מתכננים לבצע הזרקות אסתטיות? זה מה שחשוב לדעת לפני הטיפול

בשנים האחרונות הזרקות חומרי מילוי הפכו לנפוצות מאוד, והן משמשות כפתרון יעיל ופשוט יחסית להצערת מראה הפנים ולעיצובם. עם זאת, מדובר בפעולה רפואית אשר עלולה לגרום לסיבוכים שונים: אספנו עבורכם את כל המידע החיוני
כתבה פרסומית כתבת חסותעם ההתבגרות מתרחשים שינויים רבים בעור ובמראה הפנים: העור מאבד מגמישותו, הקמטים שהחלו להתפתח בעשור השלישי לחיים הופכים בולטים יותר ויותר, מתרחשת נפילה של הרקמות ואזורים מסוימים מאבדים מנפחם. הזרקות חומרי מילוי לאזורים השונים נועדו לטפל בבעיות אלה: הן מסייעות בהשבת הנפח שאבד, בשיפור הפרופורציות בין חלקי הפנים, במילוי קמטים ובהשבת ההרמוניה והמראה הצעיר הרענן. קיימים מגוון חומרי מילוי, כל אחד מהם ממלא אחר מטרות שונות, בהן מילוי קמטים, הרמת גבות, עיצוב ומילוי שפתיים, עיצוב האף, הדגשת קו הלסת ועוד. 


אישה עוברת הזרקה של חומר מילוי לפניםמהם חומרי מילוי?

חומרי המילוי מיוצרים בשיטות ביו-טכנולוגיות והם מוזרקים לשכבות העור השונות לשם מילוי של פגמים. חלק מחומרי המילוי מצויים באופן טבעי בגופינו ועל כן אינם מעוררים תגובת דחייה. 

חומרי המילוי מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

- חומרי מילוי קבועים
חומרים אשר אינם נספגים ונשארים לנצח בגוף האדם. בארץ חומר המילוי הקבוע היחיד אשר מאושר לשימוש הוא הסיליקון. במדינות רבות חומר זה יצא משימוש בשל הסיבוכים הרבים הכרוכים בהזרקתו לעור והיותו חומר קבוע שאינו נספג. 

- חומרי מילוי שאינם קבועים
חומרים אלו נספגים לאחר תקופה מסוימת בעור. קיים מגוון של חומרי מילוי בלתי קבועים: חלקם ניתנים להמסה, בעוד שאחרים אינם ניתנים לספיגה יזומה. 


קראו עוד: מתיחת פנים באמצעות חוטים: האם מדובר בשיטה יעילה? 


חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא מולקולת ענק הקיימת באופן טבעי בגופינו באזורים שונים, לרבות רקמת החיבור, החלל הבין מפרקי והעור. עם ההתבגרות, תהליך הייצור הטבעי של החומצה נפגע וכמותה הולכת ופוחתת. חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית יעילים ובטוחים לשימוש ולרוב אינם גורמים לתופעות לוואי משמעותיות. החומצה ההיאלורונית משמשת למגוון טיפולים אסתטיים, בהם עיצוב ומילוי שפתיים, מילוי שקעי עיניים, עיצוב אף, וכמובן גם מילוי קמטים. חשוב לציין כי החומצה ההיאלורונית ניתנת להמסה יזומה במצבים בהם תוצאות הטיפול אינן מספקות. 


חומרים מבוססי סידן

חומרי מילוי מבוססי סידן מכילים קלציום הידרוקסיד. בהשוואה לחומצה היאלורונית, הם עמידים לזמן רב יותר ומאפשרים אפקט הרמה ועיצוב משמעותי. זאת ועוד, הזרקתם של חומרים אלו מסייעת בהתחדשות העור. 

קיימים מספר טיפולים המבוצעים באמצעות הזרקת חומרי מילוי מבוססי קלציום הידרוקסיד, בהם השבת נפח לאזורים מסוימים בפנים, הדגשת עצמות לחיים, פיסול קו הלסת, הדגשת סנטר ועוד. 

אלנסה (ELLANSE)

אלנסה הוא חומר מילוי סינטטי בעל שימושים שונים. חומר זה אינו מסייע רק במילוי של קמטים וקמטוטים והזרקתו מגבירה גם את כמות הקולגן המיוצר באופן טבעי בעור. משך פעילותו רב יותר מאשר החומצה ההיאלורונית והוא אינו ניתן להמסה. השימוש באלנסה אינו נפוץ בארץ. 


מהן הסכנות האפשריות הכרוכות בהזרקה של חומרי מילוי? 


סיכונים הקשורים בחומר המילוי שהוזרק
חומרי המילוי השונים יכולים לגרום לתגובה אלרגית, להיווצרות של גושים באזור ההזרקה, הם עלולים להידחות על ידי הגוף ועוד. 

