 3 חודשים אבל התאוששתי מהר. דעתי היא שלא צריך לסבול אבל כן לנסות פיזיוטרפיה לפני. לי זה לא עזר כי הקרע היה גדול. כדאי לדעת כי יש מקרים שזה חוזר( לדעתי זה מה שקרה לי בימים אלה). מוזמן לשאול שאלות נוספות.תרגיש טוב

 • + הוסף תגובה
לאחר ניתוח איתן 05/05/2020 21:48
 • הי שלומית, תודה רבה שענית לי! עברתי ניתוח אצל ראט. היום אני 8 שבועות מצד אחד הליכה ועמידה די חלק ובלי צליעה ולא מרגיש יותר תחושה שמשהו תקוע שם. מצד שני הכאב בישיבה עדיין קיים במיוחד אם אני יושב ברכב יותר מחצי שעה. עושה מה שאפשר בפיזיותרפיה אבל מתפלל שהכאב בישיבה ייעלם. את זוכרת משהו כזה אולי ?

 • + הוסף תגובה
קרע בלברום ופגם של 5 מ"מ לכל עובי הסחוס רוני 22/06/2020 21:21
 • היי שמי רוני,ראיתי התכתבויות כאן ורציתי לשאול האם מלבד הכאב ,היה לך או למי מכם חוסר איזון באגן (אצלי הקרע והפגם בסחוס הם בירך שמאל) וכן ממש תחושה של קיצור רגל כביכול בצד הפגוע ועומס על הצד הבריא,תודה מראש.(אגב במעבדת הליכה יש אבחון מדוייק של האגן,בו צד שמאל נמוך מצד ימין האם יש קשר בין הנ"ל,תודה מראש.

 • + הוסף תגובה
קרע בלברום מפרך הירך אניה 10/02/2020 19:06
 • הי שלומית, אחרי כמה זמן אפשר לחזור לעבודה משרדית? אחרי כמה זמן יכולת לנהוג? הקרע אצלי במפשעה ברגל ימין ואני ממש פוחדת במיוחד לאחר שדר ראט ציין מה עלול להיסתבך כתוצאה מהניתוח. יש אפשרות לשוחח איתך?

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!