סיכונים הקשורים בטכניקת ההזרקה
מיומנותו של הרופא המטפל ושימוש בטכניקת הזרקה נכונה ובטוחה, חשובים במיוחד למניעת סיבוכים שונים, בהם פגיעה עצבית, פגיעה בכלי דם, דימום,  סיכוי להתפתחות של שטפי דם באזור ההזרקה, סיכון להתפתחות של פקקת ורידים, לנמק של העור ועוד. אם מדובר בהזרקות המתבצעות בשליש העליון של הפנים, הזרקה לא נכונה אף עלולה במקרים קיצוניים לגרום לעיוורון. 


מה חשוב לדעת כדי לאפשר טיפול אסתטי מוצלח ובטוח?

תחום הרפואה האסתטית הוא אלקטיבי וכולל טיפולים שאינם דחופים או מחייבים. על כן, על הרופא המטפל לבחור במקרים מתאימים בלבד בהם קיים סיכוי נמוך להתפתחות של סיבוכים. טרם לביצוע ההזרקות, חפשו המלצות שונות על הרופא ובחנו את תוצאות הטיפולים אותם ביצע בעבר. 

חשוב לבחור ברופא מטפל אשר מבצע תכנון מקדים של מהלך הטיפול ומקפיד על תיאום ציפיות עם המטופל. בחירה ברופא אובייקטיבי שיקבל החלטה מקצועית ושקולה תוך התייחסות לפרמטרים שונים, כמו מצבו הפיזי של המטופל, מצב העור והפנים, מחלות הרקע מהן הוא סובל ועוד, תסייע בקבלת תוצאות אסתטיות מוצלחות עם שיעור סיבוכים נמוך. 

בנוסף, מומלץ לבחור גם במרפאה בעלת כלים אבחנתיים מתקדמים וממוחשבים. האבחון המקיף יסייע בתפירת חליפה טיפולית מתאימה לכל מטופל. זאת ועוד, מומלץ לבחור ברופא הבקיא במגוון שיטות כדי לאפשר ביצוע של טיפול המשלב חומרי מילוי שונים. הטיפול המשולב לא רק ישמר את התוצאות לאורך זמן, אלא גם יסייע בקבלת מראה הרמוני וטבעי. 

באיזו תדירות מומלץ לבקר במרפאה לאחר הטיפול?

משך הזמן עד לביצוע של טיפול חוזר משתנה ממטופל למטופל וכן גם בהתאם לחומר שהוזרק. ההמלצה היא להגיע למרפאה אחת לכל מספר חודשים לשם בחינת תוצאות הטיפול והצורך בטיפול חוזר. הגעה לפגישות שוטפות אצל הרופא המטפל תסייע במניעת טיפולים מורכבים יותר לאחר מכן. הכתבה בחסון ד"ר אלכסיי חייטון,  ‬רופא‭ ‬מרדים‭,‬PH.D‭, ‬M‭.‬D ‭,‬ מומחה‭ ‬לטיפולי‭ ‬אסתטיקה ‬חדשניים‭ ‬לשיקום‭ ‬העור. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אלכסיי חייטון השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שפתיים אורנה 05/08/2020 01:50
  • היי דר שוב אני. לפני כשנה עשיתי מיליו שפתיים בחומצה עד כאן הכל טוב . לפני כחודשיים נשכתי את השפה התחתונה ונוצרה לי בליטה מבפנים , לתומי חשבתי שזוהי שלפוחית ולקחתי מחט ופוצצתי אותה . יצא לי משם נוזל שקוף סמיך ככה זה משיך כמעט חמש פעמים, גוש שיורד רק אם אני מפוצצת במחט ומנקזת.אני מרגישה התרוקנות בשפה יכול להיות שזוהי החומצה שהוצאתי?

  • + הוסף תגובה
קמטי נזולאביאל אורנה 03/08/2020 17:04
  • היי דר. עשיתי לפני כחמש שנים הזרקת חומצה הילוארונית בקמטי הנזוליאביאל,עברו שנים צד אחד נספגה החומצה וצד שני האזור יותר מלא וזה מציק לי. האם יש אפשרות להמיס את הצד המלא היום לאחר חמש שנים? אני לא רוצה להשוות בין הצדדים? תודה רבה ולמלא צד אחר שוב בחומצה

  • + הוסף תגובה
מילוי ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 18:24
  • אין צורך בהמסה. אין בעיה למלא יותר בצד אחד על חומצה קיימת .

  • + הוסף תגובה
המשך אורנה 03/08/2020 22:02
  • לא הסברתי את עצמי נכון. הכוונה היא שצד אחד החומצה נספגה וירד המילוי ובצד השני עדיין מלא וזה לא שווה ומכוער. השאלה שלי האם ניתן אחרי שנים להמיס את הצד המלא? איני מעוניינת למלא שוב חומצה

  • + הוסף תגובה
המשך המסה ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 22:56
  • אפשר לנסות להמיס. מוזר שזה נשאר כל כך הרבה זמן אבל אם זאת חומצה זה יתמוסס

  • + הוסף תגובה
המשך אורנה 04/08/2020 13:18
המשך קרן 03/08/2020 20:17
המשך ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 20:37

הצטרפו לאינדקס הרופאים!